Jarosław Dowbaj poinformował jednocześnie, że w związku z kończącym mu się kontraktem w GETIN Banku, z dniem 31 grudnia 2008 zakończy swoją pracę na stanowisku Prezesa Zarządu Banku. W najbliższym czasie nadal będzie związany z Grupą GETIN Holding. Jarosław Dowbaj dotychczasowy Prezes GETIN Banku był związany z tą instytucją od 1 stycznia 2005r.: „Przeszliśmy bardzo szybką drogę rozwoju od małego regionalnego banku do dużego gracza o ogólnopolskim zasięgu. GETIN Bank wszedł do grona dziesięciu największych banków w Polsce. Nasza strategia szybkiego rozwoju zakładała koncentrację na prostych liniach produktowych. W samochodach osiągnęliśmy pierwsze miejsce na rynku, w kredytach hipotecznych jesteśmy w pierwszej piątce, zbudowaliśmy bardzo rozpoznawalny wizerunek banku depozytowego, z dużym sukcesem weszliśmy na rynek kredytów detalicznych, posiadamy ponad 330 oddziałów banku w całej Polsce. Przed nami kolejny etap rozwoju i tutaj pojawia się rola dla Michała. W kolejnych miesiącach będziemy przechodzić z banku koncentrującego się na produktach w kierunku banku uniwersalnego skoncentrowanego na grupach klientów.” – powiedział Jarosław Dowbaj.
GETIN Bank posiada obecnie ponad 1 milion klientów detalicznych. Strategia rozwoju zakłada większą koncentrację na dotychczasowej bazie klientów, większy nacisk na obsługę klienta oraz wzrost sprzedaży mieszanej (cross selling) produktów finansowych. Getin Bank na koniec listopada posiadał 227 oddziałów własnych oraz 111 oddziałów partnerskich GETIN Banku. Współpracuje również z siecią zewnętrznych pośredników w tym spółką z grupy GETIN Holding – Fiolet PDK.
Michał Handzlik obejmie nowe obowiązki od 1 stycznia 2009r. Do akceptacji Komisji Nadzoru Finansowego jako Wiceprezes GETIN Banku będzie pełnił obowiązki Prezesa Zarządu. „To ogromne wyróżnienie dla mnie, a także duże wyzwanie zarówno zawodowe jak i osobiste. Poznałem już GETIN Bank i wiem, że obejmuję instytucje w dobrej kondycji, więc śmiało mogę myśleć o wykorzystaniu ogromnego potencjału banku, dalszym rozwoju pracowników, jeszcze atrakcyjniejszej ofercie dla klientów i wreszcie zupełnie nowych kierunkach oraz obszarach działań. Rynek obecnie stawia nowe wymagania wobec banków, a to czyni moją rolę w banku jeszcze bardziej odpowiedzialną. Mój cel to dalsza poprawa pozycji Getin Banku w rankingu instytucji finansowych. Nie ukrywam, że mierzymy wysoko.” – powiedział Michał Handzlik.
Michał Handzlik, dołączył do Zarządu Banku z Banku z PKO BP, gdzie jako Dyrektor Banku przez ostatnie dwa lata, poza kierowaniem pionem finansów, był odpowiedzialny za przygotowanie i wdrożenie nowej strategii PKO Banku Polskiego S.A.
Michal Handzlik (36 lat) rozpoczął naukę na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku fizyka z astronomią w 1993 roku. W 1995r kontynuował naukę w Polish Open University/Thames Valley University w katedrze finansów przedsiębiorstwa na kierunku zarządzania i marketingu. Po ukończeniu studiów w roku 2001 rozpoczął naukę na Vanderbilt University, Owen Business School w Nashville, USA. W roku 2003 otrzymał tytuł magistra w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania w Warszawie, a w 2007r. ukończył studia MBA na Politechnice Warszawskiej. Michał Handzlik był także uczestnikiem wielu kursów i szkoleń z zakresu finansów, bankowości i zarządzania.
Karierę zawodową w bankowości rozpoczął w 1993r. jako kasjer w PKO BP, od 1995r. pełnił funkcję Kierownika Sekcji Obsługi Rachunków Oszczędnościowo-Rozliczeniowych, od 1996r. Kierownik Zespołu Wspomagania Zarządzania. W 1998r. został Zastępcą Dyrektora II Oddziału PKO BP w Warszawie, a w 1999r. Zastępcą Dyrektora w Departamencie Produktów i Systemów Płatniczych. Od 2000r. pełnił funkcję Dyrektora Departamentu Planowania i Kontrolingu. W 2002r. rozpoczął pracę w Banku BPH na stanowisku Dyrektora Zarządzającego Obszarem Zarządzania i Controllingu. Po pięciu latach w 2007r. powrócił do PKO BP gdzie odpowiadał jako Dyrektor Zarządzający za pion strategii i planowania w centrali banku w Warszawie. W tym samym roku został Dyrektorem Banku odpowiedzialnym za pion finansów nadzorując pracę Departamentu Controllingu, Departamentu Informacji Zarządczej, Biura Głównego Ekonomisty, Biura Wdrożenia Strategii oraz Biura Relacji Inwestorskich.