BRE Bank i miasto Rybnik podpisały umowę na prowadzenie kompleksowej obsługi bankowej w latach 2011 – 2016. Budżet Rybnika to prawie 500 milionów złotych, bank obsługiwać będzie łącznie 114 jednostek organizacyjnych miasta.
– Rybnik to dla nas ważny partner. Cieszymy się, że nasza oferta na pełną obsługę budżetu została wybrana spośród dziesięciu, które złożono w przetargu. Oznacza to, że w jednym z kluczowych dla banku obszarów, jakim jest współpraca z sektorem publicznym, propozycja BRE jest nie tylko kompleksowa, ale także bardzo atrakcyjna. Zależy nam na dopasowaniu działań do konkretnych potrzeb samorządu – powiedział Przemysław Gdański, członek zarządu BRE Banku.
BRE Bank wygrał przetarg na prowadzenie kompleksowej obsługi bankowej budżetu miasta Rybnik, w latach 2011-2016. Zwycięska oferta została przygotowana przez oddział korporacyjny Rybnik, kierowany przez Wojciecha Rumiana.
Obsługa budżetu będzie prowadzona w 114 jednostkach organizacyjnych miasta. Według szacunków BRE Banku współpraca z miastem oznacza ok. 270 tys. operacji rocznie. Dodatkowo, w ramach przejmowanej obsługi budżetu, bank udzieli Urzędowi Miasta Rybnik 10 mln zł kredytu w rachunku bieżącym.
– Obsługa takiego miasta jak Rybnik to dla nas duże wyróżnienie. Miasto jest ogólnopolskim liderem w wykorzystaniu środków unijnych, zalicza się do największych inwestorów wśród jednostek samorządowych, zajmuje także wysokie miejsce w rankingu innowacyjności – mówi Wojciech Rumian, szef Oddziału Korporacyjnego BRE Banku w Rybniku.
Udział BRE w finansowaniu jednostek samorządu terytorialnego na koniec 2010 roku osiągnął 4,1 proc., w porównaniu z 1,2 proc. w czerwcu i 0,1 proc. w analogicznym okresie roku ubiegłego. W samym IV kwartale ubiegłego roku kredyty dla podmiotów sektora publicznego w BRE Banku wzrosły o 33,2 proc.
Oferta BRE Banku dla sektora publicznego to szeroka gama produktów, od podstawowych rozwiązań z zakresu zarządzania finansami, rachunków i rozwiązań do płatności masowych, przez produkty kredytowe stworzone na potrzeby jednostek samorządu terytorialnego oraz produkty depozytowe umożliwiające lokowanie nadwyżek finansowych i zarządzanie płynnością.
Źródło: BRE Bank