Bank Credit Agricole wprowadził do oferty kartę wykonaną z ekotworzywa. Jest to pierwsza tego typu karta płatnicza na polskim rynku. Karta wydawana jest do rachunku Konto dla Ciebie.
Jak podaje bank, jest to pierwsza karta na polskim rynku wykonana z opatentowanego ekotworzywa, które w optymalnych warunkach rozkłada się nawet do 99% w ciągu kilkunastu tygodni. Każdy, kto do końca lipca otworzy Konto dla Ciebie i wykona określoną liczbę miesięcznych transakcji telefonem, kartą lub BLIKIEM może otrzymać od banku nawet do 500 zł premii.
Oferta promowana jest w ramach kampanii z udziałem Dawida Podsiadło, która zwraca uwagę na problem nadmiernego zaśmiecania planety plastikiem i zachęca do troski o środowisko. – Przy produkcji filmów reklamowych użyliśmy autentyczne śmieci zebrane na plażach przez grupę wolontariuszy z naszego banku. Po oczyszczeniu wykorzystaliśmy je jako instrumenty do nagrania coveru przeboju „I am sailing” – dodaje Barbara Pijanowska-Kuras, dyrektor zarządzająca zintegrowaną komunikacją marketingową i korporacyjną Credit Agricole. Piosenkę śpiewa Julia Pietrucha, a Dawid Podsiadło jest jej producentem wykonawczym i pomysłodawcą aranżu z wykorzystaniem tonów z plastiku.
Bank Credit Agricole już od ponad roku zachęca swoich klientów i pracowników do walki z nadmiarem syntetycznych śmieci. W ramach kampanii edukacyjnej #mniejplastiku, realizowanej wspólnie z ekologiem Dominikiem Dobrowolskim i spółką EFL, organizowana jest m.in. akcja „Górska Odyseja” polegająca na sprzątaniu górskich i leśnych szlaków, a także cykl podcastów i webinarów.
Warto dodać, że bank Credit Agricole jest również partnerem międzynarodowej inicjatywy Plastic Odyssey, której celem jest zmniejszenie ilości syntetyków w morzach i oceanach. Na początku czerwca z portu we francuskiej Dunkierce w rejs dookoła świata wyruszy statek-laboratorium, którego misją jest wyławianie i przetwarzanie plastikowych śmieci z wody, a także promowanie wśród lokalnych społeczności Afryki, Ameryki Południowej i Azji skutecznych sposobów na recykling odpadów.
Źródło: Credit Agricole