MultiBank, dedykowany klientom zamożnym, poszerza ofertę inwestycyjną o kolejny produkt wywodzący się z segmentu private banking.
Do 28 października jego klienci mogą wziąć udział w subskrypcji Allianz Platinum FIZ – funduszu zarezerwowanego do tej pory wyłącznie dla grona najbogatszych Polaków.
– Klienci Aquarius, czyli osoby zamożne, korzystające z usług MultiBanku, są zainteresowane zaawansowanymi ofertami inwestycyjnymi. Dlatego systematycznie pracujemy nad selekcją i udostępnianiem w MultiBanku najlepszych propozycji znanych z bankowości prywatnej. – mówi Hubert Pałgan, dyrektor departamentu sprzedaży MultiBanku. – Tylko w tym roku, przy współpracy z BRE Property Partner, zaoferowaliśmy klientom affluent możliwość lokowania aktywów w prestiżowe nieruchomości na wynajem. Poszerzyliśmy też instrumenty inwestycyjne o propozycje AgioFunds TFI i Quercus TFI. Wprowadzenie Allianz Platinum FIZ to kolejna atrakcyjna oferta i sygnał podkreślający pozycjonowanie MultiBanku jako instytucji dedykowanej klientom zamożnym. – dodaje Pałgan.
Allianz Platinum FIZ to propozycja dla klientów poszukujących atrakcyjnych inwestycji, o średnim horyzoncie czasowym. Minimalna kwota wejścia do funduszu to blisko 230 tys. PLN, a oczekiwana roczna stopa zwrotu wynosi 20 proc. Dotychczas produkt ten dostępny był niemal wyłącznie dla klientów domów maklerskich i private banking. Od dziś również klienci detaliczni MultiBanku mogą wziąć udział w subskrypcji. Zapisy na certyfikaty Allianz Platinum przyjmowane są w Centrach Usług Finansowych MultiBanku do 28 października br.
W ramach platformy inwestycyjnej MultiBanku, klienci mogą zainwestować już w 260 funduszy inwestycyjnych, zarządzanych przez 17 TFI. W tym dwa z nich, AgioFunds TFI i Quercus TFI, skierowane są przede wszystkim do klientów zamożnych. Platforma zintegrowana jest z rachunkami ROR banku, co umożliwia sprawne składanie zleceń.
Informacje dodatkowe:
MultiBank w liczbach
MultiBank obecnie obsługuje blisko 600 tys. klientów indywidualnych, w tym 115 tys. klientów affluent z miesięcznymi dochodami netto powyżej 5 tys. PLN lub aktywami powyżej 100 tys. PLN. Bank obsługuje również 95 tys. mikrofirm.
Allianz Platinium FIZ to fundusz Absolutnej Stopy Zwrotu, którego celem jest wypracowywanie zysków niezależnie od koniunktury panującej w poszczególnych klasach aktywów. Stosuje on strategię aktywnej alokacji środków. Konstrukcja funduszu pozwala na inwestowanie w szerokie spektrum lokat i szybkie zmiany pozycji, dając jednocześnie możliwości zarabiania na spadkach. W 2009 roku jego stopa zwrotu wyniosła 27,07 proc., a od początku 2010 roku – 20,33 proc (wartość netto, po potrąceniu opłaty za zarządzanie, dane na dzień 30.09.2010).
Przedmiotem lokat funduszu są:
• akcje notowane na rynkach: polskim i zagranicznych,
• waluty,
• instrumenty finansowe bazujące na towarach i surowcach,
• papiery dłużne,
• instrumenty pochodne.
Fundusz nie inwestuje w projekty typu private equity i nieruchomości – 100% środków będzie lokowane w płynne aktywa.
Parametry funduszu Allianz Platinum FIZ:
Częstotliwość wyceny: kwartalna
Wykup certyfikatów: co 6 miesięcy
Minimalna inwestycja: równowartość 7 certyfikatów
Cena emisyjna Certyfikatu Inwestycyjnego serii C wynosi 32 400,00 PLN
Opłata za wydanie certyfikatu: 4%
Opłata za wykup certyfikatu: 0% po upływie 4 lat od przydziału, 2% przed upływem okresu 4 lat od przydziału
Opłata za zarządzanie: opłata stała: 1,8% p.a.; opłata zmienna (premia za sukces): 25% od nadwyżki, ponad 10% rocznej stopy zwrotu
Dodatkowe wpłaty: w terminach subskrypcji organizowanych przez TFI Allianz Polska S.A. i ogłaszanych na stronie internetowej www.allianz.pl/tfi.
Fundusze zamknięte (FIZ) mają znaczną swobodę w inwestowaniu, a co za tym idzie stwarzają szanse większych zysków niż fundusze otwarte. Mogą lokować swoje środki nie tylko w akcje i obligacje, ale też w waluty czy instrumenty pochodne. Podlegają także znacznie bardziej liberalnym ograniczeniom inwestycji, np. mogą lokować w akcje jednej spółki nawet do 20 proc. aktywów, co pozwala na duże zyski (jeśli kurs wybranych papierów znacznie wzrośnie). Dla porównania dla FIO limit koncentracji wynosi 5 proc. Ponadto w trakcie inwestycji dochody funduszu zwolnione są z podatku. A klient jest obciążany podatkiem od zysków kapitałowych dopiero przy wyjściu z inwestycji.
Źródło: MultiBank