W trakcie trwania ostatniej rundy aplikacyjnej do Regionalnych Instytucji Finansujących wpłynęło niespełna 3 tys. wniosków, z których tylko ok. 7% znalazło się na liście projektów rekomendowanych do udzielenia wsparcia. W BRE Banku skuteczność ta była kilkukrotnie wyższa, co zaowocowało ponad 15% udziałem w rynku.
Od przyszłego roku przed przedsiębiorcami pojawią się nowe możliwości uzyskania dofinansowania z UE. Planowane jest bowiem uruchomienie rund aplikacyjnych działań dotyczących finansowania inwestycji w ramach tak ogólnokrajowych, jak i regionalnych programów operacyjnych.
Jak pokazują dotychczasowe doświadczenia zapotrzebowanie na środki unijne w przypadku przedsiębiorstw jest wyższe niż możliwości wsparcia, ważne jest zatem aby projekty były spójne, przemyślane, a wnioski o dofinansowanie i związana z nimi dokumentacja nie budziły żadnych zastrzeżeń. Istotne jest również, aby przy konstrukcji montażu finansowego przedsięwzięcia zorientować się w możliwościach pozyskania źródeł finansowania inwestycji np. w postaci kredytu.
Wysoka skuteczność działań BRE Banku została doceniona przez klientów banku, czego dowodem jest zwiększone zainteresowania współfinansowaniem inwestycji realizowanych przy udziale środków UE m.in. kredytem inwestycyjnym BRE-Unia.