„Podkreślił jednak, że ostateczna decyzja będzie zależała od głównego akcjonariusza, czyli Skarbu Państwa. Wiceminister Michał Chyczewski powiedział […], że do ministerstwa nie dotarły żadne oficjalne dokumenty w tej sprawie. Jeśli jednak taka propozycja się pojawi, to niewykluczone, że Ministerstwo Skarbu Państwa będzie ją analizować.”, pisze „Parkiet”.
„Spekulacje na temat sprzedaży Banku Handlowego rozgorzały ponownie po tym, jak Citigroup ogłosił swoje wyniki finansowe za 2007 r. W IV kwartale straty, poniesione na skutek załamania na rynku kredytów hipotecznych, sięgnęły 9,8 mld dolarów (w tym samym okresie 2006 r. bank zarobił 5,1 mld dolarów). Vikram Pandit, nowy dyrektor generalny Citi, powiedział wtedy, że rozważa sprzedaż niektórych jednostek zależnych. Amerykanie uparcie odmawiają jednak komentowania tego, czy Bank Handlowy ma trafić ‚pod młotek’.”, czytamy w „Parkiecie”.
„Chociaż na razie tylko przedstawiciele PKO BP wyrazili zainteresowanie kupieniem części Banku Handlowego, to podobne – jakkolwiek nieoficjalne – deklaracje docierają również od innych instytucji, takich jak BZ WBK czy ING Bank Śląski. Zdaniem Marty Jeżewskiej, analityka Domu Inwestycyjnego BRE Banku, potencjalnych nabywców można spodziewać się też wśród banków hiszpańskich, które są już obecne lub dopiero planują zagościć na polskim rynku.”, czytamy dalej.
Gazeta zauważa, że „gdyby PKO BP udało się kupić biznes korporacyjny Banku Handlowego, to miałby on szansę odzyskać pozycję lidera polskiego sektora finansowego, którą utracił na rzecz Pekao.”.
Więcej na ten temat w „Parkiecie”.