Samochód zostanie wyposażony przez Gnieźnieński Oddział PTSR w profesjonalny sprzęt rehabilitacyjny, między innymi: urządzenie do zabiegów elektrycznych, matę magnetyczną, biostymulatory, matę do masażu, matę ozonową oraz specjalistyczną apteczkę pierwszej pomocy.
Pacjenci mogą się kontaktować z Gnieźnieńskim Oddziałem PTSR pod numerem telefonu 0 502 157 513.
To już kolejny samochód przekazany przez Link4. Poprzednio Link4 przekazał auto Podlaskiemu Oddziałowi PTSR. Projekt Rehabilitacja SM cieszy się tam dużym zainteresowaniem chorych – od momentu przekazania auta w lipcu 2007 r. z mobilnej pomocy i rehabilitacji skorzystało ponad 120 chorych.
„Wzorem naszych kolegów z Białej Podlaskiej i dzięki wsparciu Link4 postanowiliśmy przyłączyć się do projektu Rehabilitacja SM. Samochód zostanie wykorzystany na terenie powiatów wrzesińskiego i gnieźnieńskiego, w których mieszka wiele osób z SM. Naszym celem jest umożliwienie fizycznego usprawnienia pacjentów oraz zapewnienie im pomocy psychologicznej, dlatego w projekcie Rehabilitacja SM uczestniczą: rehabilitant, fizjoterapeuci, ratownik medyczny i asystent ON. Zespół ten będzie dojeżdżał do pacjentów udzielając im wsparcia rehabilitacyjnego w domach, ponieważ taka rehabilitacja jest najskuteczniejsza w przypadku chorych na SM.” – powiedział Marek Fleta, Przewodniczący Gnieźnieńskiego Oddziału PTSR.
Współpraca z Polskim Towarzystwem Stwardnienia Rozsianego pozwoliła Link4 przygotować i wprowadzić pod koniec 2006 roku pierwsze na polskim rynku ubezpieczenia komunikacyjne dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych kierowców – Niezależni 24.
„Cieszymy się, że kolejny oddział PTSR zdecydował się wziąć udział w projekcie Rehabilitacja SM. Z przyjemnością przekazujemy samochód na cele mobilnej rehabilitacji osób z SM, co traktujemy, jako naturalną kontynuację dotychczasowych działań Link4 skierowanych do osób niepełnosprawnych, zgodne z ideą naszego kompleksowego programu „od niepełnosprawności do Niezależności”. Mamy nadzieję na dalszą współpracę w tym zakresie z Polskim Towarzystwem Stwardnienia Rozsianego w innych regionach kraju. – powiedział Arkadiusz Lew-Kiedrowski, prezes zarządu Link4 TU SA.
Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego jest ogólnopolską organizacją pożytku publicznego, zrzeszającą osoby chore na stwardnienie rozsiane, ich rodziny i przyjaciół. Jej głównym celem jest poprawa warunków życiowych i zawodowych oraz zwiększenie uczestnictwa chorych na SM w życiu społecznym, gospodarczym i kulturalnym.
„Cieszę się, że lokalne oddziały PTSR angażują się w pomoc osobom z SM i uruchamiają projekt „Rehabilitacja SM” w kolejnych regionach Polski. Przy okazji chciałam podkreślić pozytywne nastawienie Link4 do projektu i podziękować za kolejny przekazany samochód. Myślę, że jeszcze wiele razem możemy zrobić na rzecz osób z SM i na pewno nie jest to ostatnia wspólna inicjatywa PTSR i Link4” – powiedziała Izabela Czarnecka, przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego.
Link4 planuje przekazanie kolejnych samochodów na potrzeby mobilnej rehabilitacji osób z SM do końca 2008 r.