Podpisane przez strony porozumienie zakłada m.in. organizowanie wspólnych przedsięwzięć edukacyjnych, pracę nad integracją środowiska profesjonalnych inwestorów oraz wymianę treści pomiędzy portalami bossa.pl i futures.pl. Jednym z pierwszych wspólnie realizowanych projektów były Warsztaty Giełdowe dla dziennikarzy z prasy kobiecej, podczas których eksperci w przystępny sposób wyjaśniali jak stawiać pierwsze kroki na giełdzie.
Dom Maklerski BOŚ znany jest z angażowania się w inicjatywy edukacyjne dla inwestorów. Od ponad 5 lat stale poszerza swój Kurs Giełdowy dostępny na stronach bossa.pl. W lutym 2006 r. Kurs składał się już z ponad 50 tekstów obejmujących szereg tematów związanych
z inwestowaniem i rynkiem kapitałowym. Biuro pozyskuje również do współpracy ekspertów zewnętrznych. Swoje prace publikowali na łamach bossa.pl m.in. pracownicy naukowi, autorzy książek o inwestowaniu czy ostatnio zagraniczny zarządzający aktywami.
– Grupą docelową naszych działań edukacyjnych nie są jedynie początkujący inwestorzy. Zdajemy sobie sprawę, iż utrzymanie się na rynku wymaga ciągłego procesu uczenia się.
– powiedział Michał Wojciechowski, Doradca Zarządu DM BOŚ. – Połączenie sił z futures.pl ma na celu integrację grup profesjonalnych inwestorów związanych z tym portalem i klientów DM BOŚ. Naszym celem jest stworzenie miejsca, w którym ludzie żyjący z inwestycji giełdowych wymienialiby doświadczenia czy opinię oraz mieli okazję przeczytać o nowych instrumentach, rynkach czy strategiach inwestycyjnych – dodaje Wojciechowski.
Portal Futures.pl został założony w 2001 roku jako serwis poświecony rynkowi instrumentów pochodnych. Jego autor, Grzegorz Zalewski wcześniej był m.in. redaktorem naczelnym Profesjonalnego Inwestora.
– Po decyzji właścicieli miesięcznika o jego likwidacji, starałem się niejako kontynuować projekt w ramach futures.pl. Wokół portalu skupiła się grupa inwestorów, którzy mieli dość rozmów ograniczających się do prognozowania tego czy WIG 20 jutro spadnie czy wzrośnie. – wspomina Grzegorz Zalewski autor książki „Kontrakty terminowe w praktyce”. – Oni traktują inwestowanie jako swoją pracę, często źródło utrzymania, ale są jednocześnie pasjonatami. Dlatego starają się zgłębiać temat w wielu aspektach – dodaje.
Liczbę profesjonalnych inwestorów w Polsce działających na rynku instrumentów pochodnych ocenia się na kilkaset. Tworzą oni jednak ponad połowę obrotów na rynku kontraktów na WIG20.
-W czasie obecnej masowej hossy mogą czuć się niedocenieni przez biura maklerskie. Dla nas jest to jednak podstawowa grupa docelowa, dlatego wspólnie z futures.pl będziemy starali się ułatwić im dostęp do edukacji i stworzyć platformę wymiany doświadczeń. – dodaje Michał Wojciechowski.