PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations

Najświeższe informacje z PRNews.pl w Twojej skrzynce!

Codziennie aktualne wiadomości ze świata finansów.

Zapisz się na nasz Newsletter ​i bądź na bieżąco z nowościami z branży!

  • Raporty
  • Instytucje
    • Alior Bank
    • Bank BPS
    • Bank Millennium
    • Bank Ochrony Środowiska
    • Bank Pekao SA
    • Bank Pocztowy
    • Banki spółdzielcze
    • BGK
    • Biuro Informacji Kredytowej
    • BNP Paribas
    • Citi Handlowy
    • Credit Agricole
    • Erste Bank Polska
    • ING Bank Śląski
    • KIR
    • Klarna
    • Link4
    • Mastercard
    • mBank
    • Nest Bank
    • PKO BP
    • Polski Standard Płatności
    • PZU
    • Raiffeisen Digital Bank
    • Revolut
    • Santander Consumer Bank
    • SGB
    • Standard Chartered Polska
    • Toyota Bank Polska
    • Trade Republic
    • Twisto
    • UniCredit
    • VeloBank
    • Visa
    • Volkswagen Bank Oddział Polska
    • Warta
  • Produkty
    • Bankowość internetowa
    • Bankowość mobilna
    • Oszczędzanie
    • Bezpieczeństwo
    • Karty
    • Kredyty
    • Konta
    • Płatności mobilne
    • Ubezpieczenia
  • Analizy
  • Kariera w finansach
  • Szkolenia
  • Forum
  • Newsletter
PRNews.plWiadomościBankowośćRaiffeisen PolbankRaiffeisen-Leasing: Szczęście w biznesie sprzyja przezornym
Raiffeisen Polbank

Raiffeisen Polbank

Raiffeisen Bank Polska S.A., obecny na rynku pod nazwą Raiffeisen Polbank, rozpoczął działalność w 1991 roku. W skład grupy kapitałowej Raiffeisen Bank Polska wchodzą: Raiffeisen Investment Polska Sp. z o.o., Raiffeisen Solutions Sp. z o.o. prowadząca internetowy kantor RKantor.com oraz Raiffeisen TFI S.A.

Raiffeisen-Leasing: Szczęście w biznesie sprzyja przezornym

Raiffeisen Polbank 09.06.2015 (10:09)
Raiffeisen Polbank

W zmiennych warunkach rynkowych nieprzewidywalność stanowi dla przedsiębiorców poważne źródło stresu. Nie bez powodu ponad 30 proc. z nich nie zdecydowało się w ubiegłym roku na wakacyjny odpoczynek, a ze zwolnienia lekarskiego korzystali o połowę rzadziej niż etatowcy.

– W małej lub średniej firmie właściciel rzadko decyduje się na pozostawienie biznesu bez opieki, aby móc reagować na bieżąco na trudne sytuacje – mówi Anna Grajkowska z Raiffeisen Leasing. – Jednak nie musi tak być. Warto zdjąć ze swoich barków przynajmniej część ryzyka – zauważa ekspert.


Zachowanie płynności finansowej to dla przedsiębiorców jeden z priorytetów, ważniejszy nawet niż dodatni wynik finansowy. To właśnie stały napływ gotówki do firmowej kasy i możliwość regulowania bieżących zobowiązań umożliwia funkcjonowanie i chroni przed bankructwem. Jednak jak pokazują badania, dla ponad połowy firm wciąż dużym problemem są zatory płatnicze. Prawie połowa skarży się również na brak klientów lub zamówień. W związku z tym wszelkie niezaplanowane wydatki lub utrata dochodu uwzględnionego w budżecie stanowią realne zagrożenie dla istnienia przedsiębiorstwa, a na barki właścicieli nakładają duży stres. Skutki wypadku, awarii sprzętu, nieprawidłowo wykonanego zabiegu czy postępowania podatkowego mogą poważnie zaburzyć finansową płynność.

– W wielu przypadkach ten stres można jednak zniwelować. Przedsiębiorca nie jest w stanie przewidzieć wielu sytuacji i zapobiec im. Może się jednak zabezpieczyć przed ich zgubnymi skutkami finansowymi – zauważa Anna Grajkowska, ekspert Raiffeisen Leasing.

Dobrym przykładem jest ubezpieczenie OC, które chroni przedsiębiorcę przed skutkami finansowymi nieprawidłowo wyświadczonej usługi. Dotyczy ono takich zdarzeń jak wypadki przy pracy, szkoda wyrządzona przez produkt czy podwykonawcę – czyli w dużej mierze sytuacji losowych lub niezależnych od samego właściciela firmy. Generujących jednak znaczne koszty, związane na przykład z koniecznością wypłaty odszkodowania czy rekompensaty szkód wyrządzonych klientowi.

Korzystne dla przedsiębiorcy może być również ubezpieczenie się na wypadek powstania zatorów płatniczych. Przezorność w tym wypadku pomaga obniżyć koszty spowodowane przez niesolidnych kontrahentów lub klientów niewywiązujących się z umów. W ramach takiej usługi ubezpieczyciel pokrywa koszty prowadzania windykacji przedsądowej, a często dodatkową usługą w ramach takiego ubezpieczenia jest pomoc przy ustalaniu stopnia ryzyka transakcji poprzez monitoring finansowy obecnego lub potencjalnego klienta.

Innym wartościowym rozwiązaniem jest ubezpieczenie ochrony prawnej i podatkowej. Dotyczy spowodowanych nieumyślnie zdarzeń, których konsekwencją dla przedsiębiorcy są obciążające koszty postępowania sądowego. Ubezpieczenie takie chroni zarówno w sytuacji, w której przedsiębiorca dochodzi swoich praw w sporach podatkowych z urzędem skarbowym, jak i w sytuacji postępowania cywilnego, jak na przykład zaniżone odszkodowanie. Koszty takiego procesu dochodzić mogą nawet do 15 000 zł, co miesięcznemu budżetowi firmy może być trudno udźwignąć.

– Ciekawych rozwiązań dedykowanych dla firm jest na polskim rynku coraz więcej, na bezpieczeństwo prowadzenia działalności przedsiębiorcy mogą więc realnie wpływać – zauważa Anna Grajkowska. – Radzenie sobie z ryzykami niosącymi największe konsekwencje warto choć częściowo przerzucić na podmioty posiadające odpowiednie kompetencje – dodaje ekspert Raiffeisen Leasing.

Raiffeisen-Leasing Polska S.A.

2015-06-09
Redakcja PRNews.pl

Sprawdź także:

a 0 VeloBank rusza z kampanią „Marzenia same się nie spełnią” z Magdaleną Różczką
22.10.2026 (21:21)

VeloBank rusza z kampanią „Marzenia same się nie spełnią” z Magdaleną Różczką

VeloBank rozpoczął kampanię reklamową z Magdaleną Różczką w roli głównej. Bank ponownie wykorzystuje znaną już …

a 0 Klienci mBanku skorzystają z Fast Tracku także na lotnisku w Gdańsku
22.10.2026 (21:17)

Klienci mBanku skorzystają z Fast Tracku także na lotnisku w Gdańsku

Użytkownicy karty Visa Świat Intensive od mBanku mogą korzystać z usługi Fast Track także na lotnisku w Gdańsku. …

a 0 BLIK dostępny na słowackiej platformie Gopass. Można nim płacić za skipassy i noclegi
22.10.2026 (21:09)

BLIK dostępny na słowackiej platformie Gopass. Można nim płacić za skipassy i noclegi

Użytkownicy BLIKA mogą już płacić za skipassy, noclegi oraz bilety na atrakcje turystyczne dostępne na słowackiej …

a 0 Generali zmienia strukturę Grupy. Nowy układ dla Europy Środkowo-Wschodniej
22.10.2026 (05:33)

Generali zmienia strukturę Grupy. Nowy układ dla Europy Środkowo-Wschodniej

Rada Dyrektorów Generali zatwierdziła zmiany w strukturze organizacyjnej Grupy. Pierwsza część reorganizacji …

a 0 Co trzeci Polak dostał w banku ofertę inwestycji, choć przyszedł w innej sprawie
22.10.2026 (05:31)

Co trzeci Polak dostał w banku ofertę inwestycji, choć przyszedł w innej sprawie

33 proc. Polaków deklaruje, że podczas wizyty w banku zaproponowano im produkt inwestycyjny, mimo że przyszli …

a 0 Vienna Life rusza z kolejną odsłoną kampanii „Podaruj mi trochę słońca”
22.10.2026 (05:30)

Vienna Life rusza z kolejną odsłoną kampanii „Podaruj mi trochę słońca”

Vienna Life rozpoczęła jesienną odsłonę kampanii „Podaruj mi trochę słońca”. Tym razem działania prowadzone są w …

PRNews.pl

Zobacz również

Reklamy inwestycyjne z udziałem znanych osób. Na co zwrócić uwagę przed wpłatą pieniędzy?

Reklamy inwestycyjne z udziałem znanych osób. Na co zwrócić uwagę przed wpłatą pieniędzy?

Polityk albo prezes dużej firmy opowiada w…

Selfpożyczka, czyli na co naprawdę idą pieniądze odłożone „na wszelki wypadek”

Selfpożyczka, czyli na co naprawdę idą pieniądze odłożone „na wszelki wypadek”

Nikt nie sprawdza zdolności kredytowej i nikt…

„Ten z żubrem” może zniknąć. Pekao myśli o nowym logo i nazwie

„Ten z żubrem” może zniknąć. Pekao myśli o nowym logo i nazwie

Z logo Pekao może zniknąć żubr, a…

Ranking lokat na 6 miesięcy – październik 2026 r. Lider nadal oferuje ponad 6 proc.

Ranking lokat na 6 miesięcy – październik 2026 r. Lider nadal oferuje ponad 6 proc.

Najlepsze lokaty półroczne nadal pozwalają zarobić ponad…

Urząd przypomina o zaległości podatkowej? To może być nowy scam

Urząd przypomina o zaległości podatkowej? To może być nowy scam

„Urzad.pl”, „e-Urzad”, „MyGOV” – pod takimi nazwami…

O tym mówią bankowcy

Ostatnie komentarze

avatar komentującego

MalmoMind:

Super rekrutacja. Wzięli Babkę dzięki której Getin Bank (Velo aktualnie) „wydym..l” Polaków na …

czw., 8 paź 2026 (08:26) • Credit Agricole tworzy Departament Kredytów Hipotecznych. Pokieruje nim Helena Kamińska

avatar komentującego

odeOOn:

Ważna i potrzebna kampania w tych czasach …

niedz., 27 wrz 2026 (14:34) • Polacy deklarują odpowiedzialność w finansach, ale co piąty miał w tym roku problem z płatnościami. Badanie KRUK-a

avatar komentującego

MalmoMind:

Niestety ale oferta jest mało atrakcyjna, droga i niedostosowana do rzeczywistości. Widać zachłanność …

niedz., 23 sie 2026 (21:29) • Credit Agricole wprowadza flagowe Konto dla Ciebie Max bez opłat i wymagań miesięcznych

avatar komentującego

SK:

Ktoś już to ma w aplikacji ? …

śr., 29 lip 2026 (10:13) • Revolut wprowadza fundusze rynku prywatnego dla klientów w Polsce

avatar komentującego

gość:

dokładnie …

wt., 21 lip 2026 (07:30) • Zakup eSIM w aplikacji Banku Millennium wyróżniony przez Global Finance

  • SMART Bankier
  • Kredyt konsolidacyjny
  • Pożyczki na raty
  • Konto firmowe
  • Kurs inwestowania
  • Kalkulator brutto netto
  • Kalkulator kredytu gotówkowego
  • Kalkulator zdolności kredytowej
  • Kredyt gotówkowy
  • Rozlicz najem w PIT-28
  • pit 37 online na pit.pl
  • Rozliczenie pit
  • Program pit
  • Pit 11
  • Promocje Pekao S.A.
  • Promocje BNP Paribas
  • Promocje Citi Handlowy
  • Promocje bankowe
  • Promocje Alior Bank
  • Promocje Santander Bank
  • Promocje PKO BP
  • Promocje Millenium
  • Promocje ING Bank Śląski
  • Promocje mBank
  • Promocje Velobank
  • Promocje Nest Bank
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Newsletter
  • Prześlij informację
  • RSS
  • zgarnijpremie.pl
Bonnier Business Polska Bankier.pl – Portal Finansowy – Rynki, Twoje finanse, Biznes PIT.pl -Podatki dla małych firm i osób fizycznych, rozliczenia roczne Systempartnerski.pl - system afiliacyjny Bankier.pl PRNews.pl - banki, karty, konta oraz marketing i public relations Mambiznes.pl - Pomysł na biznes, Własna firma, Biznes plan Dyskusja.biz - Blogi o biznesie, artykuły biznesowe Puls Biznesu pb.pl - rynek, akcje, spółka, przedsiębiorca, budżet Pulsmedycyny.pl - Portal lekarzy i pracowników służby zdrowia Pulsfarmacji.pl - Portal aptekarzy, techników i pracowników sektora farmaceutycznego
© 2008 − 2026 PRNews.pl. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu. Informacja o cookies. Polityka prywatności

Bezpłatny newsletter PRNews.pl

  • PRNews.pl to najbardziej opiniotwórczy serwis w branży bankowej. Przekonaj się dlaczego!
  • Codziennie rano otrzymasz skrót najważniejszych informacji ze świata finansów
  • Dzięki temu będziesz zawsze wiedział o nowych produktach, promocjach i usługach bankowych, ubezpieczeniowych i inwestycyjnych
  • Aktualne wiadomości z prasy i z samych instytucji finansowych - zupełnie bezpłatnie, wprost na twoją skrzynkę mailową
Zapisz się na newsletter:

Dołącz już dziś do niemal 38 tys. odbiorców