„Przypadek tej fuzji jest kontrowersyjny, bo od jego finału zależeć może dalsza konsolidacji rynku funduszy emerytalnych, na co liczą właściciele tych instytucji. Już raz nadzór ubezpieczeniowy, który wchłonął KNF, nie wyraził zgody na fuzję, ale sąd administracyjny stwierdził, że było to posunięcie bezpodstawne. KNF przysługuje jeszcze prawo wniosku o kasację wyroku. Czy KNF z niego skorzysta, będzie wiadomo po otrzymaniu przez urząd pisemnego uzasadnienia wyroku. Decyzja Komisji będzie sygnałem, czy na naszym rynku funduszy emerytalnych są ogóle możliwe fuzje.” – czytamy.
„Na pozytywną decyzję liczą nowi udziałowcy Winterthur, francuski potentat ubezpieczeniowy AXA. Jego przedstawiciele dementują też pojawiające się na naszym rynku głosy o możliwych konsekwencjach sporu z nadzorcą, czyli możliwej sprzedaży polskich operacji, a szczególnie funduszu emerytalnego.” – podaje gazeta.
W grudniu AXA nabyła 100 proc. akcji Winterthur Swiss Insurance Company. Obecnie francuska AXA ma w Polsce pięć odrębnych firm. Podmioty Winterthur wystąpiły już do KNF z wnioskami zmianę nazwy.