Gothaer wprowadza dwie nowe propozycje do swojej oferty. Pierwsza z nich, to samodzielny produkt „GoVital”, czyli ubezpieczenie kosztów organizacji świadczeń medycznych i leczenia po nieszczęśliwym wypadku. Druga natomiast znajdzie się w pakiecie „GoAuto” i dotyczy kosztów organizacji świadczeń medycznych i leczenia po wypadku komunikacyjnym. Obydwie nowości są skierowane do klientów indywidualnych.
Nowe produkty umożliwiają między innymi uzyskanie szybkiego dostępu do lekarzy różnych specjalizacji, opiekę pielęgniarską, rehabilitację, pomoc domową po hospitalizacji, dostarczenie lekarstw, transport do placówki medycznej. Obydwa ubezpieczenia idą jednak o krok dalej.
Poza wymienionymi świadczeniami zapewniają także ich organizację. Biuro Obsługi Klienta Gothaer znajduje dogodne terminy wizyt lekarskich, podpowiada gdzie najszybciej można zrobić konieczne badania, umówi nas do rehabilitanta, zorganizuje pomoc opiekuńczą. Czas oczekiwania na wizytę nie przekroczy 5 dni. Jak wynika z analizy Fundacji Watch Health Care, średni czas oczekiwania na wizytę u lekarza specjalisty w Polsce wynosi 2,5 miesiąca*. Jednak w zależności od specjalności czas ten może się zmieniać, np. na rehabilitację trzeba czekać ok. 5,5 miesiąca, na wizytę u radiologa i diagnostykę obrazową 2,4, a na konsultację chirurga 1,3 miesiąca.
– Dla przysłowiowego Kowalskiego, który właśnie uległ wypadkowi i wyszedł ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego z szeregiem dalszych zaleceń medycznych, rekonwalescencja oparta na procedurach NFZ to prawdziwe wyzwanie. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na prywatne leczenie. Jednak ważna jest także pomoc w organizacji świadczeń medycznych. Ochrona ubezpieczeniowa zapewniona przez Gothaer daje wsparcie w znalezieniu dogodnego terminu wizyty lekarskiej czy rehabilitacji. Dzięki takiemu wsparciu Klient może się w pełni skupić na powrocie do zdrowia– mówi Anna Materny, Dyrektor Biura Produktów Detalicznych Gothaer TU S.A.
Z jakich rozwiązań dotychczas korzystali Polacy?
Dotychczas Polacy mogli korzystać z podobnych rozwiązań, ale w ramach ubezpieczeń grupowych, np. oferowanych przez zakłady pracy. Z danych Polskiej Izby Ubezpieczeń wynika, że w I kwartale 2016 roku z ochrony w ramach polis grupowych korzystało 1,29 mln Polaków (co oznacza roczny wzrost o 28 proc.). Liczba osób, które wykupiły indywidualne polisy medyczne nie przekraczała na początku 2016 roku 300 tys. osób, ale trzeba przyznać, że jest to rynek, który rozwija się bardzo dynamicznie. Jeśli porównamy I kw. 2015 oraz I kw. 2016 roku okaże się, że składka przypisana brutto dla tych polis wzrosła o 24 proc., a wzrost liczby ubezpieczonych oscylował wokół 44 proc. Polisy medyczne i ubezpieczenia grupowe to jedno, a ubezpieczenia Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) i turystyczne, to co innego. Czy nowe ubezpieczenie zastąpi powyższe? –To różne rodzaje ubezpieczeń, które się uzupełniają. W przypadku NNW dostajemy wypłatę odszkodowania z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu, który nastąpił w wyniku nieszczęśliwego wypadku. W przypadku „GoVital” lub ubezpieczenia kosztów organizacji świadczeń medycznych i leczenia po wypadku komunikacyjnym, Gothaer zapewnia organizację świadczeń medycznych (w tym rehabilitacji), a cały proces leczenia i rekonwalescencji odbywa się bezgotówkowo. Warto również pamiętać, że ubezpieczenia obejmują nieszczęśliwe wypadki, które powstały w Polsce i na całym świecie, ale organizacja świadczeń medycznych i pokrycie kosztów leczenia odbywa się na terenie Polski. Jeśli zatem wyjeżdżamy za granicę warto wykupić dodatkowo polisę turystyczną, która obejmuje koszty leczenia za granicą i to właśnie dlatego te trzy produkty wspólnie zapewniają nam pełną ochronę– mówi Anna Materny, Dyrektor Biura Produktów Detalicznych Gothaer TU S.A.
Lekarz i rehabilitant bez kolejki
Obydwa produkty: „GoVital” oraz ubezpieczenie kosztów organizacji świadczeń medycznych i leczenia po wypadku komunikacyjnym, zaczynają „działać” w przypadku osób, które mają już diagnozę lekarską i zalecenia dotyczące leczenia po wypadku. Dzięki tym produktom otrzymują one dostęp do specjalistycznej pomocy medycznej, w tym konsultacji lekarzy różnych specjalizacji takich jak chirurg, neurochirurg, ortopeda, lekarz rehabilitacji, kardiochirurg i inni (łącznie 10 specjalizacji). Gothaer gwarantuje, że maksymalny czas oczekiwania na wizytę to 5 dni, wizyty i procedury medyczne realizowane są w sieci800 placówek medycznych i indywidualnych praktyk lekarskich w całej Polsce. Oferta obejmuje również organizację i pokrycie kosztów zabiegów ambulatoryjnych, badań laboratoryjnych, RTG, USG oraz rehabilitacji. W razie potrzeby, Ubezpieczony ma zapewnioną pomoc opiekuńczą, czyli transport z lub do placówki medycznej, dostarczenie leków, sprzęt rehabilitacyjny wraz z pokryciem kosztów jego wypożyczenia, opiekę pielęgniarską i organizację pomocy domowej po hospitalizacji (np. zakupy, przygotowanie posiłków, porządki domowe, opiekę nad zwierzętami).
Wszyscy Ubezpieczeni mogą korzystać z infolinii medycznej, która nie tylko udzieli informacji na temat zakresu świadczeń realizowanych w poszczególnych placówkach, czy godzin otwarcia aptek, ale przede wszystkim zorganizuje i umówi za wizyty lekarskie, pielęgniarskie, rehabilitacyjne oraz badania.
* Barometr Fundacji Watch Health Care. Średni czas oczekiwania na realizację świadczeń zdrowotnych w czerwcu oraz lipcu 2016 r.