Porównując dwa wakacyjne miesiące (lipiec i sierpień) 2013 i 2014 r., można zaobserwować niewielki wzrost liczby zrealizowanych świadczeń assistance. Ogólna liczba świadczeń zrealizowanych przez AXA Direct w lipcu i sierpniu 2014 r. wzrosła o ok. 3% w odniesieniu do analogicznego okresu w 2013 r.
Assistance kojarzone jest z lawetą i holowaniem samochodu rozbitego w następstwie kolizji, jednak w przeważającej większości, bo aż w 68% przypadków, pomoc udzielana przez AXA Direct w okresie wakacyjnym dotyczyła pojazdów unieruchomionych na skutek awarii (w 2013 r. było to 75%). W 26% przypadków pomocy udzielono po wypadku lub kolizji (o 17% więcej niż przed rokiem). Dane te świetnie obrazują, że ubezpieczeniem assistance powinni zainteresować się właściciele samochodów starszych, bardziej narażonych na awarię.
Ponad 67% wszystkich świadczeń assistance stanowi holowanie. Niektórzy ubezpieczyciele zastrzegają, że unieruchomiony samochód może być przetransportowany wyłącznie do wskazanego przez nich miejsca lub do najbliższego ASO czy też warsztatu partnerskiego. W AXA Direct to klient decyduje, dokąd zostanie odholowany jego samochód. Holowanie unieruchomionego auta odbywa się do dowolnego miejsca, wskazanego przez kierowcę, w ramach zdefiniowanego w umowie limitu.
Assistance, to nie tylko holowanie unieruchomionego samochodu, ale również
– w zależności od wybranego zakresu ubezpieczenia – zapewnienie samochodu zastępczego, transport podróżnych, opłacenie noclegu w hotelu czy dostarczenie paliwa.
W wakacje, poza holowaniem, korzystano między innymi z następujących usług:
– zorganizowanie i opłacenie noclegu (czterokrotny wzrost świadczeń w porównaniu z analogicznym okresem w 2013 r.),
– transport podróżnych (o 8% mniej świadczeń, niż w wakacje 2013 r.),
– wypożyczenie samochodu zastępczego (o 42% więcej świadczeń, niż od lipca
do sierpnia 2013 r.).
AXA DIRECT