„Oczywiście z racji wielkości firmy i jej obrotów zdecydowaliśmy, że naturalną koleją rzeczy będzie debiut na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.” – mówi Paweł Adamiak z Zarządu Domu Kredytowego Notus. „Taki wybór oznacza utrzymanie niezależności oraz nie zmienianie kultury organizacyjnej Notusa, oraz pozostawienie integralności firmy, zachowanie jej struktury i dalszy rozwój w oparciu o obecny zespół.”
Nie jest jeszcze określony szczegółowy harmonogram upublicznienia spółki. W tej chwili trwają rozmowy z domem maklerskim organizującym emisję. Do końca października powinny być zakończone wewnętrzne przygotowania, czyli zmiana formy prawnej firmy, podniesienie kapitału oraz korekta wewnętrznej struktury organizacyjnej. Następnie rozpoczną się prace związane z przygotowaniem prospektu emisyjnego i rozpocznie się procedura zatwierdzania go przez Komisję Nadzoru Finansowego. Akcje Notusa na parkiet trafią najwcześniej na początku II kwartału 2009.
Warto jednak zauważyć, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy, pomimo nie pozyskania inwestora firma zdołała, zrealizować założone cele. Przede wszystkim stale wzrasta sprzedaż kredytów.
Nie uległa też zmianie strategię rozwoju sieci. Do otwartych już w tym roku placówek w Kołobrzegu i Białymstoku do końca roku powinny dołączyć Gliwice, Radom oraz być może Płock, Opole, Zielona Góra, oraz Bielsko Biała. Centra finansowe w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku zmieniamy i powiększamy dwu lub trzykrotnie. W kolejce do zmiany i powiększenia czekają, głównie ze względu na problemy ze znalezieniem odpowiedniej lokalizacji, Lublin, Szczecin i Katowice
Dom Kredytowy NOTUS to trzeci co do wielkości podmiot na rynku kredytów hipotecznych w Polsce. Działalność rozpoczął w marcu 2004 roku z inicjatywy pięciu osób prywatnych, od lat związanych z rynkiem finansowym. Od tamtej pory firma notuje systematyczny wzrost przychodów i stale zwiększa liczbę zatrudnianych doradców. W pierwszym półroczu 2008 wartości kredytów wypłaconych za pośrednictwem DK NOTUS wyniosła ponad 814 milionów PLN, zatrudniając 227 doradców.
W 2008 firma ponownie otrzymała certyfikat Komisji Etyki przy Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce. Po przeprowadzeniu audytu w DK NOTUS (cykliczne badanie uczestników Konferencji) Komisja potwierdziła realizację w pełni zobowiązań wynikających z przyjętych Zasad Dobrych Praktyk. We wrześniu Notusa – jako pierwsze z firm doradztwa finansowego – przyjął do stosowania Kanon Dobrych Praktyk Rynku Finansowego