Integracja banków jest realizacją globalnej strategii korporacji General Electric. Łączy ona firmy funkcjonujące na tym samym obszarze rynku, które posiadają zbliżone lub komplementarne profile działalności. Nazwa banku jest elementem tej strategii. W 2004 r. nazwę GE Money Bank przyjęły banki detaliczne działające we Francji, Niemczech, Norwegii, Australii, a w roku 2005 uczynią to kolejne – m.in. w Tajlandii, Czechach i w Stanach Zjednoczonych. Rynek polski ma dla grupy General Electric szczególne znaczenie. Dan O’Connor, Prezes GE Consumer Finance Europe powiedział: „Polska jest dla nas rynkiem strategicznym i absolutnie priorytetowym. Dziewięć lat temu startowaliśmy praktycznie od zera, a dzisiaj posiadamy aktywa wysokości ponad 2,5 mld dolarów i to wszystko osiągnęliśmy poprzez organiczny wzrost. Jestem przekonany, że bankowość detaliczna w Polsce ma jeszcze ogromny potencjał rozwojowy i chcemy aktywnie uczestniczyć we wzroście tego rynku”.
GE Capital Bank i GE Bank Mieszkaniowy to firmy o podobnej kulturze biznesowej, posiadające uzupełniające się oferty, dzięki czemu powstały GE Money Bank zaproponuje swoim klientom kompleksową ofertę pod jednym dachem. „Synergia produktowa i nowe możliwości cross-sellingu to główne cele, które chcemy osiągnąć łącząc oba banki” – powiedział Mariusz Karpiński, Prezes GE Money Banku.
GE Money Bank oferuje m.in.:
– kredyty hipoteczne na cele mieszkaniowe i konsumpcyjne,
– kredyty na zakup dóbr trwałego użytku i usług w systemie sprzedaży ratalnej – zarówno jednorazowe, jak i w ramach karty NonStop (m.in. we współpracy z sieciami Euronet, Media Markt, Saturn, Avans),
– kredyty gotówkowe (telemarketing i poprzez pośredników kredytowych),
– kredyty samochodowe (m.in. program Nisspol Kredyt we współpracy z Nissanem),
– program finansowania sprzedaży samochodów używanych (GEpard),
– karty kredytowe (VISA).
Bank zamierza zwiększyć swój udział w rynku (na koniec września 2004r. udział GECB w kredytach konsumpcyjnych wyniósł ok. 11,3%, a udział GEBM w kredytach mieszkaniowych 9,5%) oraz, nie zmieniając obszarów funkcjonowania, rozszerzyć ofertę o nowe produkty. Tak dynamiczny rozwój banku powoduje, że zatrudnienie w banku rośnie wbrew powszechnemu zjawisku redukcji zatrudnienia po łączeniu spółek: „Od momentu decyzji o łączeniu banków do dzisiaj w obu bankach zatrudnienie wzrosło o ok. 400 osób”- powiedział Mariusz Karpiński.
Misją GE Money Banku jest zaspokajanie finansowych potrzeb ludności i małych przedsiębiorstw poprzez świadczenie usług o najwyższej jakości i szybkość działania. W swojej strategii bank skupi się na zapewnieniu wysokiego standardu obsługi klienta (szybkości podejmowania decyzji kredytowych, krótkim czasie odpowiedzi na zapytania klientów), co będzie wymagało inwestycji w technologię (bank planuje m.in. wdrożenie technologii IVR). Zamierza również rozszerzyć listę adresatów oferty o nowe grupy klientów. Np. dotychczasowa oferta mieszkaniowa była adresowana głównie do klientów o dochodach wyższych i pochodzących ze źródeł innych niż umowa o pracę. W 2005 r. GE Money Bank zaoferuje swoje produkty klientom o niższych dochodach oraz tym, których dochody pochodzą z pracy najemnej.
GE Money Bank chce się także wyróżniać przejrzystością procedur, pełną informacją dla klienta i dobrą komunikacją podczas całego okresu współpracy z klientem. Gwarancją jakości jest stosowany w banku system zarządzania jakością w oparciu o metodologię Six Sigma.
Centrala Banku znajduje się w Gdańsku, a jego produkty oferowane są zarówno w sieci 56 biur kredytowych jak i u współpracujących z bankiem pośredników kredytowych, dealerów, developerów i w sieciach sprzedaży detalicznej. Bank planuje zwiększyć jeszcze dostępność swoich usług i produktów na terenie całej Polski.
Decyzja o połączeniu banków zapadła podczas Walnych Zgromadzeń Akcjonariuszy obydwu banków 10 maja 2004r. W dniu 30 grudnia 2004 r., GE Money Bank został wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego, a jego kapitał akcyjny wynosi 448,4 mln zł, fundusze własne 674,5 mln zł. Akcjonariuszami są spółki będące własnością General Electric – GE Capital International Financing Corporation (95,4%) oraz Selective American Financial Enterprises (4,6%).