Zgodnie z zapowiedziami Citi Handlowy wprowadza Miejską Kartę Płatniczą do kolejnych miast w Polsce. Od 8-ego lipca z innowacyjnego rozwiązania miejskiej i płatniczej karty w jednym korzystać mogą pasażerowie komunikacji miejskiej w Trójmieście.
Rozwiązanie to, oprócz wygody korzystania z jednej karty zamiast dwóch, pozwala klientom na uzyskanie rabatu na bilety komunikacji miejskiej w wysokości 10 proc. Miejską Kartę Debetową bank przygotował we współpracy z Metropolitalnym Związkiem Komunikacyjnym Zatoki Gdańskiej, ZTM Gdańsk, ZKM Gdynia i MZK Wejherowo.
„Trójmiasto to kolejne miejsce na mapie Polski, w którym pasażerowie komunikacji miejskiej będą mogli korzystać z innowacyjnego rozwiązania karty płatniczej i miejskiej w jednym. Jestem pewna, że mieszkańcy przyjmą ją z dużym zadowoleniem, bo oprócz wygody korzystania z jednego „plastiku” daje możliwość uzyskania rabatu na bilety komunikacji miejskiej. A to – jak pokazuje nasze doświadczenie z innych miast – poważny argument dla mieszkańców polskich miast, przekonuje Sonia Wędrychowicz-Horbatowska, wiceprezes Citi Handlowy i dodaje: To nie koniec ekspansji Miejskiej Karty Płatniczej. W drugiej połowie roku karta powinna się pojawić w kolejnych aglomeracjach Polski.
Miejska Karta Debetowa to interesujące rozwiązanie, które zdecydowaliśmy się zaadoptować, poszerzając w ten sposób liczbę nośników, na których można zapisać bilety metropolitalne – mówi Hubert Kołodziejski – przewodniczący Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej. Wielofunkcyjność kart elektronicznych przekonuje coraz większą grupę mieszkańców do ich stosowania. Cieszymy się, że w ramach promocji swoich kart, bank Citi Handlowy proponuje swoim klientom rabat przy zakupie biletu na komunikację miejską. To dobre rozwiązanie, przyczyniające się nie tylko do pozyskiwania przez bank nowych klientów, ale co istotne z naszego punktu widzenia, do podróżowania transportem miejskim w aglomeracji.
Z Miejskiej Karty Płatniczej wydawanej przez Citi Handlowy pasażerowie komunikacji miejskiej w Trójmieście korzystać mogą od 8-ego lipca. Rozwiązanie to łączy funkcjonalności karty płatniczej i karty miejskiej. Pasażerowie zyskają więc „plastik”, który uprawniać ich będzie nie tylko do dokonywania płatności, wypłat z bankomatów, korzystania z rabatów w ramach największego w Polsce Programu Rabatowego Kart Płatniczych, ale także jest nośnikiem imiennych okresowych biletów komunikacji miejskiej. Co ważne, na kartę można zakodować bilety dostępne w ramach oferty: ZTM w Gdańsku, ZKM w Gdyni, MZK Wejherowo i MZKZG.
Miejska Karta Płatnicza Citi Handlowy jest pierwszą kartą umożliwiającą uzyskanie rabatu na bilety komunikacji miejskiej w Trójmieście. Posiadacze Miejskiej Karty Płatniczej na zakupie długookresowych imiennych biletów miejskich będą mogli zaoszczędzić 10 proc. Przykładowo, klient korzystający z biletu 30-dniowego o wartości 80 zł, może uzyskać w ciągu roku łączną zniżkę równą 96 złotych. Warunkiem dla uzyskania takiej zniżki jest wpłata na konto 1500 zł co miesiąc. Rabaty te realizowane są w formie zwrotu przez bank określonej części wartości zakupionego biletu na rachunek konta. Zwroty dokonywane są z końcem następnego miesiąca.
Citi Handlowy jako pierwszy bank w Polsce wprowadził Miejską Kartę Płatniczą. Pierwsi z tego rozwiązania mogli skorzystać pasażerowie komunikacji miejskiej w Warszawie. Z Miejskiej Karty Płatniczej korzysta już 15 tysięcy klientów. Od maja rozwiązanie to dostępne jest także dla mieszkańców Wrocławia. Karta została uznana „Najbardziej Innowacyjną Polską Kartą 2010 Roku” (konkurs Central European Electronic Card) oraz wyróżniona w konkursie Europrodukt 2011.
Źródło: Citi Handlowy