PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations

Najświeższe informacje z PRNews.pl w Twojej skrzynce!

Codziennie aktualne wiadomości ze świata finansów.

Zapisz się na nasz Newsletter ​i bądź na bieżąco z nowościami z branży!

  • Raporty
  • Instytucje
    • Alior Bank
    • Bank BPS
    • Bank Millennium
    • Bank Ochrony Środowiska
    • Bank Pekao SA
    • Bank Pocztowy
    • Banki spółdzielcze
    • BGK
    • Biuro Informacji Kredytowej
    • BNP Paribas
    • Citi Handlowy
    • Credit Agricole
    • Erste Bank Polska
    • ING Bank Śląski
    • KIR
    • Klarna
    • Link4
    • Mastercard
    • mBank
    • Nest Bank
    • PKO BP
    • Polski Standard Płatności
    • PZU
    • Raiffeisen Digital Bank
    • Revolut
    • Santander Consumer Bank
    • SGB
    • Standard Chartered Polska
    • Toyota Bank Polska
    • Trade Republic
    • Twisto
    • UniCredit
    • VeloBank
    • Visa
    • Volkswagen Bank Oddział Polska
    • Warta
  • Produkty
    • Bankowość internetowa
    • Bankowość mobilna
    • Oszczędzanie
    • Bezpieczeństwo
    • Karty
    • Kredyty
    • Konta
    • Płatności mobilne
    • Ubezpieczenia
  • Analizy
  • Kariera w finansach
  • Szkolenia
  • Forum
  • Newsletter
PRNews.plWiadomościBankowośćXelion„Polacy coraz częściej słuchają Doradcy Finansowego”

„Polacy coraz częściej słuchają Doradcy Finansowego”

Xelion 21.04.2006 (08:54)

Tylko w 2006 r. Xelion odnotował przyrost aktywów o 125 mln zł. Zdecydowana większość aktywów była ulokowana w funduszach inwestycyjnych, a tylko 5 proc. stanowiły lokaty

i depozyty. W marcu 2006 miesięczna sprzedaż wyniosła blisko 60 mln PLN.

Doradcom Xelion udało się dotrzeć do majętnych klientów, czyli zgodnie z definicją spółki takich, których oszczędności wynoszą przynajmniej 100 tys. zł. Średnia wartość aktywów powierzonych przez klientów wynosi obecnie ok. 150 tys. zł i jest dwa razy wyższa niż na początku ubiegłego roku.

„Przyjęcie strategii opartej na włoskim banku Xelion a zaadoptowanej w Polsce od początku 2005 roku przyniosło spodziewane rezultaty. Wzrosty odnotowywane w ostatnich miesiącach zawdzięczamy w dużym stopniu selektywnemu doborowi najlepszych Doradców Finansowych oraz wprowadzeniu w ubiegłym roku procesu doradczego i systemu „SmartBox”, który usprawnił obsługę Klientów.” – mówi Adam Niewiński.

Znacznie wzrosła wartość aktywów przypadających na jednego doradcę. Na początku 2004 r. każdy Doradca Finansowy Xelion odpowiadał średnio za 188 tys. zł, na początku 2005 r. – za 526 tys. zł, a na początku 2006 r. – już za 2,2 mln zł, czyli ponad dziesięć razy więcej niż w roku 2004.

Średni miesięczny przyrost aktywów na doradcę w pierwszym kwartale 2006 r. wyniósł 313 tys. zł. Pod tym względem Doradcy Finansowi Xelion zbliżają się do wskaźników uzyskiwanych przez zachodnioeuropejskich doradców finansowych. W ubiegłym roku doradcy włoskiego Banku Xelion odnotowali w przeliczeniu z euro na złotówki 453 tys. zł średniego przyrostu aktywów, a Banca Fideuram – 408 tys. zł.

„Utrzymanie dynamiki wzrostu aktywów gwarantuje nam zrealizowanie planu i osiągnięcie zysków operacyjnych w 2008 roku, Widzimy duży potencjał w segmencie który do tej pory obsługiwany był przez private banking i personal banking – model ten nie spełnia jednak oczekiwań wymagających Klientów co od lat widać w Europie a od niedawna także

w Polsce.” – komentuje wyniki prezes Niewiński.

W Xelion stale trwa rekrutacja nowych Doradców Finansowych. Pomimo bardzo ostrych kryteriów selekcji spółka planuje, że do końca tego roku będzie dla niej pracować ponad 250 doradców.

W strukturze przychodów polskiego Xelion dominują produkty inwestycyjne (94 proc.), co upodabnia tę spółkę do jej włoskiego odpowiednika (87 proc.) oraz do takich europejskich gigantów doradztwa finansowego jak MLP (80 proc.). Produkty bankowe stanowią w polskim Xelion 4 proc. przychodów, we włoskim – 9 proc., w MLP – 8 proc. Struktura taka cechuje też największe banki prywatne ze Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.

„Przyszłością rynku doradców finansowych w Polsce jest pomoc w inwestowaniu, a my na tym rynku mamy największe doświadczenie. Bazujemy na ekspertyzie i bezpieczeństwie Grupy UniCredit, co daje nam dodatkowe zaufanie ze strony nowych Doradców i Klientów. Od początku domeną Xelion jest planowanie finansowe i strukturyzowanie oszczędności, dlatego właśnie potrzebujemy najlepszych profesjonalistów potrafiących pracować

z Klientami przez lata – w czasie hossy i bessy, na rynku krajowym i międzynarodowym. Doradcom Finansowym Xelion bliżej w związku z tym do doradców private czy personal banking niż do jakichkolwiek pośredników czy doradców kredytowych” – mówi Tomasz Marszałł, Dyrektor Marketingu Xelion. Doradcy Finansowi.

W ciągu ostatnich dwóch lat wyraźnie zmieniała się struktura portfeli klientów Xelion, którzy dzięki umiejętnej dywersyfikacji przy relatywnie niewielkim wzroście ryzyka zwiększyli rentowność posiadanych oszczędności. Jeszcze w grudniu 2004 r. depozyty oraz inwestycje w fundusze pieniężne lub obligacyjne miały ponad 80-procentowy udział w aktywach klientów. Obecnie ich udział zmniejszył się do 32% na rzecz inwestycji o zrównoważonym i podwyższonym ryzyku.

„Przejście od inwestycji bardziej bezpiecznych, jak fundusze pieniężne i obligacyjne, do bardziej zyskownych, ale też obarczonych większym ryzykiem, spowodowane było przede wszystkim koncentracją Doradców Finansowych Xelion na pomocy w zarządzaniu oszczędnościami w dłuższym horyzoncie czasu, a nie na jednorazowej sprzedaży. Wprowadzenie funduszy zagranicznych do naszej oferty pozwoliło na lepszą dywersyfikację inwestycji naszych Klientów .” – mówi Maciej Pieczkowski, Dyrektor Departamentu Rozwoju Produktów i Marketingu Xelion. Doradcy Finansowi.

„Jednak najważniejszymi czynnikami wpływającymi na nasz rozwój są jakość i liczba Doradców Finansowych. Udostępniliśmy im konkurencyjną ofertę, daliśmy światowej klasy narzędzia, wynagradzamy ich za wartość zgromadzonych przez nich aktywów. Ten model się sprawdza – Doradcy zarabiają znacznie lepiej niż poprzednich miejscach pracy, chętniej do nas przychodzą, a Klienci są zadowoleni, ponieważ w końcu komuś zależy na tym by podejmowali dobre decyzje finansowe” – dodaje Marszałł.

Firma Xelion. Doradcy Finansowi powstała w 2003 r. z inicjatywy Banku UniCredito Italiano S.p.A – właściciela UniCredit Xelion Banca we Włoszech oraz Banku Pekao S.A. i Banku BPH S.A. Xelion poprzez sieć 160 mobilnych Doradców Finansowych oferuje produkty inwestycyjne, transakcyjne, ubezpieczeniowe i kredytowe 12 instytucji finansowych. Xelion jako jedyna firma doradztwa finansowego udostępnia swoim klientom konto, przez które można m.in. dokonywać przelewów i śledzić aktualną wysokość aktywów ulokowanych w produktach inwestycyjnych. Klient posiada dostęp do konta i wszystkich produktów poprzez Internet, Call Center oraz swojego osobistego Doradcę. Doradcy Finansowi Xelion spotykają się z klientami w dowolnym miejscu i czasie; również w weekendy. Doradcy są wspierani przez pierwszy w Polsce elektroniczny system klasy CRM, który pomaga dobrać klientowi odpowiednie produkty i kontrolować zainwestowane oszczędności. Firma kieruje swoją ofertę do klientów zamożnych, czyli posiadających przynajmniej 100 tys. zł płynnych aktywów. Według szacunków Xelion takich osób jest w Polsce ok. 500 tys., a ich liczba rośnie o ok. 10-15% rocznie.

xelion 2006-04-21
Redakcja PRNews.pl
Tagi: xelion

Sprawdź także:

a 0 N!Asystent 2.0 od Nest Banku dostępny w aplikacji mobilnej i bankowości internetowej
23.10.2026 (06:15)

N!Asystent 2.0 od Nest Banku dostępny w aplikacji mobilnej i bankowości internetowej

Nest Bank udostępnił N!Asystenta 2.0 we wszystkich kanałach bankowości elektronicznej – zarówno w aplikacji …

a 0 mBank rozpoczyna kampanię reklamową w Biedronce. Klienci mogą otrzymać bony na zakupy
22.10.2026 (21:32)

mBank rozpoczyna kampanię reklamową w Biedronce. Klienci mogą otrzymać bony na zakupy

mBank nawiązał współpracę z siecią Biedronka w ramach kampanii Retail Media. Reklamy banku pojawią się w ponad 3800 …

a 0 Fundacja UniCredit przeznaczy ponad 16 mln euro na programy edukacyjne. Obejmą także Polskę
22.10.2026 (21:25)

Fundacja UniCredit przeznaczy ponad 16 mln euro na programy edukacyjne. Obejmą także Polskę

UniCredit Foundation przedłuża współpracę z organizacjami Teach For All i Junior Achievement Europe. W ciągu …

a 0 BNP Paribas udzielił 20,35 mln euro kredytu na drugi etap Hillwood Grodzisk
22.10.2026 (21:23)

BNP Paribas udzielił 20,35 mln euro kredytu na drugi etap Hillwood Grodzisk

Hillwood podpisał z BNP Paribas Bank Polska umowę kredytową o wartości 20,35 mln euro. Środki zostaną przeznaczone …

a 0 VeloBank rusza z kampanią „Marzenia same się nie spełnią” z Magdaleną Różczką
22.10.2026 (21:21)

VeloBank rusza z kampanią „Marzenia same się nie spełnią” z Magdaleną Różczką

VeloBank rozpoczął kampanię reklamową z Magdaleną Różczką w roli głównej. Bank ponownie wykorzystuje znaną już …

a 0 Klienci mBanku skorzystają z Fast Tracku także na lotnisku w Gdańsku
22.10.2026 (21:17)

Klienci mBanku skorzystają z Fast Tracku także na lotnisku w Gdańsku

Użytkownicy karty Visa Świat Intensive od mBanku mogą korzystać z usługi Fast Track także na lotnisku w Gdańsku. …

PRNews.pl

Zobacz również

PKO BP wciąż bez SMS-ów do USA i Kanady. Bank nie zna terminu

PKO BP wciąż bez SMS-ów do USA i Kanady. Bank nie zna terminu

Na początku czerwca PKO BP szacował, że…

Reklamy inwestycyjne z udziałem znanych osób. Na co zwrócić uwagę przed wpłatą pieniędzy?

Reklamy inwestycyjne z udziałem znanych osób. Na co zwrócić uwagę przed wpłatą pieniędzy?

Polityk albo prezes dużej firmy opowiada w…

Selfpożyczka, czyli na co naprawdę idą pieniądze odłożone „na wszelki wypadek”

Selfpożyczka, czyli na co naprawdę idą pieniądze odłożone „na wszelki wypadek”

Nikt nie sprawdza zdolności kredytowej i nikt…

„Ten z żubrem” może zniknąć. Pekao myśli o nowym logo i nazwie

„Ten z żubrem” może zniknąć. Pekao myśli o nowym logo i nazwie

Z logo Pekao może zniknąć żubr, a…

Ranking lokat na 6 miesięcy – październik 2026 r. Lider nadal oferuje ponad 6 proc.

Ranking lokat na 6 miesięcy – październik 2026 r. Lider nadal oferuje ponad 6 proc.

Najlepsze lokaty półroczne nadal pozwalają zarobić ponad…

Raporty PRNews.pl

Raport PRNews.pl: Aktywa banków – I kw. 2022 r.

Raport PRNews.pl: Aktywa banków – I kw. 2022 r.

Większość banków może się pochwalić wzrostem poziomu…

Raport PRNews.pl: Liczba obcokrajowców wśród klientów banków – I kw. 2022 r.

Raport PRNews.pl: Liczba obcokrajowców wśród klientów banków – I kw. 2022 r.

W pierwszym kwartale 2022 r. liczba obsługiwanych…

Raport PRNews.pl: Rynek kredytów hipotecznych – I kw. 2022

Raport PRNews.pl: Rynek kredytów hipotecznych – I kw. 2022

Pierwszy kwartał 2022 r. przyniósł spadek sprzedaży…

O tym mówią bankowcy

Ostatnie komentarze

avatar komentującego

MalmoMind:

Super rekrutacja. Wzięli Babkę dzięki której Getin Bank (Velo aktualnie) „wydym..l” Polaków na …

czw., 8 paź 2026 (08:26) • Credit Agricole tworzy Departament Kredytów Hipotecznych. Pokieruje nim Helena Kamińska

avatar komentującego

odeOOn:

Ważna i potrzebna kampania w tych czasach …

niedz., 27 wrz 2026 (14:34) • Polacy deklarują odpowiedzialność w finansach, ale co piąty miał w tym roku problem z płatnościami. Badanie KRUK-a

avatar komentującego

MalmoMind:

Niestety ale oferta jest mało atrakcyjna, droga i niedostosowana do rzeczywistości. Widać zachłanność …

niedz., 23 sie 2026 (21:29) • Credit Agricole wprowadza flagowe Konto dla Ciebie Max bez opłat i wymagań miesięcznych

avatar komentującego

SK:

Ktoś już to ma w aplikacji ? …

śr., 29 lip 2026 (10:13) • Revolut wprowadza fundusze rynku prywatnego dla klientów w Polsce

avatar komentującego

gość:

dokładnie …

wt., 21 lip 2026 (07:30) • Zakup eSIM w aplikacji Banku Millennium wyróżniony przez Global Finance

  • SMART Bankier
  • Kredyt konsolidacyjny
  • Pożyczki na raty
  • Konto firmowe
  • Kurs inwestowania
  • Kalkulator brutto netto
  • Kalkulator kredytu gotówkowego
  • Kalkulator zdolności kredytowej
  • Kredyt gotówkowy
  • Rozlicz najem w PIT-28
  • pit 37 online na pit.pl
  • Rozliczenie pit
  • Program pit
  • Pit 11
  • Promocje Pekao S.A.
  • Promocje BNP Paribas
  • Promocje Citi Handlowy
  • Promocje bankowe
  • Promocje Alior Bank
  • Promocje Santander Bank
  • Promocje PKO BP
  • Promocje Millenium
  • Promocje ING Bank Śląski
  • Promocje mBank
  • Promocje Velobank
  • Promocje Nest Bank
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Newsletter
  • Prześlij informację
  • RSS
  • zgarnijpremie.pl
Bonnier Business Polska Bankier.pl – Portal Finansowy – Rynki, Twoje finanse, Biznes PIT.pl -Podatki dla małych firm i osób fizycznych, rozliczenia roczne Systempartnerski.pl - system afiliacyjny Bankier.pl PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations Mambiznes.pl - Pomysł na biznes, Własna firma, Biznes plan Dyskusja.biz - Blogi o biznesie, artykuły biznesowe Puls Biznesu pb.pl - rynek, akcje, spółka, przedsiębiorca, budżet Pulsmedycyny.pl - Portal lekarzy i pracowników służby zdrowia Pulsfarmacji.pl - Portal aptekarzy, techników i pracowników sektora farmaceutycznego
© 2008 − 2026 PRNews.pl. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu. Informacja o cookies. Polityka prywatności

Bezpłatny newsletter PRNews.pl

  • PRNews.pl to najbardziej opiniotwórczy serwis w branży bankowej. Przekonaj się dlaczego!
  • Codziennie rano otrzymasz skrót najważniejszych informacji ze świata finansów
  • Dzięki temu będziesz zawsze wiedział o nowych produktach, promocjach i usługach bankowych, ubezpieczeniowych i inwestycyjnych
  • Aktualne wiadomości z prasy i z samych instytucji finansowych - zupełnie bezpłatnie, wprost na twoją skrzynkę mailową
Zapisz się na newsletter:

Dołącz już dziś do niemal 38 tys. odbiorców