„– W przypadku klientów posiadających karty płatnicze oraz kredyty hipoteczne bank będzie prowadził indywidualną komunikację dotyczącą zmiany numerów rachunków i z odpowiednim wyprzedzeniem informował o tym klientów, co jednak stanie się nie wcześniej niż w przyszłym roku – tłumaczy Aleksandra Kwiatkowska, rzecznik Banku BPH.” czytamy w „Rz”.
„Na razie spłat kredytów można dokonywać na dotychczas używane numery rachunków, ważne pozostają również obecnie stosowane blankiety. Klienci, którzy mają krótkoterminowe kredyty, zdążą je spłacić bez konieczności zmiany rachunku. Przedstawiciele banku nie precyzują, kiedy stare numery przestaną być aktywne.” donosi gazeta.
„Według planów tzw. uniwersalizacja oddziałów własnych (np. dodanie obsługi kasowej) nastąpi w 2011 roku. W tym roku zostanie przeprowadzony test tego rozwiązania w kilku placówkach w różnych lokalizacjach w kraju.” informuje „Rzeczpospolita”.
Fuzja GE Money Banku i BPH jest przykładem połączenia przedsiębiorstw obejmujących tę samą branżę. Takie połączenie ma zazwyczaj na celu redukcję kosztów czy też podniesienie efektywności. Jednak dla klientów zazwyczaj nie jest to komfortowa sytuacja, ponieważ łączy się z dodatkowymi formalnościami bądź częstszymi wizytami w oddziałach instytucji finansowej.
Więcej w artykule Moniki Krześniak „BPH: czas łączenie ofert po fuzji” w dzisiejszej „Rzeczpospolitej”.