PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations

Najświeższe informacje z PRNews.pl w Twojej skrzynce!

Codziennie aktualne wiadomości ze świata finansów.

Zapisz się na nasz Newsletter ​i bądź na bieżąco z nowościami z branży!

  • Raporty
  • Instytucje
    • Alior Bank
    • Bank BPS
    • Bank Millennium
    • Bank Ochrony Środowiska
    • Bank Pekao SA
    • Bank Pocztowy
    • Banki spółdzielcze
    • BGK
    • Biuro Informacji Kredytowej
    • BNP Paribas
    • Citi Handlowy
    • Credit Agricole
    • Erste Bank Polska
    • ING Bank Śląski
    • KIR
    • Klarna
    • Link4
    • Mastercard
    • mBank
    • Nest Bank
    • PKO BP
    • Polski Standard Płatności
    • PZU
    • Raiffeisen Digital Bank
    • Revolut
    • Santander Consumer Bank
    • SGB
    • Standard Chartered Polska
    • Toyota Bank Polska
    • Trade Republic
    • Twisto
    • UniCredit
    • VeloBank
    • Visa
    • Volkswagen Bank Oddział Polska
    • Warta
  • Produkty
    • Bankowość internetowa
    • Bankowość mobilna
    • Oszczędzanie
    • Bezpieczeństwo
    • Karty
    • Kredyty
    • Konta
    • Płatności mobilne
    • Ubezpieczenia
  • Analizy
  • Kariera w finansach
  • Szkolenia
  • Forum
  • Newsletter
PRNews.plWiadomościAktualnościemFinanse: Kredyt gotówkowy z oprocentowaniem samochodowego

emFinanse: Kredyt gotówkowy z oprocentowaniem samochodowego

Aktualności 06.05.2008 (13:05)
Kredyty

Podstawowa różnica

Katarzyna Patrzyczna, Menedżer Wydziału Kredytów w firmie emFinanse, Doradcy Finansowi: – Tradycyjny kredyt samochodowy jest ofertą bezgotówkową. To oznacza, że wnioskowanej sumy nie otrzymuje bezpośrednio kredytobiorca, ale osoba sprzedająca pojazd. Tymczasem za granicą za samochód należy płacić gotówką. Nowe produkty na to pozwalają, ponieważ wnioskowana kwota „trafia” na konto kupującego jeszcze przed sporządzeniem umowy kupna – sprzedaży.

Za ich pomocą można finansować zakup zarówno nowych, jak i starszych samochodów.

Najpierw pieniądze, później dokumenty

– Część banków przy weryfikowaniu wniosku wymaga jednak przedstawienia wyceny kupowanego pojazdu – mówi Katarzyna Patrzyczna. – Oznacza to, że wnioskodawca powinien wiedzieć już wcześniej, jaki samochód zamierza nabyć, znać jego rocznik i orientacyjną cenę.

Pełny komplet dokumentów dostarczany jest natomiast już po dokonaniu transakcji, wówczas również ustalane jest zabezpieczenie. – Podobnie jak w przypadku typowego kredytu samochodowego może być to cesja praw z polisy AC lub przywłaszczenie częściowe – mówi Katarzyna Patrzyczna.

Minimum i maksimum

W przypadku udzielania tego rodzaju zobowiązań, banki ustalają zazwyczaj minimalną i maksymalną kwotę, którą można uzyskać. – Oprócz zdolności kredytowej instytucje finansowe biorą także pod uwagę wartość samochodu – tłumaczy specjalistka z emFinanse. – Minimalna kwota stanowi zazwyczaj kilkanaście procent ceny pojazdu, natomiast maksymalna sięgać może nawet 100%. Większość banków wyznacza także górną kwotową granicę pożyczki, która w niektórych bankach wynosi 120 tys. złotych w przypadku zakupu samochodu nowego.

Długa spłata zobowiązania

Podobnie jak w przypadku tradycyjnego kredytu samochodowego, okres kredytowania w takich produktach sięga nawet ośmiu lat. – Dzięki temu oferty te są atrakcyjniejsze i bardziej dostępne dla klientów niż typowe kredyty gotówkowe, gdzie czas ten wynosi zazwyczaj maksymalnie siedem lat – podkreśla ekspert emFinanse. – Dłuższy okres kredytowania zmniejsza miesięczną ratę, co wpływa na większe możliwości kredytowe potencjalnych klientów.

Uwaga na oprocentowanie

Przed decyzją o zaciągnięciu zobowiązania warto jednak przejrzeć i porównać przynajmniej kilka ofert z różnych banków. – Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na oprocentowanie – radzi Katarzyna Patrzyczna, ekspert z emFinanse, Doradcy Finansowi. – Część instytucji traktuje ten produkt jako kredyt gotówkowy, więc oprocentowanie zbliżone jest do tego typu ofert. Sięgać może nawet 20%. Wiele banków wyszło całkowicie naprzeciw potrzebom klientów i znacznie obniżyło tę wielkość – do poziomu typowego dla kredytu samochodowego.

Fachowa porada

Jeśli jednak brak nam czasu na wizytę w kilku instytucjach, warto skorzystać z usług i porad niezależnych firm doradztwa finansowego, które współpracują z wieloma bankami, proponując ich produkty. – Dzięki temu klienci mają możliwość porównania różnych ofert w jednym miejscu, co znacznie oszczędza czas – podkreśla Katarzyna Patrzyczna. – Co więcej mogą liczyć na fachową poradę doradcy, który po zapoznaniu się z sytuacją finansową przyszłego kredytobiorcy wskaże najlepsze rozwiązanie.

kredyty gotówkowe 2008-05-06
Redakcja PRNews.pl
Tagi: kredyty gotówkowe

Sprawdź także:

a 0 Agencja Keino Creative zajmie się obsługą marketingową Balcia Insurance w Polsce
24.08.2026 (10:59)

Agencja Keino Creative zajmie się obsługą marketingową Balcia Insurance w Polsce

Agencja Keino Creative wygrała proces ofertowy na obsługę Balcia Insurance w Polsce. Umowę podpisano na rok, a …

a 0 PKO Bank Hipoteczny zaoferuje we wrześniu listy zastawne dla inwestorów detalicznych
24.08.2026 (10:57)

PKO Bank Hipoteczny zaoferuje we wrześniu listy zastawne dla inwestorów detalicznych

PKO Bank Hipoteczny 1 września 2026 roku rozpocznie zapisy na nową emisję hipotecznych listów zastawnych …

a 0 BIK podał, że w lipcu banki i SKOK-i udzieliły kredytów mieszkaniowych na rekordowe ponad 14 mld zł
24.08.2026 (10:49)

BIK podał, że w lipcu banki i SKOK-i udzieliły kredytów mieszkaniowych na rekordowe ponad 14 mld zł

W lipcu 2026 r. wartość kredytów mieszkaniowych przekroczyła po raz pierwszy 14 mld zł. Wzrosła też sprzedaż …

a Analizy 0 Dwie średnie krajowe wystarczą, aby banki chciały pożyczyć milion złotych na zakup mieszkania
22.08.2026 (09:57) – informacja prasowa

Dwie średnie krajowe wystarczą, aby banki chciały pożyczyć milion złotych na zakup mieszkania

O kredyt jest dziś łatwiej niż przed rokiem. Mogłoby być jednak jeszcze łatwiej, gdyby nie konflikt na Bliskim …

a 0 VeloBank oferuje 6 proc. na koncie oszczędnościowym i lokacie, ale głównie nowym klientom
22.08.2026 (09:55)

VeloBank oferuje 6 proc. na koncie oszczędnościowym i lokacie, ale głównie nowym klientom

VeloBank do 16 września oferuje 6 proc. w skali roku na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym i VeloLokacie dla …

a 0 Rafał Brzoska chce, by platformy oddawały 150 proc. przychodu z fałszywych reklam
22.08.2026 (09:39)

Rafał Brzoska chce, by platformy oddawały 150 proc. przychodu z fałszywych reklam

Rafał Brzoska rozpoczyna akcję „150%" i chce, by platformy internetowe płaciły 150 proc. przychodu z każdej …

PRNews.pl

Zobacz również

Bank się pomylił i odciął klientkę od pieniędzy na zagranicznym urlopie. Musiała wracać

Bank się pomylił i odciął klientkę od pieniędzy na zagranicznym urlopie. Musiała wracać

Credit Agricole zablokował konto klientce, choć wcześniej…

PKO BP przebudowuje private banking. Chce zarządzać całym majątkiem klientów

PKO BP przebudowuje private banking. Chce zarządzać całym majątkiem klientów

Największy polski bank przechodzi od klasycznego private…

Scam Alert od Mety będzie ostrzegać przed oszustami. Ale na Facebooku i tak nadal pełno fałszywych treści

Scam Alert od Mety będzie ostrzegać przed oszustami. Ale na Facebooku i tak nadal pełno fałszywych treści

Koncern Meta chce poprawić bezpieczeństwo użytkowników aplikacji…

ING kusi premią za konto do 800 zł. Sprawdzamy warunki

ING kusi premią za konto do 800 zł. Sprawdzamy warunki

Nowy klient ING może zdobyć do 800…

Rząd radzi trzymać gotówkę na czarną godzinę. Banki robią wszystko, żeby było o nią trudniej

Rząd radzi trzymać gotówkę na czarną godzinę. Banki robią wszystko, żeby było o nią trudniej

Osiem lat temu pytałem, co będzie, gdy…

O tym mówią bankowcy

Ostatnie komentarze

avatar komentującego

MalmoMind:

Niestety ale oferta jest mało atrakcyjna, droga i niedostosowana do rzeczywistości. Widać zachłanność …

niedz., 23 sie 2026 (21:29) • Credit Agricole wprowadza flagowe Konto dla Ciebie Max bez opłat i wymagań miesięcznych

avatar komentującego

Williams Anthony Dauria:

https://uploads.disquscdn.com/images/f1296da62232f5d183b02bf1dcc60a17c6c610eee75c6d16cb26b2e884940054.jpg …

śr., 19 sie 2026 (15:52) • Świąteczna kampania Pilnej Pożyczki w Internecie

avatar komentującego

SK:

Ktoś już to ma w aplikacji ? …

śr., 29 lip 2026 (10:13) • Revolut wprowadza fundusze rynku prywatnego dla klientów w Polsce

avatar komentującego

gość:

dokładnie …

wt., 21 lip 2026 (07:30) • Zakup eSIM w aplikacji Banku Millennium wyróżniony przez Global Finance

avatar komentującego

Jas Fasola:

chciałbym zrozumieć jaki był powód nagrody. Usługa oferowana jest przez bardzo wiele banków. …

wt., 21 lip 2026 (07:12) • Zakup eSIM w aplikacji Banku Millennium wyróżniony przez Global Finance

  • SMART Bankier
  • Kredyt konsolidacyjny
  • Pożyczki na raty
  • Konto firmowe
  • Kurs inwestowania
  • Kalkulator brutto netto
  • Kalkulator kredytu gotówkowego
  • Kalkulator zdolności kredytowej
  • Rozlicz najem w PIT-28
  • pit 37 online na pit.pl
  • Rozliczenie pit
  • Program pit
  • Pit 11
  • Promocje Pekao S.A.
  • Promocje BNP Paribas
  • Promocje Citi Handlowy
  • Promocje bankowe
  • Promocje Alior Bank
  • Promocje Santander Bank
  • Promocje PKO BP
  • Promocje Millenium
  • Promocje ING Bank Śląski
  • Promocje mBank
  • Promocje Velobank
  • Promocje Nest Bank
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Newsletter
  • Prześlij informację
  • RSS
  • zgarnijpremie.pl
Bonnier Business Polska Bankier.pl – Portal Finansowy – Rynki, Twoje finanse, Biznes PIT.pl -Podatki dla małych firm i osób fizycznych, rozliczenia roczne Systempartnerski.pl - system afiliacyjny Bankier.pl PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations Mambiznes.pl - Pomysł na biznes, Własna firma, Biznes plan Dyskusja.biz - Blogi o biznesie, artykuły biznesowe Puls Biznesu pb.pl - rynek, akcje, spółka, przedsiębiorca, budżet Pulsmedycyny.pl - Portal lekarzy i pracowników służby zdrowia Pulsfarmacji.pl - Portal aptekarzy, techników i pracowników sektora farmaceutycznego
© 2008 − 2026 PRNews.pl. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu. Informacja o cookies. Polityka prywatności

Bezpłatny newsletter PRNews.pl

  • PRNews.pl to najbardziej opiniotwórczy serwis w branży bankowej. Przekonaj się dlaczego!
  • Codziennie rano otrzymasz skrót najważniejszych informacji ze świata finansów
  • Dzięki temu będziesz zawsze wiedział o nowych produktach, promocjach i usługach bankowych, ubezpieczeniowych i inwestycyjnych
  • Aktualne wiadomości z prasy i z samych instytucji finansowych - zupełnie bezpłatnie, wprost na twoją skrzynkę mailową
Zapisz się na newsletter:

Dołącz już dziś do niemal 38 tys. odbiorców