Już 8 lipca kolejny webinar organizowany przez redakcję Bankier.pl. Tym razem poświęcony inwestowaniu w złoto, które od lat rozpala wielkie emocje. Czy warto kupować złoto? Jak kupić złoto fizyczne, a jak „papierowe”? Ile powinno być złota w portfelu inwestycyjnym i jak kryzys wpływa na atrakcyjność tego metalu?
O tym wszystkim w środę, 8 lipca o godz. 18:00, opowie prowadzący webinar – Krzysztof Kolany, główny analityk Bankier.pl (zapisz się na webinar »), który od lat wnikliwie śledzi rynek złota i wszystko, co z nim związane.
Dlaczego warto wziąć udział?
Wokół złota przez ostatnie lata narosło wiele inwestycyjnych mitów. Część inwestorów i ekonomistów uważa je za „barbarzyński relikt”, inni z kolei nie wyobrażają sobie portfela inwestycyjnego bez choćby drobnej ilości tego metalu. Temat złota zazwyczaj cieszy się szczególną popularnością w momencie wzrostu cen kruszcu, kryzysu gospodarczego czy podwyższonej inflacji. Ze wszystkimi trzema czynnikami mamy do czynienia właśnie teraz.
Pierwsza część webinaru poświęcona będzie złotu, jego właściwościom oraz atrakcyjności jako aktywa inwestycyjnego. Następnie prowadzący przejdzie do omówienia roli złota w portfelu inwestycyjnym. Uczestnicy otrzymają również praktyczną wiedzę dotyczącą tego, jak bezpiecznie inwestować w złoto fizyczne oraz jego „papierowe” odpowiedniki.
Ostatnie 30 minut webinaru przeznaczone zostanie na sesję pytań i odpowiedzi. Poprzednie webinary Bankier.pl pokazały, że chętnie korzystają Państwo z możliwości skierowania do prowadzącego indywidualnego zapytania. Sporo pytań dotyczyło właśnie złota, któremu tym razem poświęcić będziemy mogli całe pół godziny.
Webinar jest płatny. Szczegółowe informacje na ten temat oraz możliwość zapisów – tutaj.
Dzięki webinarowi dowiesz się:
- Czym jest złoto i po co się je kupuje?
- Jaka jest rola złota w portfelu inwestycyjnym?
- Jak inwestować w złoto fizyczne?
- Jak spekulować złotem „papierowym”?
O prowadzącym
Webinar poprowadzi Krzysztof Kolany, główny analityk Bankier.pl. Krzysztof jest analitykiem rynków finansowych i gospodarki. W zakresie jego zainteresowań leżą zarówno Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, jak i rynki zagraniczne: Nowy Jork, Londyn i Frankfurt. Specjalizuje się w rynkach metali szlachetnych oraz monitoruje politykę najważniejszych banków centralnych. Analizuje wpływ sytuacji gospodarczej na notowania akcji, kursy par walutowych i ceny surowców.