Na stronach serwisu „Metro” są prezentowane informacje o tym jaka jest to gazeta, kto ją robi, o czym można w niej przeczytać oraz gdzie otrzymać. Serwis ułatwia także kontakt z redakcją zarówno czytelnikom, jak i reklamodawcom oraz ogłoszeniodawcom.
Serwis „Metro” zawiera pierwsze strony – okładki oraz wybrane teksty z papierowego wydania dziennika. W dziale „Z innej beczki” są publikowane niezwykłe wywiady Iwony Bugajskiej ze zwykłymi ludźmi, których spotyka na ulicy, w sklepie i w autobusie. W serwisie można przeczytać także o tym, jakie Józef Herold stawia diagnozy i przepisuje recepty znanym aktorkom, piosenkarkom i modelkom. Zakładka „Znalezione w mailu” zawiera dowcipy nadesłane przez internatów. Wraz z pojawianiem się nowych cykli w papierowym wydaniu dziennika będą one wzbogacały serwis internetowy.
Czytelnicy dziennika mają do swojej dyspozycji Forum dyskusyjne, mogą także wypowiadać się, zamieszczając opinie pod tekstami.
W serwisie są publikowane regulaminy oraz listy zwycięzców konkursów organizowanych na łamach dziennika.
Serwis „Metro” wykorzystuje także zasoby i bazy portalu Gazeta.pl, dzięki temu na jego stronach można sprawdzić prognozę pogody, przejrzeć repertuary kin, przeczytać program telewizyjny, sprawdzić horoskop oraz wybrać restaurację.
„Metro” jest bezpłatną warszawską gazetą codzienną skierowaną do młodych ludzi w wieku 20-40 lat. Po raz pierwszy została wydana w październiku 2001 roku. Od października 2003 r. ukazuje się sześć razy w tygodniu (od poniedziałku do soboty) w nakładzie od 130 tys. do 220 tys. egzemplarzy. Gazeta jest rozdawana na przystankach autobusowych i tramwajowych, w centrach handlowych, supermarketach, w miejscach użyteczności publicznej, m.in. w szpitalach i urzędach oraz w najbardziej ruchliwych punktach aglomeracji warszawskiej.
Metro w portalu Gazeta.pl: http://metro.gazeta.pl.