Wartość kredytów samochodowych udzielonych przez Getin Bank w całym 2007 roku wyniosła 1,445 mld złotych. To o ponad 67% więcej w stosunku do roku 2006 (863,2 mln złotych). Natomiast wartość całego portfela kredytów samochodowych na koniec 2007 wyniosła 2, 226 mld złotych w stosunku do 1, 563 mld. z końca 2006 r. 42% – towy wzrost portfela kredytów samochodowych to także bezkonkurencyjny rekord wśród banków kredytujących zakup samochodów.
W ubiegłym roku podpisano 47 861 umów kredytowych co stanowi wzrost o 31% w stosunku do 2006 roku. (36 489 umów)
„Mijający rok był bardzo dobry dla wszystkich z branży motoryzacyjnej a co za tym idzie dla firm finansujących zakup pojazdów. Rosła sprzedaż samochodów osobowych, dostawczych jak i ciężarowych. W każdym z tych segmentów klienci chętnie wykorzystywali kredyty, co wprost przełożyło się na nasz doskonały rezultat.” – powiedział Grzegorz Tracz – Wiceprezes Getin Banku odpowiedzialny za obszar korporacyjny i Kredyty Samochodowe. „Najlepszy w historii wynik to także rezultat doskonałej współpracy z siecią ponad 600 partnerów komisowych i dealerów nowych aut. W tym roku chcielibyśmy wynik z 2007 roku jeszcze poprawić i ustanowić kolejny rekord. By nasze plany mogły się zrealizować, przygotowaliśmy bezkonkurencyjne warunki wszechstronnej finansowej obsługi dealerów samochodowych. Finalizujemy także rozmowy z importerami by w ten sposób trafić z naszą ofertą do sieci dealerskich znaczących marek. Oferowany przez nas kredyt na samochody nowe jak też używane nadal oceniany jest jako najlepszy na rynku.” – dodaje.
Obecna sytuacji pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość. W 2008 prawdopodobny jest dalszy rozwój rynku motoryzacyjnego a co za tym idzie również rozwój rynku produktów finansowych. Rośnie zaufanie konsumentów, sytuacja gospodarcza jest stabilna, rosną płace. Czynniki te pozwalają prognozować, że w przyszłym roku sprzedaż pojazdów wśród klientów indywidualnych wzrośnie. W 2008 dużą grupę nabywców mogą stanowić także przedsiębiorcy.
„W tej chwili ponad 40% naszych kredytów trafia do firm a chcielibyśmy by udział ten jeszcze wzrósł. Zapowiedzi Rządu o zmianie zasad odliczania VAT oraz zasad rozliczania paliwa dla pojazdów służbowych można traktować jako przesłanki które w długiej perspektywie mogą zdynamizować rynek”. – powiedział Grzegorz Tracz.