Cezary Piekarski został powołany na stanowisko dyrektora globalnego pionu bezpieczeństwa technologicznego (Global Head of Cyber Security Services) banku Standard Chartered. W ramach nowo powierzonej funkcji będzie odpowiadał m.in. za cyberobronę i zarządzanie zagrożeniami, zarządzanie dostępami i ochronę danych, inżynierię bezpieczeństwa, wywiad cybernetyczny, doradztwo, ocenę i testowanie oraz transformację bezpieczeństwa w instytucji finansowej działającej w niemal 60 krajach i zatrudniającej 85 tys. pracowników.
Cezary Piekarski jest menedżerem z kilkunastoletnim doświadczeniem w zakresie bezpieczeństwa technologicznego. Do grona pracowników Standard Chartered dołączył w styczniu 2019 roku. Jego zadaniem było wówczas zarządzanie globalnym zespołem ds. przeciwdziałania złośliwemu oprogramowaniu oraz wzmocnienie kompetencji banku w obszarze cyberbezpieczeństwa przez zbudowanie zespołu doświadczonych ekspertów z polskiego rynku. Od połowy 2019 roku kierował również zespołem ds. technologii i innowacji, który powstał w ramach globalnego centrum usług biznesowych Standard Chartered w Warszawie. W kwietniu 2020 roku został powołany na stanowisko dyrektora Globalnego Pionu Cyberobrony i Zarządzania Zagrożeniami. Zanim dołączył do grona pracowników Standard Chartered zdobywał doświadczenie w Banku Millenium, gdzie pełnił funkcję dyrektora ds. bezpieczeństwa, oraz w firmie doradczej Deloitte, gdzie kierował projektami związanymi z transformacją obszaru bezpieczeństwa realizowanych dla klientów z Europy Środkowej i innych lokalizacji.
W warszawskim biurze Standard Chartered zatrudnieni są m.in. specjaliści ds. ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, bezpieczeństwa sieci, wykrywania zagrożeń, wywiadu cybernetycznego, bezpieczeństwa chmury, zarządzania dostępami, zarządzania tożsamością, testów penetracyjnych czy ochrony danych. Obecnie rozwijane są obszary bezpieczeństwa chmury i inżynierii bezpieczeństwa, a otwartych rekrutacji
w obszarze cyberbezpieczeństwa w polskiej spółce banku jest w tym momencie w sumie ponad 80.
W związku z wdrożeniem przez Standard Chartered elastycznego podejścia do lokalizacji i czasu pracy w odpowiedzi na potrzeby pracowników, członkowie zespołu ds. cyberbezpieczeństwa i innych zespołów funkcjonujących w strukturach polskiej spółki banku mogą wybierać miejsce i porę dnia, w której pracują, zgodnie ze swoimi preferencjami i z uwzględnieniem potrzeb biznesowych. Oznacza to, że bank jest otwarty na kandydatów spoza Warszawy i oferuje możliwość pracy w pełnym zakresie z innej lokalizacji w Polsce niż siedziba firmy.
Źródło: Standard Chartered