„W stolicy Dolnego Śląska deweloperzy mają duże pole do popisu, bo udział nowego budownictwa jest stosunkowo nieduży. Z kolei budynki, które powstały przed 1940 r., stanowią aż 30 proc. dostępnych.
Najwięcej mieszkań w standardzie podstawowym jest dostępnych w dzielnicach Krzyki (43 proc.) i Fabryczna (29 proc). Najmniej powstaje w okolicach Starego Miasta tylko 6 proc, jednak z racji prestiżowej lokalizacji są najdroższe” – pisze „Puls Biznesu”.
„Jak pokazuje raport Reas, we Wrocławiu jest 4,5 tys. apartamentów, z czego tylko 620 klasy premium. Cena za metr kwadratowy takiego apartamentu zaczyna się od 10 tys. zł” – czytamy w „Pulsie Biznesu”.
Wrocław to piękna stolica województwa dolnośląskiego, która rozwija się bardzo dynamicznie, dlatego na rynku zauważalny jest wzrost zainteresowania luksusowymi lokalami. We Wrocławiu najbardziej atrakcyjną lokalizacją jest oczywiście starówka, ale co raz większą popularnością cieszą się również tzw. lofty, czyli powierzchnie przemysłowe, które przekształcane są w luksusowe mieszkania. Co prawda najwięcej loftów znajduje się w Łodzi, ale zarówno we Wrocławiu jak i Warszawie powstaje co raz więcej tego typu projektów.
Więcej w dzisiejszym „Pulsie Biznesu” w artykule Marty Sieliwierstow „Wrocławska starówka najbardziej pożądana”.
K.H.