Aby zabezpieczyć swoją przyszłość i emeryturę warto zacząć odkładać pieniądze jak najwcześniej. Sprzyja temu otoczenie gospodarcze. Jak pokazują analizy PKO Banku Polskiego w 2025 r. prawdopodobnie ograniczymy konsumpcję na rzecz oszczędności. Dobrze jest pomyśleć o efektywnym ich ulokowaniu. W czasie wysokiej inflacji dobrym sposobem na ich odkładanie i pomnażanie są IKE-Obligacje i IKZE-Obligacje, dostępne jedynie w Biurze Maklerskim PKO Banku Polskiego. Od teraz można szybko założyć je przez internet.
Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego widzi zainteresowanie maklerskimi kontami IKE i IKZE. Tylko w pierwszej połowie 2024 roku Polacy założyli ponad 24 tysiące tego typu rachunków. W całym ubiegłym roku może być ich znacznie więcej. Biuro Maklerskie PKO BP to jeden z największych i najbardziej stabilnych graczy na rynku.
O założenie konta należy zawnioskować przez serwis iPKO. W kolejnym kroku klient otrzymuje umowę do podpisania podpisem kwalifikowanym. Następnie wysyła ją do podpisu biura maklerskiego, które odsyła klientowi zbiór dokumentów wraz z instrukcją zalogowania się do rachunku.
W czasach podwyższonej inflacji lokaty nie zawsze mogą jawić się jako najkorzystniejsze rozwiązanie. Dobrą alternatywą dla długoterminowego oszczędzania emerytalnego i inwestowania mogą być IKE-Obligacje i IKZE-Obligacje, dostępne jedynie w Biurze Maklerskim PKO Banku Polskiego. Łączą one oszczędzanie na IKE i IKZE z prowadzoną przez PKO Bank Polski sprzedażą i obsługą skarbowych obligacji detalicznych. Obecnie w ramach IKE i IKZE w BM PKO Banku Polskiego można nabywać obligacje roczne, dwuletnie, trzyletnie, czteroletnie i dziesięcioletnie.
Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego, zgodnie z realizowaną przez całą grupę kapitałową PKO Banku Polskiego strategią „Numer 1 i kropka”, buduje najlepszą i najbardziej rozwiniętą ofertę na rynku. W kolejnych etapach BM PKO BP ma uruchomić aktywny podgląd do kont IKE i IKZE. Przełoży się to na zdalną możliwość wskazania osób uprawnionych do dziedziczenia środków, wskazanie lub zmianę rodzajów nabywanych obligacji, możliwość złożenia wniosku o zamknięcie kont i wypłatę środków.
Źródło: PKO BP.