Bank Pekao udostępnił platformę dla spółek prawa handlowego, za pośrednictwem której mogą zawnioskować online o pożyczkę ekspresową SMEX oraz kredyt w rachunku bieżącym. Platforma jest dostępna 24/7 a proces wnioskowania jest bardzo prosty. Dodatkowo kredyt jest zabezpieczony gwarancją de minimis, bezpłatnie do 31 grudnia 2023 roku.
Propozycja finansowa online skierowana jest do nowych i obecnych klientów banku, którzy prowadzą firmę dłużej niż 18 miesięcy, rozliczają się na pełnej księgowości i działają w formie spółki prawa handlowego. Jeśli klient spełnia te warunki, może ubiegać się zdalnie o finansowanie na czas od roku do pięciu lat, w kwocie nawet do 300 tysięcy złotych na dowolny cel związany z bieżącą działalnością gospodarczą.
– Priorytetem Banku Pekao jest dostarczanie klientom rozwiązań finansowych w sposób szybki, wygodny i skrojony na miarę – dlatego zdecydowaliśmy się wprowadzić nową ofertę kredytową online – mówi Magdalena Zmitrowicz, wiceprezes zarządu Banku Pekao S.A., nadzorująca Pion Bankowości Przedsiębiorstw – Wdrożenie zdalnego wniosku kredytowego to kolejny krok w rozwoju cyfrowych rozwiązań dla firm w Pekao, dzięki temu ułatwiamy klientom dostęp do produktów bankowych. Nowy kanał wnioskowania online jest drogą do większej elastyczności i efektywności w relacjach z przedsiębiorcami – dodaje.
Proces jest dostępny 24/7 i składa się z pięciu prostych kroków, w ramach których klient uzupełnia podstawowe informacje o firmie, dane finansowe oraz elektronicznie podpisuje wniosek. Zaledwie po kilku minutach od rozpoczęcia procesu otrzymuje wstępną symulację z maksymalną kwotą i czasem trwania kredytu – dzięki temu firma może elastycznie dostosować parametry finansowania. Po złożeniu wniosku, bank potwierdza zdolność kredytową i w ciągu dwóch dni roboczych uruchamia środki na rachunku bieżącym przedsiębiorstwa. Co więcej, przez cały czas trwania procesu kredytowego klient otrzymuje powiadomienia e-mailowe o kolejnych krokach – zapisaniu wniosku kredytowego, poprawnym złożeniu wniosku, potwierdzeniu zdolności kredytowej oraz uruchomieniu finansowania.
Warto zaznaczyć, że znaczna część informacji wykorzystywanych do oceny zdolności kredytowej pobierana jest z ogólnodostępnych rejestrów (KRS, BIK Przedsiębiorca, KRD). Taka metoda pozwala skrócić czas podjęcia decyzji do niezbędnego minimum, jednocześnie chroniąc bezpieczeństwo danych. Kredyt jest zabezpieczony gwarancją de minimis Banku Gospodarstwa Krajowego (bezpłatnie do 31 grudnia 2023r.).