Transakcja pozyskania pożyczki zamyka się w kilku prostych krokach – bez konieczności potwierdzania zarobków czy robienia przelewów weryfikacyjnych, które są konieczne do pozyskania środków z innych źródeł.
Użytkownik aplikacji mPay „od ręki” dostaje ofertę, która jest równoznaczna z przyznaniem mu pożyczki, a następnie środki, o które zawnioskował. Cały proces, włącznie ze spłatą zobowiązania, odbywa się w aplikacji mobilnej. Mamy też dostęp do całej historii spłaty zaciągniętego zobowiązania.
Pieniądze, które zostają przyznane klientowi, trafiają na rachunek rozliczeniowy w aplikacji. Warto w tym miejscu przypomnieć, że mPay podlega takim samych obostrzeniom jak np. banki, a działalność spółki jest nadzorowana m.in. przez Komisję Nadzoru Finansowego. Z poziomu aplikacji możemy zrobić przelew Elixir albo Express Elixir na swoje osobiste konto bankowe, lub wypłacić pozyskane środki gotówką w placówce Poczty Polskiej lub Banku Pocztowego.
Pierwszy partner, którego oferta pojawiła się na platformie mPay, to dobrze znane w Polsce hapipożyczki – marka należąca do IPF Polska Sp. z o.o., będącej częścią notowanej na londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych Grupy International Personal Finance PLC. Grupa IPF obsługuje prawie 3 mln klientów na świecie.
Docelowo w aplikacji porównamy propozycje wielu renomowanych podmiotów. Maksymalna kwota będzie uzależniona od oferty partnerów współpracujących z mPay. Na chwilę obecną za pośrednictwem aplikacji pozyskamy finansowanie do kwoty 10 tys. zł.
Źródło: mPay