Oferta Banku Ochrony Środowiska obejmuje 6,5 mln akcji, z czego 0,5 mln akcji oferowane jest w transzy inwestorów detalicznych, a pozostałe 6 mln akcji w transzy inwestorów instytucjonalnych.
– Liczba oferowanych akcji została ustalona na maksymalnym poziomie 6,5 mln sztuk. Popyt ze strony inwestorów instytucjonalnych wynikający z deklaracji złożonych przez nich w procesie budowania księgi popytu oraz zapisy składane przez inwestorów detalicznych, przewyższyły liczbę oferowanych akcji. Naszej ofercie towarzyszyło zainteresowanie ze strony inwestorów – w mojej opinii dostrzegają oni potencjał rozwoju banku, a także całego rynku finansowania przedsięwzięć proekologicznych, na którym BOŚ jest krajowym liderem – mówi Mariusz Klimczak, prezes BOŚ Banku.
– Cena emisyjna została ustalona na poziomie 35 zł. Określając ją musieliśmy uwzględnić sytuację na rynkach finansowych. Środki, które planujemy pozyskać z emisji pozwolą nam efektywnie współfinansować dalszy rozwój banku i Domu Maklerskiego BOŚ oraz realizować przyjętą strategię na lata 2012-2015 – dodaje prezes.
W najbliższych dniach odbędą się zapisy w transzy inwestorów instytucjonalnych, składane na podstawie wyników procesu budowy księgi popytu. Przyjmowane będą od 23 do 25 kwietnia. Przydział akcji inwestorom nastąpi 26 kwietnia. Pierwszy dzień notowania na GPW praw do akcji serii P planowany jest nie później niż 4 maja.
Po zakończeniu oferty publicznej, w rękach nowych akcjonariuszy znaleźć się może 28,42 proc. akcji w podwyższonym kapitale zakładowym Spółki.
Globalnymi koordynatorami oferty i prowadzącymi księgę popytu są ING Securities i ING Bank, Oddział w Londynie. Krajowym Menedżerem jest DM BOŚ. Rolę oferujących pełnią ING Securities i DM BOŚ.
Źródło: BOŚ