Niezależnie od emisji, kontroli nad spółką nie chce stracić największy jej akcjonariusz – francuski Credit Cooperatif. Otrzymał on właśnie zgodę od Komisji Nadzoru Bankowego na przekroczenie 50 proc. głosów na WZA spółki. Obecnie ma 47 proc. udział w głosach na walnym.
Bank chce przede wszystkim zwiększyć zaangażowanie w sektor małych i średnich firm, obronić pozycje na rynku finansowania wspólnot mieszkaniowych i samorządów, wzmocnić sieć dystrybucji. Na te cele zamierza przeznaczyć kapitał z emisji. W ciągu trzech lat BISE chce podwoić liczbę klientów z sektora małych i średnich przedsiębiorstw – do około 14 tys. Chce nadal być także w pierwszej trójce banków obsługujących samorządy – po PKO BP i BOŚ.
Bank zamierza też zwiększyć sieć placówek. Obecnie ma ich 45, a w planach są kolejne cztery. Grupa BISE buduje ponadto sieć agencji opłat Monetia. W początkowym okresie będą one przyjmować tylko opłaty za rachunki. Później zaoferują również produkty BISE. Bank inwestuje także w systemy informatyczne i elektroniczne kanały dystrybucji.