Wszystkie warszawskie placówki Kredyt Banku, w tym siedziba centrali Banku przy ul. Giełdowej i Kasprzaka, zasilane są wyłącznie ekologiczną energią wytwarzaną w Parkach Wiatrowych RWE. To efekt współpracy banku z RWE Polska, która ma na celu zoptymalizowanie zapotrzebowania spółki na energię elektryczną. To również przejaw społecznie odpowiedzialnego podejścia banku do ochrony środowiska.
Obecnie 100% energii, jaką placówki Kredyt Banku zużywają w Warszawie, pochodzi z odnawialnych źródeł energii – Parku Wiatrowego w Suwałkach.
– Wymierne korzyści, jakie wynikają dla nas z tej współpracy, odczujemy już wkrótce. Szacujemy, że dzięki temu ekologicznemu rozwiązaniu do końca 2012 roku na terenie Warszawy uzyskamy ok. 14% oszczędności (w PLN) – powiedział Michał Dwurzyński, dyrektor Departamentu Administracji Kredyt Banku.
Placówki Kredyt Banku na terenie Warszawy, do których dostarczana jest zielona energia:
ul. Stefana Żeromskiego 77
ul. Lucjana Rudnickiego 10
ul. Ludwika Kondratowicza 35
ul. Marcina Kasprzaka 22
ul. Marcina Kasprzaka 2/8
ul. Giełdowa 7/9
ul. Gen. Romana Abrahama 18
ul. Gen. Józefa Garibaldiego 4
ul. Erazma Ciołka 10
ul. Żytnia 15
ul. Zadumana 11A
ul. Warecka 4/6
ul. Targowa 49/51
ul. Różana 8/10
ul. Radiowa 9
Pl. Zbawiciela 2
Pl. Powstańców Warszawy 2
ul. Patriotów 150
ul. Książkowa 9
ul. Konstancińska 2
ul. Grójecka 45
ul. Grójecka 186
ul. Franciszkańska 14
ul. Foksal 16
ul. Chmielna 36
Al. Niepodległości 54
Al. Komisji Edukacji Narodowej 19
Al. Jana Pawła II 12
Al. Wilanowska 89
ul. Wąwozowa 35
Park Wiatrowy w Suwałkach to jedna z trzech farm wiatrowych RWE w Polsce, która rocznie produkuje ok. 80 mln kilowatogodzin. Łączna moc farm wiatrowych RWE w Polsce przekracza już 100 megawatów. Firma planuje, że do 2013 roku osiągnie 300 MW pochodzących z energii wiatrowej.
– Dzięki energii z Parku Wiatrowego Suwałki, rocznie ograniczamy ilość CO2 emitowanego do atmosfery w tradycyjnych elektrowniach o 80 0000 ton. To już rzeczywistość, że w Polsce można kupować ekologiczną energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych. Jesteśmy pierwszą firmą na rynku, która dała taką możliwość swoim klientom i będziemy dalej działać na rzecz rozwoju tego produktu i bezemisyjnych źródeł energii – mówi Janusz Kudłaciak, szef sprzedaży B2B w RWE Polska.
To już kolejny „zielony” projekt Kredyt Banku. We wrześniu bank zaprosił ponad 2600 uczniów ze 119 klas I-III szkół podstawowych z woj. łódzkiego do udziału w projekcie „Akademia Zielonego Architekta” – warsztatach ekologicznych na wesoło o tradycji budowania z naturalnych materiałów i współczesnych rozwiązaniach w ekologicznej architekturze. Jednocześnie Kredyt Bank promuje wśród swoich pracowników postawy i zachowania przyjazne dla środowiska i zachęca do podejmowania działań na rzecz racjonalnego wykorzystania zasobów naturalnych i oszczędności, realizując projekt „Inwestujemy w zielone”. Ponadtobank od 2 lat bierze czynny udział w światowej akcji „Godzina dla Ziemi”.
Źródło: Kredyt Bank