Pokazowa ale w pełni działająca „placówka biometryczna” Łąckiego Banku Spółdzielczego, została otwarta w siedzibie Ministerstwa Cyfryzacji w ramach prowadzonych przez ministerstwo spotkań technologicznych #MeCenasTechnologii.
W miniony poniedziałek 24 lipca 2017 r. w obecności Pani Minister Cyfryzacji Anny Streżyńskiej można było zapoznać się z technologią biometrii dłoni (Palm Vein), jaką wdraża właśnie Łącki Bank Spółdzielczy. Podczas spotkania z Panią Minister i pracownikami Ministerstwa Cyfryzacji Wiceprezes Zarządu ŁBS Rafał Szopiński zaprezentował proces obsługi Klienta z wykorzystaniem biometrii: od rejestracji wzorców, poprzez wymagane dokumenty i procedury, pełną obsługę na stanowisku doradcy, aż do obsługi w bankomacie biometrycznym, który także w ramach placówki stanął w Ministerstwie Cyfryzacji.
Foto: Placówka pokazowa Łąckiego Banku Spółdzielczego w Ministerstwie Cyfryzacji
– Cieszymy się, że Pani Minister Anna Streżyńska i jej współpracownicy zainteresowali się naszym rozwiązaniem, jakim jest wdrożony i rozszerzany system uwierzytelniania biometrycznego Novum eNBio. W siedzibie Ministerstwa Cyfryzacji w Warszawie uruchomiliśmy w pełni działającą mini placówkę z biometryczną obsługą Klienta i biometrycznym bankomatem recyklingowym z wpłatomatem, co zrobiło ogromne wrażenie na pracownikach ministerstwa.
To pokazuje, że Polskie Banki Spółdzielcze posiadają i wykorzystują najnowsze technologię, w sposób odważny i zrównoważony. Mam nadzieję, że do nowych usług o najwyższym stopniu bezpieczeństwa, ale i o dużej wygodzie korzystania, jakie wdrażamy w ramach rozwoju naszego Banku, przekonają się także nasi Klienci – powiedział po spotkaniu Rafał Szopiński – wiceprezes Łąckiego Banku Spółdzielczego.
Łącki Bank Spółdzielczy posiada łącznie 45 placówek i punktów obsługi w regionie swojego działania (woj. małopolskie). Posiada, podobnie jak większość BS-ów, własną sieć 22 bankomatów. Co ciekawe, kilka z nich to tzw. Bankomat Drive-y, do których Klienci mogą podjechać autem i korzystać bez wysiadania z samochodu. W ostatnim czasie Bank zainwestował także w bankomaty recyklingowe z wpłatomatem on-line, umożliwiając tym samym 24-godzinną obsługę Klienta w tzw. strefach samoobsługowych.
Wszystkie placówki i bankomaty są wyposażane w czytniki biometryczne, w ramach systemu Novum eNBio opartego o technologię Palm Secure (biometria dłoni). To kolejny Bank Spółdzielczy, który wdraża we wszystkich obszarach obsługi Klienta technologię biometryczną. Oprócz obsługi Klienta w placówkach i bankomatach czytniki Palm Vein pojawiły się już także na stanowiskach pracowników, którzy uprawnienia i dostęp do systemów finansowo- księgowych Banku także uzyskają z wykorzystaniem metody biometrii dłoni.