Program Rehabilitacja SM jest skierowany do chorych na SM z wysokim stopniem niepełnosprawności i nowo zdiagnozowanych w Radomiu i okolicach. Pierwsze wyjazdy rehabilitacyjne zostaną uruchomione jeszcze przed wakacjami. Samochód zostanie wyposażony przez radomski Oddział PTSR w profesjonalny sprzęt rehabilitacyjny, między innymi: urządzenie do zabiegów elektrycznych, matę magnetyczną, biostymulatory, matę do masażu, matę ozonową oraz specjalistyczną apteczkę pierwszej pomocy.
– Radomski Oddział PTSR postanowił przyłączyć się do projektu Rehabilitacja SM. Tak jak nasi koledzy z Białej Podlaskiej i Gniezna chcemy wspólnie z Link4 pomagać chorym z SM na terenie Radomia i okolic. Naszym celem jest umożliwienie fizycznego usprawnienia pacjentów oraz zapewnienie im pomocy psychologicznej, dlatego w projekcie Rehabilitacja SM uczestniczy rehabilitant i fizjoterapeuta. Zespół ten będzie dojeżdżał do pacjentów udzielając im wsparcia rehabilitacyjnego w domach, ponieważ taka rehabilitacja jest najskuteczniejsza w przypadku chorych na SM. – powiedziała Lena Rosmańska, Przewodnicząca Radomskiego Oddziału PTSR.
Poprzedni samochód dla mobilnej rehabilitacji chorych z SM został przekazany przez Link4 niespełna miesiąc wcześniej (15 lutego) Gnieźnieńskiemu Oddziałowi PTSR, zaś cały projekt rozpoczął się przekazaniem samochodu dla PTSR w Białej Podlaskiej w lipcu 2007 r.
Pacjenci mogą się kontaktować z Radomskim Oddziałem PTSR pod numerem telefonu 0 607 633 616 oraz 0 48 366 82 11.
Współpraca z Polskim Towarzystwem Stwardnienia Rozsianego pozwoliła Link4 przygotować i wprowadzić pod koniec 2006 roku pierwsze na polskim rynku ubezpieczenia komunikacyjne dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych kierowców – Niezależni 24.
– Z przyjemnością wspomagamy projekt Rehabilitacja SM. To już kolejny oddział PTSR, któremu Link4 przekazuje samochód na cele rehabilitacji osób z SM. Przekazanie samochodu i pomoc przy projekcie jest dla nas logiczną kontynuacją dotychczasowych działań Link4 skierowanych do osób niepełnosprawnych, zgodne z ideą naszego kompleksowego programu „od niepełnosprawności do Niezależności”. Uchylając rąbka tajemnicy mogę powiedzieć, że nie jest to ostatni wspólny projekt Link4 i PTSR – powiedziała Sława Cwalińska-Weychert, wiceprezes zarządu Link4 TU SA.
Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego jest ogólnopolską organizacją pożytku publicznego, zrzeszającą osoby chore na stwardnienie rozsiane, ich rodziny i przyjaciół. Jej głównym celem jest poprawa warunków życiowych i zawodowych oraz zwiększenie uczestnictwa chorych na SM w życiu społecznym, gospodarczym i kulturalnym.
– Jakiś czas temu, przed przekazaniem samochodu w Gnieźnie wyraziłam nadzieję, że to zapewne nie ostatnie wspólne przedsięwzięcie PTSR i Link4. Przekazanie samochodu Oddziałowi PTSR w Radomiu dowodzi, że projekt Rehabilitacja rozwija się z sukcesem. Pozostaje mi tylko trzymać kciuki za nasze kolejne przedsięwzięcia, a Link4 podziękować za chęć pomocy chorym SM i przekonanie co do konieczności aktywizacji osób niepełnosprawnych. I znowu mogę powiedzieć, nie jest to ostatnia wspólna inicjatywa PTSR i Link4 – powiedziała Izabela Czarnecka, przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego.
Do końca 2008 r. Link4 planuje dalsze wsparcie projektu Rehabilitacja SM, w tym również przekazanie kolejnych samochodów i wsparcie ich wyposażania w specjalistyczny sprzęt do rehabilitacji pacjentów z SM.
PTSR i Link4 szacują, że z pomocy wszystkich trzech mobilnych centrów rehabilitacji skorzysta do końca 2008 r. około tysiąc pacjentów z SM.