Canadian Medical Network Inc. (CMN) jest jedną z wiodących firm w Ameryce Północnej zajmujących się świadczeniem usług medycznych na skalę międzynarodową. Swoim klientom zapewnia m. in. uprzywilejowany dostęp do placówek medycznych na całym świecie, a także zarządzanie kosztami leczenia oraz ich optymalizację – dzięki specjalnym, wynegocjowanym stawkom. Sieć Preferowanych Dostawców usług medycznych zakontraktowana przez CMN liczy ponad 4.000 placówek (szpitali, klinik itp.) oraz blisko 400.000 specjalistów z różnych dziedzin medycyny. Klientami CMN są przede wszystkim towarzystwa ubezpieczeń, podmioty związane z publiczną służbą zdrowia oraz instytucje rządowe.
Zakup CMN przez Europ Assistance jest kolejnym etapem w ramach realizowanego przez Grupę programu „Columbus” – strategii na lata 2004-2008, zakładającej podwojenie przychodów i potrojenie zysków grupy w ww. okresie. Jednym z kluczowych obszarów rozwoju Europ Assistance, zdefiniowanych w ramach programu „Columbus”, są usługi z zakresu assistance medycznego, świadczone zarówno na skalę lokalną (pomoc medyczna w miejscu zamieszkania), jak też międzynarodową.
W roku 2005 przychody Grupy z działalności w zakresie assistance medycznego wzrosły o ponad jedną trzecią. Zakup CMN przez Europ Assistance gwarantuje grupie dostęp do rozwiniętej sieci wyspecjalizowanych usługodawców CMN oraz atrakcyjnych kosztowo usług medycznych.
Dla partnerów biznesowych Europ Assistance w Polsce zakup CMN oznacza przede wszystkim optymalizację kosztów leczenia ich klientów za granicą oraz zapewnienie im lepszej opieki medycznej niezależnie od miejsca na świecie, w którym się znajdują. Kontrola kosztów leczenia oraz korzystanie z preferencyjnych stawek w placówkach medycznych gwarantowane przez Europ Assistance to szczególny atut zwłaszcza dla towarzystw ubezpieczeń, które faktycznie pokrywają koszty leczenia swoich klientów za granicą. Dzięki preferencyjnym stawkom na usługi medyczne, wynegocjowanym przez CMN ze szpitalami, klinikami i innymi placówkami medycznymi, oszczędności w kosztach leczenia pacjentów na całym świecie mogą sięgać nawet 30%.