Bramka VoIP-VPN aby łączyć się z Internetem
Mobilni pracownicy pracujący w domach mogą łączyć się bezpośrednio z firmową siecią LAN przez Internet używając do przesyłania danych bezpiecznego połączenia VPN. I bez znaczenia jest czy są w odległości 2 czy 2000 kilometrów od firmy. Bramka elmeg VoIP-VPN wspiera wszystkie popularne protokoły sieciowe takie jak ARP, IP, DHC, DNS PPtP i PPPoE.
System ICT marki elmeg wyposażony w bramkę VoIP-VPN funkcjonuje także jako serwer DHCP, przydzielający adresy IP wszystkim komputerom i telefonom w sieci i wskazujący prawidłowy serwer DNS i bramki internetowe. System ICT sam zapewnia dostęp do Internetu. Przygotowana wcześniej lista najpopularniejszych dostawców internetowych sprawia, że konfiguracja dostępu do Internetu jest bardzo prosta.
Kolejną kwestią jest bezpieczeństwo, tak istotne w obecnej erze wirusów, robaków i braku zabezpieczenia systemów operacyjnych. W bramkach elmeg VoIP-VPN zastosowano Stateful Inspection Firewall, który blokuje nieautoryzowany dostęp z zewnątrz i pozwala jedynie na połączenia, na które wyraźną zgodę wydał administrator przy użyciu filtrów definiujących użytkownika.
Bezpieczna telefonia internetowa z VPN
SIP stał się obecnie uznanym standardem dla komunikacji między telefonami i bramkami w VoIP. Bramka elmeg VoIP-VPN również wspiera SIP oraz pozwala dodatkowo na szyfrowanie rozmów prowadzonych przez IP w przypadku, gdy oddział firmy podłączony jest do systemu elmeg ICT przez Internet i używa technologii VPN. Użytkownicy nie mają nawet świadomości zastosowania tych dodatkowych środków bezpieczeństwa. W celu zintegrowania komunikacji głosowej z systemem po minimalnych kosztach, możliwe jest logowanie do każdego dostawcy SIP. Najbardziej konkurencyjny dostawca jest automatycznie wybierany dzięki funkcji LCR (Least Cost Routing) Professional.
Moduły DSP kodujące kanały dźwiękowe
Podczas gdy bramka VoIP pozwala jedynie na komunikację pomiędzy „czystymi” telefonami IP, moduły rozszerzeniowe M 4 DSP i M8 DSP przekształcają bramkę w kompletne rozwiązanie dla telefonów IP oraz tradycyjnych POTS/ISDN. Możliwy staje się transfer głosu i danych przez IP do tradycyjnych kanałów głosowych i vice-versa. W celu uzyskania optymalnej jakości dźwięku przy możliwie najniższej przepustowości, system wspiera następujące kodowanie głosu: G.711, G.723.1, G.726 i G.729a/b. Dzięki kombinacji systemu elmeg ICT, bramki elmeg VoIP-VPN i jednego lub dwóch modułów DSP, każde końcowe urządzenie analogowe lub ISDN i każdy telefon IP korzystają z zalet telefonii głosowej IP. W zależności od stopnia rozwinięcia sieci dodane mogą być nawet dwa moduły 8 DSP w celu dostarczenia aż 16 jednocześnie działających połączeń IP do sieci naziemnej.