Wśród miejscowości, w których odbyły się obchody Światowego Dnia Citi Dla Społeczności była również Warszawa, w której zrealizowanych zostało 13 projektów, min. „Jak przygoda to tylko w Warszawie”. W ramach akcji wychowankowie Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Dębinkach wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Najmłodsi podopieczni odwiedzili ZOO, salę zabaw Kolorado oraz obejrzeli spektakl w Teatrze Baj. Starsi uczestnicy zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego, obejrzeli w kinie film a dzień zakończyli grą w kręgle. Inne zrealizowane w Warszawie projekty to min. odnawianie biblioteki dziecięcej i młodzieżowej w Centrum Zdrowia Dziecka, odnowienie sal w pawilonie dla najmłodszych wychowanków Domu Dziecka nr 3, rozpoczęcie budowy ogrodzenia wokół Domu Dziecka Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi czy zajęcia z grafiki komputerowej oraz obróbki filmowego zapisu cyfrowego dla podopiecznych Ogniska „Starówka”. Również w innych miastach na Mazowszu realizowane były działania związane z obchodami Światowego Dnia Citi dla Społeczności. W Wilczej Górze wolontariusze zorganizowali podopiecznym Fundacji Synapsis profesjonalnie wyposażoną pracownię komputerową. W Otwocku zaś wolontariusze i uczniowie wyremontowali jedną z sal szkolnych a także powołali ekologiczny parol rowerowy.
Tego dnia w Warszawie odbyły się również warsztaty edukacyjne dla ośmiolatków „Od grosika do złotówki”. W ramach dwugodzinnych zajęć uczniowie Szkoły Podstawowej z oddziałami integracyjnymi nr 217 oraz Szkoły Podstawowej nr 127 dowiedzieli się jak umiejętnie gospodarować pieniędzmi.
W tym samym czasie, w pozostałych miastach Polski zrealizowane zostały takie projekty jak spełnienie marzeń niepełnosprawnego chłopca o ładnym własnym pokoju, umożliwienie mieszkankom Braniewa, małej miejscowości na Mazurach, bezpłatnych badań zdrowotnych, organizacja warsztatów edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa na drodze, ratownictwa medycznego i ochrony środowiska dla wychowanków Domu Dziecka w Bydgoszczy, odnowienie świetlicy terapeutycznej PCK, zbiór książek i remont szkolnej biblioteki gminy Sicienko, organizacja Dnia Sportu i Rekreacji w szkole podstawowej w Szczecinie, utworzenie ścieżki rowerowej oraz organizacja festynu „Bezpieczny przedszkolak na drodze” w Gorzowie Wielkopolskim oraz ponad 60 innych.
Światowy Dzień Citi dla Społeczności obchodzony jest w 100 krajach, ale jego istotą jest bycie blisko lokalnych środowisk i zaspokajanie ich faktycznych potrzeb – powiedziała Marta Jabłońska, lider zespołu wolontariuszy organizujących akcję „Jak przygoda to tylko w Warszawie” – Cieszy nas to, że pomysły, które dzisiaj realizujemy pochodzą od nas samych i są naszym wkładem w rozwiązywanie realnych problemów społeczności, w których żyjemy.
Światowy Dzień Citi dla Społeczności to kulminacja programu wolontariatu pracowniczego, który umożliwia pracownikom Banku dzielenie się czasem, wiedzą i doświadczeniem z potrzebującymi. Pracownicy służą pomocą indywidualnie oraz w zorganizowanych grupach. Obecnie zarejestrowanych jest 700 wolontariuszy z całego kraju, którzy do października 2007 przepracowali na cele społeczne blisko 20,000 godzin. Program wolontariatu w Citi Handlowy został uznany za najlepszy w Polsce i dwukrotnie nagrodzony w konkursie Barwy Wolontariatu.
– Wierzymy, że nowoczesna filantropia to nie tylko wsparcie finansowe, ale również dzielenie się wiedzą – powiedziała Iwona Jaworska, Prezes Zarządu Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy – Dlatego nasz program wolontariatu pracowniczego inspiruje do włączania się w akcje społecznie użyteczne i ułatwia dostęp do ofert wolontariatu. Pracownicy banku mają również prawo do wykorzystania jednego dnia w roku na prace wolontarystyczne.
Program wolontariatu pracowniczego realizowany jest przez Citi Handlowy za pośrednictwem założonej przez Bank Fundacji Kronenberga. Od 11 lat wspiera ona prace na rzecz dobra publicznego w zakresie edukacji finansowej, promocji przedsiębiorczości, ochrony dziedzictwa kulturowego i rozwoju lokalnego. Fundacja Kronenberga realizuje takie programy jak Moje Finanse, Tydzień dla Oszczędzania i Nagroda Gieysztora za ochronę dziedzictwa kulturowego. Fundacja udziela również wsparcia instytucjom non profit na przedsięwzięcia mieszczące się w ramach dwóch głównych obszarów programowych: edukacji i rozwoju lokalnego. Dotychczas Fundacja Kronenberga przyznała ponad 1150 dotacji.
Citi Handlowy to bank, który łączy doświadczenie i najlepsze tradycje polskiej bankowości z nowoczesnym sposobem prowadzenia finansów. Citi Handlowy powstał z fuzji Banku Handlowego w Warszawie S.A. – najstarszego komercyjnego banku w Polsce i Citibank (Poland) SA. Tak właśnie, w marcu 2001 roku, narodziła się jedna z najsilniejszych instytucji finansowych w naszym kraju, która stanowi integralną część globalnej sieci Citigroup – wiodącej finansowej instytucji świata, obsługującej ponad 200 milionów rachunków Klientów indywidualnych, korporacyjnych, rządowych i instytucjonalnych w ponad 100 krajach.