PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations

Najświeższe informacje z PRNews.pl w Twojej skrzynce!

Codziennie aktualne wiadomości ze świata finansów.

Zapisz się na nasz Newsletter ​i bądź na bieżąco z nowościami z branży!

  • Raporty
  • Instytucje
    • Alior Bank
    • Bank BPS
    • Bank Millennium
    • Bank Ochrony Środowiska
    • Bank Pekao SA
    • Bank Pocztowy
    • Banki spółdzielcze
    • BGK
    • Biuro Informacji Kredytowej
    • BNP Paribas
    • Citi Handlowy
    • Credit Agricole
    • Erste Bank Polska
    • ING Bank Śląski
    • KIR
    • Klarna
    • Link4
    • Mastercard
    • mBank
    • Nest Bank
    • PKO BP
    • Polski Standard Płatności
    • PZU
    • Raiffeisen Digital Bank
    • Revolut
    • Santander Consumer Bank
    • SGB
    • Standard Chartered Polska
    • Toyota Bank Polska
    • Trade Republic
    • Twisto
    • UniCredit
    • VeloBank
    • Visa
    • Volkswagen Bank Oddział Polska
    • Warta
  • Produkty
    • Bankowość internetowa
    • Bankowość mobilna
    • Oszczędzanie
    • Bezpieczeństwo
    • Karty
    • Kredyty
    • Konta
    • Płatności mobilne
    • Ubezpieczenia
  • Analizy
  • Kariera w finansach
  • Szkolenia
  • Forum
  • Newsletter
PRNews.plWiadomościAnalizyRanking kredytów hipotecznych – listopad 2011

Ranking kredytów hipotecznych – listopad 2011

Analizy 25.11.2011 (06:42)
Kredyty

Kupić nieruchomość to jedno, a skąd wziąć pieniądze na remont lub wykończenie? W najnowszym rankingu kredytów hipotecznych Bankier.pl sprawdził, które banki i na jakich warunkach udzielą najlepszego kredytu na zakup mieszkania z nawiązką.

Mieszkania powoli tanieją, deweloperzy do niesprzedanych nieruchomości coraz częściej dorzucają za darmo parking, obniżają cenę za metr kwadratowy lub w prezencie oferują piwnicę. Przed wprowadzeniem się do nowego mieszkania warto jednak pomyśleć o pieniądzach potrzebnych na wykończenie. Nie wszystkie banki bowiem dają możliwość zaciągnięcia kredytu hipotecznego na zakup i jednocześnie remont czy wykończenie nieruchomości.

Profil klienta starającego się o kredyt hipoteczny

Założyliśmy, że kredyt chce wziąć bezdzietne małżeństwo, każde z małżonków ukończyło 30. rok życia. Oboje też mają od ponad roku umowy na czas nieokreślony, wspólnie zarabiają 7 tysięcy złotych netto miesięcznie. Nie mają zobowiązań finansowych. Chcą kupić mieszkanie z rynku pierwotnego o powierzchni 80 metrów kwadratowych. Nieruchomość znajduje się we wsi liczącej 4 tysiące mieszkańców, nieopodal dużego miasta. Małżonkowie nie mają samochodu.
 

 Zobacz poprzedni ranking kredytów hipotecznych

Kwota kredytu, jaką chcą pożyczyć na 30 lat, to 360 tysięcy złotych i dodatkowe 40 tys. zł na wykończenie. W sumie wartość inwestycji to 400 tysięcy złotych i tyle właśnie pożyczają klienci w pierwszej opcji – bez wkładu własnego. Opcja druga zakłada, że klienci mają 40 tys. zł na wykończenie – pożyczają zatem 360 tys. zł. Wartość całej inwestycji pozostaje bez zmian – 400 tysięcy zł. W zamian za lepsze warunki kredytowe klienci skorzystają z dodatkowych produktów bankowych. Ranking powstał w oparciu o łączny koszt kredytu, w skład którego wchodzą odsetki, prowizja oraz wszystkie wymagane ubezpieczenia, za wyjątkiem ubezpieczenia nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych.

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego – zwycięża DnB Nord

Dwanaście banków zgodziłoby się pożyczyć pieniądze zarówno na zakup mieszkania, jak i na jego wykończenie. W takiej sytuacji suma pieniędzy wydanych na zakup nieruchomości i jej wykończenie daje całkowitą wartość mieszkania w ocenie poniższych banków. W opcji bez wkładu finansowego ze strony klientów pierwsze miejsce zajmuje DnB Nord z łącznym kosztem kredytu 465 658 zł. Drugie miejsce należy do Deutsche Banku PBC, a najniższą pozycję na podium zajmuje Kredyt Bank.

L.p. Bank Marża Oprocentowanie Maksymalna zdolność kredytowa Miesięczna rata Łączny koszt kredytu
1. DnB Nord 0,79% 5,55% 758 089 zł 2 413 zł 465 658 zł
2. Deutsche Bank PBC 1,20% 6,14% 650 000 zł 2 434 zł 479 328 zł
3. Kredyt Bank 1,30% 6,21% 650 094 zł 2 452 zł 493 303 zł
4. mBank 1,20% 6,10% 657 800 zł 2 424 zł 498 715 zł
5. BOŚ Bank 1,00 – 1,50% 5,96 – 6,46% 859 700 zł 2 388 – 2 578 zł 500 171 zł
6. Eurobank 1,39% 6,15% 541 000 zł 2 439 zł 511 742 zł
7. MultiBank 1,20% 6,10% 657 800 zł 2 424 zł 516 407 zł
8. Bank BGŻ 1,50% 6,45% 566 423 zł 2 515 zł 527 864 zł
9. Alior Bank 1,60% 6,53% 624 755 zł 2 536 zł 531 053 zł
10. Getin Noble Bank 1,54% 6,25% 714 959 zł 2 546 zł 532 268 zł
11. Bank Millennium 1,49% 6,40% 705 122 zł 2 502 zł 535 784 zł
12. Polbank EFG 2,40% 7,36% 616 572 zł 2 759 zł 637 602 zł
13. Bank BPS 1,99% 7,74% 635 722 zł 2 863 zł 638 639 zł
2 205 zł

Źródło: banki, Bankier.pl. Dane na 17.11.2011 r.

Kredyt z wkładem własnym – ponownie złoto dla DnB Nord, a srebro dla Deutsche Banku PBC

W przypadku zaciągnięcia kredytu na mieszkanie, ale pokrycia kosztów wykończenia z własnej kieszeni zakładamy, że klienci mają 10% wkładu w całkowitą wartość mieszkania. Pierwsze i drugie miejsce obroniły DnB Nord z łącznym kosztem kredytu 418 169 zł i Deutsche Bank PBC. Trzecie miejsce tym razem należy do Eurobanku.

L.p. Bank Marża Oprocentowanie Maksymalna zdolność kredytowa Miesięczna rata Łączny koszt kredytu
1. DnB Nord 0,79% 5,55% 758 089 zł 2 167 zł 418 169 zł
2. Deutsche Bank PBC 1,10% 6,04% 650 000 zł 2 168 zł 423 026 zł
3. Eurobank 1,00% 5,76% 524 000 zł 2 105 zł 425 238 zł
4. BZ WBK 0,99% 5,93% 563 797 zł 2 185 zł 428 895 zł
5. BNP Paribas 0,90 -1,29% 5,84-6,23% 567 753 zł 2 121 zł 432 617 zł
6. Kredyt Bank 1,30% 6,21% 650 094 zł 2 207 zł 443 970 zł
7. Credit Agricole 1,20% 5,91% 498 000 zł 2 138 zł 444 000 zł
8. Nordea Bank Polska 1,10% 6,03% 587 080 zł 2 226 zł 445 316 zł
9. mBank 1,20% 6,10% 657 800 zł 2 182 zł 449 024 zł
10. BOŚ Bank 1,00 -1,50% 5,96 – 6,46% 859 700 zł 2 149 – 2 320 zł 450 151 zł
11. Pekao Bank Hipoteczny 1,59% 6,53% 720 000 zł 2 283 zł 462 200 zł
12. MultiBank 1,20% 6,10% 657 800 zł 2 182 zł 463 327 zł
13. PKO Bank Polski 1,49% 6,43% 623 350 zł 2 261 zł 465 735 zł
14. Bank Millennium 1,29% 6,20% 719 859 zł 2 205 zł 465 760 zł
15. Bank BGŻ 1,50% 6,45% 566 423 zł 2 263 zł 475 090 zł
16. Alior Bank 1,60% 6,53% 624 755 zł 2 283 zł 478 435 zł
17. Getin Noble Bank 1,54% 6,25% 714 959 zł 2 291 zł 479 041 zł
18. Polbank EFG 2,40% 7,36% 616 572 zł 2 483 zł 572 879 zł
19. Bank BPS 1,99% 7,74% 635 722 zł 2 577 zł 574 775 zł
http://www.bankier.pl/cf/pko/kredyty_mieszkaniowe.html

Źródło: banki, Bankier.pl. Dane na 17.11.2011 r.

Czy brać kredyt na wykończenie dołączony do kredytu hipotecznego?

Zaciągnięcie długoletniego zobowiązania powiększonego o kwotę potrzebną na wykończenie nieruchomości niesie ze sobą pewne ryzyko. Kredyt ten jest dużo korzystniejszy niż pożyczka gotówkowa, której roczna rzeczywista stopa procentowa zazwyczaj przekracza 20%. Jednak dodatkowy kredyt na wykończenie będzie rozłożony w ratach na kilkadziesiąt lat. Pocieszające są za to statystyki – średnio kredyt mieszkaniowy spłacany jest po ok. 8–10 latach od jego wzięcia. Banki często dają także możliwość bezpłatnego nadpłacania lub wcześniejszej spłaty kredytu. Zatem jeśli planujemy wprowadzić się do choć częściowo wykończonego mieszkania, warto zaciągnąć kredyt hipoteczny z nawiązką.

Hanna Hylińska,
[email protected]

Źródło: Bankier.pl

Hanna Hylińska kredyt hipoteczny kredyty mieszkaniowe ranking 2011-11-25
Redakcja PRNews.pl
Tagi: Hanna Hylińska kredyt hipoteczny kredyty mieszkaniowe ranking

Sprawdź także:

a 0 N!Asystent 2.0 od Nest Banku dostępny w aplikacji mobilnej i bankowości internetowej
23.10.2026 (06:15)

N!Asystent 2.0 od Nest Banku dostępny w aplikacji mobilnej i bankowości internetowej

Nest Bank udostępnił N!Asystenta 2.0 we wszystkich kanałach bankowości elektronicznej – zarówno w aplikacji …

a 0 mBank rozpoczyna kampanię reklamową w Biedronce. Klienci mogą otrzymać bony na zakupy
22.10.2026 (21:32)

mBank rozpoczyna kampanię reklamową w Biedronce. Klienci mogą otrzymać bony na zakupy

mBank nawiązał współpracę z siecią Biedronka w ramach kampanii Retail Media. Reklamy banku pojawią się w ponad 3800 …

a 0 Fundacja UniCredit przeznaczy ponad 16 mln euro na programy edukacyjne. Obejmą także Polskę
22.10.2026 (21:25)

Fundacja UniCredit przeznaczy ponad 16 mln euro na programy edukacyjne. Obejmą także Polskę

UniCredit Foundation przedłuża współpracę z organizacjami Teach For All i Junior Achievement Europe. W ciągu …

a 0 BNP Paribas udzielił 20,35 mln euro kredytu na drugi etap Hillwood Grodzisk
22.10.2026 (21:23)

BNP Paribas udzielił 20,35 mln euro kredytu na drugi etap Hillwood Grodzisk

Hillwood podpisał z BNP Paribas Bank Polska umowę kredytową o wartości 20,35 mln euro. Środki zostaną przeznaczone …

a 0 VeloBank rusza z kampanią „Marzenia same się nie spełnią” z Magdaleną Różczką
22.10.2026 (21:21)

VeloBank rusza z kampanią „Marzenia same się nie spełnią” z Magdaleną Różczką

VeloBank rozpoczął kampanię reklamową z Magdaleną Różczką w roli głównej. Bank ponownie wykorzystuje znaną już …

a 0 Klienci mBanku skorzystają z Fast Tracku także na lotnisku w Gdańsku
22.10.2026 (21:17)

Klienci mBanku skorzystają z Fast Tracku także na lotnisku w Gdańsku

Użytkownicy karty Visa Świat Intensive od mBanku mogą korzystać z usługi Fast Track także na lotnisku w Gdańsku. …

PRNews.pl

Zobacz również

PKO BP wciąż bez SMS-ów do USA i Kanady. Bank nie zna terminu

PKO BP wciąż bez SMS-ów do USA i Kanady. Bank nie zna terminu

Na początku czerwca PKO BP szacował, że…

Reklamy inwestycyjne z udziałem znanych osób. Na co zwrócić uwagę przed wpłatą pieniędzy?

Reklamy inwestycyjne z udziałem znanych osób. Na co zwrócić uwagę przed wpłatą pieniędzy?

Polityk albo prezes dużej firmy opowiada w…

Selfpożyczka, czyli na co naprawdę idą pieniądze odłożone „na wszelki wypadek”

Selfpożyczka, czyli na co naprawdę idą pieniądze odłożone „na wszelki wypadek”

Nikt nie sprawdza zdolności kredytowej i nikt…

„Ten z żubrem” może zniknąć. Pekao myśli o nowym logo i nazwie

„Ten z żubrem” może zniknąć. Pekao myśli o nowym logo i nazwie

Z logo Pekao może zniknąć żubr, a…

Ranking lokat na 6 miesięcy – październik 2026 r. Lider nadal oferuje ponad 6 proc.

Ranking lokat na 6 miesięcy – październik 2026 r. Lider nadal oferuje ponad 6 proc.

Najlepsze lokaty półroczne nadal pozwalają zarobić ponad…

O tym mówią bankowcy

Ostatnie komentarze

avatar komentującego

MalmoMind:

Super rekrutacja. Wzięli Babkę dzięki której Getin Bank (Velo aktualnie) „wydym..l” Polaków na …

czw., 8 paź 2026 (08:26) • Credit Agricole tworzy Departament Kredytów Hipotecznych. Pokieruje nim Helena Kamińska

avatar komentującego

odeOOn:

Ważna i potrzebna kampania w tych czasach …

niedz., 27 wrz 2026 (14:34) • Polacy deklarują odpowiedzialność w finansach, ale co piąty miał w tym roku problem z płatnościami. Badanie KRUK-a

avatar komentującego

MalmoMind:

Niestety ale oferta jest mało atrakcyjna, droga i niedostosowana do rzeczywistości. Widać zachłanność …

niedz., 23 sie 2026 (21:29) • Credit Agricole wprowadza flagowe Konto dla Ciebie Max bez opłat i wymagań miesięcznych

avatar komentującego

SK:

Ktoś już to ma w aplikacji ? …

śr., 29 lip 2026 (10:13) • Revolut wprowadza fundusze rynku prywatnego dla klientów w Polsce

avatar komentującego

gość:

dokładnie …

wt., 21 lip 2026 (07:30) • Zakup eSIM w aplikacji Banku Millennium wyróżniony przez Global Finance

  • SMART Bankier
  • Kredyt konsolidacyjny
  • Pożyczki na raty
  • Konto firmowe
  • Kurs inwestowania
  • Kalkulator brutto netto
  • Kalkulator kredytu gotówkowego
  • Kalkulator zdolności kredytowej
  • Kredyt gotówkowy
  • Rozlicz najem w PIT-28
  • pit 37 online na pit.pl
  • Rozliczenie pit
  • Program pit
  • Pit 11
  • Promocje Pekao S.A.
  • Promocje BNP Paribas
  • Promocje Citi Handlowy
  • Promocje bankowe
  • Promocje Alior Bank
  • Promocje Santander Bank
  • Promocje PKO BP
  • Promocje Millenium
  • Promocje ING Bank Śląski
  • Promocje mBank
  • Promocje Velobank
  • Promocje Nest Bank
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Newsletter
  • Prześlij informację
  • RSS
  • zgarnijpremie.pl
Bonnier Business Polska Bankier.pl – Portal Finansowy – Rynki, Twoje finanse, Biznes PIT.pl -Podatki dla małych firm i osób fizycznych, rozliczenia roczne Systempartnerski.pl - system afiliacyjny Bankier.pl PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations Mambiznes.pl - Pomysł na biznes, Własna firma, Biznes plan Dyskusja.biz - Blogi o biznesie, artykuły biznesowe Puls Biznesu pb.pl - rynek, akcje, spółka, przedsiębiorca, budżet Pulsmedycyny.pl - Portal lekarzy i pracowników służby zdrowia Pulsfarmacji.pl - Portal aptekarzy, techników i pracowników sektora farmaceutycznego
© 2008 − 2026 PRNews.pl. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu. Informacja o cookies. Polityka prywatności

Bezpłatny newsletter PRNews.pl

  • PRNews.pl to najbardziej opiniotwórczy serwis w branży bankowej. Przekonaj się dlaczego!
  • Codziennie rano otrzymasz skrót najważniejszych informacji ze świata finansów
  • Dzięki temu będziesz zawsze wiedział o nowych produktach, promocjach i usługach bankowych, ubezpieczeniowych i inwestycyjnych
  • Aktualne wiadomości z prasy i z samych instytucji finansowych - zupełnie bezpłatnie, wprost na twoją skrzynkę mailową
Zapisz się na newsletter:

Dołącz już dziś do niemal 38 tys. odbiorców