PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations

Najświeższe informacje z PRNews.pl w Twojej skrzynce!

Codziennie aktualne wiadomości ze świata finansów.

Zapisz się na nasz Newsletter ​i bądź na bieżąco z nowościami z branży!

  • Raporty
  • Instytucje
    • Alior Bank
    • Bank BPS
    • Bank Millennium
    • Bank Ochrony Środowiska
    • Bank Pekao SA
    • Bank Pocztowy
    • Banki spółdzielcze
    • BGK
    • Biuro Informacji Kredytowej
    • BNP Paribas
    • Citi Handlowy
    • Credit Agricole
    • Erste Bank Polska
    • ING Bank Śląski
    • KIR
    • Klarna
    • Link4
    • Mastercard
    • mBank
    • Nest Bank
    • PKO BP
    • Polski Standard Płatności
    • PZU
    • Raiffeisen Digital Bank
    • Revolut
    • Santander Consumer Bank
    • SGB
    • Standard Chartered Polska
    • Toyota Bank Polska
    • Trade Republic
    • Twisto
    • UniCredit
    • VeloBank
    • Visa
    • Volkswagen Bank Oddział Polska
    • Warta
  • Produkty
    • Bankowość internetowa
    • Bankowość mobilna
    • Oszczędzanie
    • Bezpieczeństwo
    • Karty
    • Kredyty
    • Konta
    • Płatności mobilne
    • Ubezpieczenia
  • Analizy
  • Kariera w finansach
  • Szkolenia
  • Forum
  • Newsletter
PRNews.plWiadomościAnalizyTrzy pytania do Moniki Nowakowskiej z Kredyt Banku

Trzy pytania do Moniki Nowakowskiej z Kredyt Banku

Analizy 01.06.2005 (16:39)

Michał Macierzyński, PRnews.pl: W ostatnim czasie w Kredyt Banku zaszło wiele zmian. Bank ma nowego Prezesa, zaczyna przynosić zyski, sprzedał niektóre spółki zależne. Jakie są zatem Wasze plany i strategia na przyszłość?
Monika Nowakowska, Dyrektor Biura Public Relations, Kredyt Bank S.A..: W ubiegłym roku bank uporządkował strukturę aktywów, tworząc podstawy dla dalszej, efektywnej działalności. Jak widać po wyniku za 2004 rok i za I kwartał bieżącego roku, była to skuteczna droga. Będziemy kontynuować te działania i wykorzystywać pozytywne trendy dla umacniania pozycji banku. Chcemy nie tylko obniżyć koszty, ale także zwiększyć przychody z działalności bankowej. Planujemy nadal usprawniać współpracę pomiędzy spółkami w Grupie KB. Zamierzamy skoncentrować się na rozwoju współpracy z Wartą. Taka strategiczna współpraca daje duże możliwości po pierwsze kreowania nowych produktów, po drugie komplementarnego zaspokajania potrzeb klientów. Intensyfikując współpracę z Żaglem chcemy nie tylko zwiększyć portfel kredytowy, ale także sprzedaż polis – tylko w pierwszym kwartale sprzedaż ubezpieczeń dołączanych do kredytów ratalnych, wzrosła trzykrotnie.

MM: Pozostając przy zmianach. Wprowadziliście sporo nowego do swojej oferty i zapowiadacie, że to nie koniec. Co się zatem zmieniło i czego mogą się w najbliższym czasie spodziewać Wasi klienci?

MN: To rzeczywiście nie jest koniec nowości, choć wiele już zmieniliśmy – zwiększyliśmy atrakcyjność kredytu mieszkaniowego obniżając oprocentowanie i skracając czas decyzji do 48 godzin. Nadal oferujemy bezpłatne ubezpieczenie na życie kredytobiorcy. Poza tym znacznie poszerzyliśmy – do prawie 1800 urządzeń – sieć bankomatów, z których klienci mogą bezpłatnie wypłacać gotówkę i sprawdzać saldo, wprowadziliśmy też wpłatomaty. Prowadzimy promocje produktów detalicznych i dla segmentu msp. W ubiegłym roku dla małych i średnich firm wprowadziliśmy nowe kredyty oraz rachunek depozytowy. Obecnie pracujemy nad zmianami w ofercie podstawowej, głównie w ROR. Będą też kolejne edycje specjalnie oprocentowanych lokat, przygotowujemy kartę kredytową dla studentów. Planowane są kolejne edycje funduszy inwestycyjnych zamkniętych przygotowanych we współpracy z KBC Asset Management: KBC Złoty Dolar, KBC Elita. We wrześniu bank uruchomi pierwszy fundusz oparty o rynek nieruchomości. Wszystkie te działania wzmocnią atrakcyjność oferty banku tak, byśmy mogli silnie konkurować o klientów i systematycznie zwiększać ich liczbę.

MM: Kredyt Bank wprowadził swój system bankowości internetowej KB24 w lutym 2002 roku. Jak oceniacie Państwo ten kanał dostępu po trzech latach po jego wdrożeniu? Czy macie jakieś plany wdrożenia nowych funkcjonalności?

MN: Przede wszystkim od tego czasu bardzo dynamicznie wzrosła liczba klientów korzystających z KB24 – obecnie już 150 tys. osób kontaktuje się w ten sposób z bankiem. Serwis KB24 został rozbudowany zgodnie z oczekiwaniami naszych klientów. Umożliwiliśmy realizację płatności zagranicznych, kupno i sprzedaż jednostek udziału w funduszach inwestycyjnych banku, zarządzanie kontem depozytowym i obsługę karty kredytowej. Usługi bankowości elektronicznej cieszą się dużą popularnością zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i małych i średnich firm. Klienci indywidualni stanowią większość i realizują głównie tzw. mikropłatności. Firmy przeprowadzają za pomocą KB24 większą liczbę transakcji i o wyższym wolumenie. Spodziewamy się, że coraz więcej klientów będzie korzystać z KB24. Dążymy do przesunięcia większości prostych operacji (np. przelewy, wnioski) do elektronicznego kanału dystrybucji, aby stworzyć warunki do zaoferowania wyspecjalizowanej obsługi w placówkach. Dlatego nadal będziemy rozwijać funkcjonalność serwisu KB24 o nowe usługi m.in.: rozszerzenie oferty lokat terminowych w złotówkach i walutach wymienialnych, generowanie wyciągów elektronicznych, obsługę rachunków walutowych, kartę wirtualną i limit kredytowy. Podniesie to atrakcyjność naszej oferty, a co za tym idzie również konkurencyjność na rynku. Myślę, że w ciągu najbliższych dwóch lat gros usług i operacji bankowych będzie można realizować przez Internet, natomiast wyspecjalizowana obsługa klientów np. kredyty inwestycyjne, indywidualne plany inwestycyjne, będzie koncertowała się w placówkach banku.

kbc 2005-06-01
Redakcja PRNews.pl
Tagi: kbc

Sprawdź także:

a 0 mBank rozpoczyna kampanię reklamową w Biedronce. Klienci mogą otrzymać bony na zakupy
22.10.2026 (21:32)

mBank rozpoczyna kampanię reklamową w Biedronce. Klienci mogą otrzymać bony na zakupy

mBank nawiązał współpracę z siecią Biedronka w ramach kampanii Retail Media. Reklamy banku pojawią się w ponad 3800 …

a 0 Fundacja UniCredit przeznaczy ponad 16 mln euro na programy edukacyjne. Obejmą także Polskę
22.10.2026 (21:25)

Fundacja UniCredit przeznaczy ponad 16 mln euro na programy edukacyjne. Obejmą także Polskę

UniCredit Foundation przedłuża współpracę z organizacjami Teach For All i Junior Achievement Europe. W ciągu …

a 0 BNP Paribas udzielił 20,35 mln euro kredytu na drugi etap Hillwood Grodzisk
22.10.2026 (21:23)

BNP Paribas udzielił 20,35 mln euro kredytu na drugi etap Hillwood Grodzisk

Hillwood podpisał z BNP Paribas Bank Polska umowę kredytową o wartości 20,35 mln euro. Środki zostaną przeznaczone …

a 0 VeloBank rusza z kampanią „Marzenia same się nie spełnią” z Magdaleną Różczką
22.10.2026 (21:21)

VeloBank rusza z kampanią „Marzenia same się nie spełnią” z Magdaleną Różczką

VeloBank rozpoczął kampanię reklamową z Magdaleną Różczką w roli głównej. Bank ponownie wykorzystuje znaną już …

a 0 Klienci mBanku skorzystają z Fast Tracku także na lotnisku w Gdańsku
22.10.2026 (21:17)

Klienci mBanku skorzystają z Fast Tracku także na lotnisku w Gdańsku

Użytkownicy karty Visa Świat Intensive od mBanku mogą korzystać z usługi Fast Track także na lotnisku w Gdańsku. …

a 0 BLIK dostępny na słowackiej platformie Gopass. Można nim płacić za skipassy i noclegi
22.10.2026 (21:09)

BLIK dostępny na słowackiej platformie Gopass. Można nim płacić za skipassy i noclegi

Użytkownicy BLIKA mogą już płacić za skipassy, noclegi oraz bilety na atrakcje turystyczne dostępne na słowackiej …

PRNews.pl

Zobacz również

PKO BP wciąż bez SMS-ów do USA i Kanady. Bank nie zna terminu

PKO BP wciąż bez SMS-ów do USA i Kanady. Bank nie zna terminu

Na początku czerwca PKO BP szacował, że…

Reklamy inwestycyjne z udziałem znanych osób. Na co zwrócić uwagę przed wpłatą pieniędzy?

Reklamy inwestycyjne z udziałem znanych osób. Na co zwrócić uwagę przed wpłatą pieniędzy?

Polityk albo prezes dużej firmy opowiada w…

Selfpożyczka, czyli na co naprawdę idą pieniądze odłożone „na wszelki wypadek”

Selfpożyczka, czyli na co naprawdę idą pieniądze odłożone „na wszelki wypadek”

Nikt nie sprawdza zdolności kredytowej i nikt…

„Ten z żubrem” może zniknąć. Pekao myśli o nowym logo i nazwie

„Ten z żubrem” może zniknąć. Pekao myśli o nowym logo i nazwie

Z logo Pekao może zniknąć żubr, a…

Ranking lokat na 6 miesięcy – październik 2026 r. Lider nadal oferuje ponad 6 proc.

Ranking lokat na 6 miesięcy – październik 2026 r. Lider nadal oferuje ponad 6 proc.

Najlepsze lokaty półroczne nadal pozwalają zarobić ponad…

Raporty PRNews.pl

Raport PRNews.pl: Aktywa banków – I kw. 2022 r.

Raport PRNews.pl: Aktywa banków – I kw. 2022 r.

Większość banków może się pochwalić wzrostem poziomu…

Raport PRNews.pl: Liczba obcokrajowców wśród klientów banków – I kw. 2022 r.

Raport PRNews.pl: Liczba obcokrajowców wśród klientów banków – I kw. 2022 r.

W pierwszym kwartale 2022 r. liczba obsługiwanych…

Raport PRNews.pl: Rynek kredytów hipotecznych – I kw. 2022

Raport PRNews.pl: Rynek kredytów hipotecznych – I kw. 2022

Pierwszy kwartał 2022 r. przyniósł spadek sprzedaży…

O tym mówią bankowcy

Ostatnie komentarze

avatar komentującego

MalmoMind:

Super rekrutacja. Wzięli Babkę dzięki której Getin Bank (Velo aktualnie) „wydym..l” Polaków na …

czw., 8 paź 2026 (08:26) • Credit Agricole tworzy Departament Kredytów Hipotecznych. Pokieruje nim Helena Kamińska

avatar komentującego

odeOOn:

Ważna i potrzebna kampania w tych czasach …

niedz., 27 wrz 2026 (14:34) • Polacy deklarują odpowiedzialność w finansach, ale co piąty miał w tym roku problem z płatnościami. Badanie KRUK-a

avatar komentującego

MalmoMind:

Niestety ale oferta jest mało atrakcyjna, droga i niedostosowana do rzeczywistości. Widać zachłanność …

niedz., 23 sie 2026 (21:29) • Credit Agricole wprowadza flagowe Konto dla Ciebie Max bez opłat i wymagań miesięcznych

avatar komentującego

SK:

Ktoś już to ma w aplikacji ? …

śr., 29 lip 2026 (10:13) • Revolut wprowadza fundusze rynku prywatnego dla klientów w Polsce

avatar komentującego

gość:

dokładnie …

wt., 21 lip 2026 (07:30) • Zakup eSIM w aplikacji Banku Millennium wyróżniony przez Global Finance

  • SMART Bankier
  • Kredyt konsolidacyjny
  • Pożyczki na raty
  • Konto firmowe
  • Kurs inwestowania
  • Kalkulator brutto netto
  • Kalkulator kredytu gotówkowego
  • Kalkulator zdolności kredytowej
  • Kredyt gotówkowy
  • Rozlicz najem w PIT-28
  • pit 37 online na pit.pl
  • Rozliczenie pit
  • Program pit
  • Pit 11
  • Promocje Pekao S.A.
  • Promocje BNP Paribas
  • Promocje Citi Handlowy
  • Promocje bankowe
  • Promocje Alior Bank
  • Promocje Santander Bank
  • Promocje PKO BP
  • Promocje Millenium
  • Promocje ING Bank Śląski
  • Promocje mBank
  • Promocje Velobank
  • Promocje Nest Bank
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Newsletter
  • Prześlij informację
  • RSS
  • zgarnijpremie.pl
Bonnier Business Polska Bankier.pl – Portal Finansowy – Rynki, Twoje finanse, Biznes PIT.pl -Podatki dla małych firm i osób fizycznych, rozliczenia roczne Systempartnerski.pl - system afiliacyjny Bankier.pl PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations Mambiznes.pl - Pomysł na biznes, Własna firma, Biznes plan Dyskusja.biz - Blogi o biznesie, artykuły biznesowe Puls Biznesu pb.pl - rynek, akcje, spółka, przedsiębiorca, budżet Pulsmedycyny.pl - Portal lekarzy i pracowników służby zdrowia Pulsfarmacji.pl - Portal aptekarzy, techników i pracowników sektora farmaceutycznego
© 2008 − 2026 PRNews.pl. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu. Informacja o cookies. Polityka prywatności

Bezpłatny newsletter PRNews.pl

  • PRNews.pl to najbardziej opiniotwórczy serwis w branży bankowej. Przekonaj się dlaczego!
  • Codziennie rano otrzymasz skrót najważniejszych informacji ze świata finansów
  • Dzięki temu będziesz zawsze wiedział o nowych produktach, promocjach i usługach bankowych, ubezpieczeniowych i inwestycyjnych
  • Aktualne wiadomości z prasy i z samych instytucji finansowych - zupełnie bezpłatnie, wprost na twoją skrzynkę mailową
Zapisz się na newsletter:

Dołącz już dziś do niemal 38 tys. odbiorców