Oczekiwania inwestorów wobec wymarzonych domów zmieniają się na przestrzeni lat. Firmy wykonawcze stawiają przede wszystkim na nowoczesne technologie, które pozwalają budować szybko i przy zachowaniu najwyższych standardów jakości. Inwestorzy indywidualni kładą obecnie natomiast główny nacisk na energooszczędność budynków i niskie koszty eksploatacji. Czy oczekiwania jednych i drugich można pogodzić? Osiedle domów jednorodzinnych w Mierzynie dowodzi, że jest to możliwe.
Mierzyn to jedna z najatrakcyjniejszych części Szczecina. Tutaj powstaje właśnie osiedle nowoczesnych domów jednorodzinnych, w których będzie mogło zamieszkać 10 rodzin. Projekty domów stworzone zostały w taki sposób, aby zapewnić mieszkańcom maksymalny komfort i swobodę gospodarowania przestrzenią. Powierzchnia użytkowa każdego budynku wynosi ponad 140 mkw. Poszczególne segmenty ulokowane są na osobnych działkach o powierzchni około 407 mkw. Domy oddane zostaną w stanie developerskim, całkowicie wykończone z zewnątrz gotowym ogrodzeniem i podjazdami. Najważniejszym wyróżnikiem osiedla jest jednak zastosowanie do jego budowy nowoczesnych, energooszczędnych technologii. Pozwalają one budować szybko, przy zachowaniu wysokich standardów jakości oraz niskich kosztów eksploatacji.
Dla inwestorów osiedla w Mierzynie, oprócz szybkiego czasu budowy, równie istotną kwestią było stworzenie domów ciepłych i tanich w eksploatacji. Jak bowiem potwierdzają badania przeprowadzone na zlecenie firmy Schöck Polska – dla ponad 80% Polaków, którzy rozważają kupno mieszkania lub budowę domu energooszczędne właściwości budynku są niezwykle ważne.
Czas i pieniądz to najważniejsze czynniki, które wpływają na charakter nowoczesnego budownictwa. W trend ten doskonale wpisuje się osiedle w Mierzynie. Wysokiej jakości domy, dzięki nowoczesnym technologiom, powstają w szybkim tempie, oszczędzając czas i pieniądze inwestorów. Zastosowanie energooszczędnych materiałów budowlanych powoduje natomiast redukcję kosztów eksploatacji. Jest to szczególnie ważne w czasach, gdy ceny energii wciąż rosną, a nasze domy budujemy często
z kredytów spłacanych przez pokolenia.
Źródło: Partner of Promotion