– Wychodzimy naprzeciw rosnącym wymaganiom i oczekiwaniom konsumentów wobec usług finansowych realizowanych w Internecie – mówi Patryk Szajer, dyrektor serwisu mojeprzekazy.pl. – Dzięki serwisowi można błyskawicznie, nie wychodząc z domu, przekazać gotówkę na adres zamieszkania odbiorcy. Zleceniodawca wybiera sposób doręczenia pieniędzy bezpośrednio do adresata lub na poste restante w najbliższej placówce Poczty Polskiej.
Zasada działania systemu przekazów internetowych jest prosta: należy posiadać internetowe konto bankowe, po wejściu na stronę serwisu trzeba wypełnić formularz przekazu gotówki z konta na adres zamieszkania odbiorcy. Nadawca może znajdować się w dowolnym kraju, akceptowane płatności to przelew natychmiastowy (Inteligo – QuickMoney, mBank – mTRANSFER) i przelew bankowy. Odbiorca przekazu nie musi mieć dostępu do Internetu. Może znajdować się w Polsce lub w jednym z 25 krajów, do których poczta dostarcza przekazy pieniężne.
Usługa jest szczególnie przydatna podczas wyjazdów urlopowych np. za granicę. W razie utraty gotówki lub kart płatniczych można przelać pieniądze na adres hotelu lub urzędu pocztowego w miejscu pobytu. Z tej formy przekazywania gotówki skorzystają z pewnością użytkownicy internetowych aukcji. Serwis umożliwia płatności do osób w kraju, które nie posiadają konta oraz są wygodnym sposobem regulowania płatności za aukcje zagraniczne.
Przekazy pocztowe cieszą się największą popularnością na terenach wiejskich, gdzie banki często nie posiadają swoich oddziałów – wówczas idealnym rozwiązaniem jest transfer pocztowy, realizowany bezpieczniej i wygodniej dzięki serwisowi: mojeprzekazy.pl
Usługę wprowadziła spółka e-Transfer z siedzibą w Warszawie. Firma jest właścicielem serwisu internetowego mojeprzekazy.pl. Za jego pośrednictwem będzie wprowadzać na polski rynek nowe usługi finansowe. Aktualnie usługami realizowanymi przez serwis są przekazy pocztowe krajowe i zagraniczne oraz Pocztowe Zlecenie Wypłaty. Oferta serwisu kierowana jest do klientów indywidualnych (osoby aktywnie korzystające z Internetu – w Polsce ponad 20% ludności, tj. 9 mln osób) oraz do klientów instytucjonalnych (wysyłający środki płatnicze np. z tytułu honorariów, prowizji, odszkodowań do osób fizycznych, które nie posiadają własnego rachunku). Więcej informacji na www.mojeprzekazy.pl