Revolut jest na dobrej drodze by przekroczyć w tym roku poziom 5 milionów klientów w Polsce. To potwierdzenie wysokiej dynamiki wzrostu i powodzenia jakim cieszą się nasze produkty. Stale zwiększamy zaangażowanie na polskim rynku i konsekwentnie udostępniamy kolejne innowacyjne usługi jak eSIM, in-app calls czy BLIK. W ten sposób pomagamy klientom poprawić kondycję finansową, zwiększyć kontrolę nad pieniędzmi i współdzielić transakcje z ludźmi na całym świecie – przedstawił firmę Tomasz Jarczyk, Head of Credit, Revolut Bank w Polsce i Europie Północnej.
Naszą ambicją jest nie tylko wysokiej jakości obsługa klientów. Chcemy być zaufanym partnerem dla polskiego ekosystemu cyfrowych finansów i wspierać branżę w dalszym rozwoju. Dlatego, cieszymy się z nawiązania współpracy z FinTech Poland. Jako globalny gracz możemy wnieść nasze doświadczenie w obszarach takich jak zapobieganie oszustwom finansowym, tworzenie innowacji pozabankowych, integracja usług płatniczych czy open banking. Jesteśmy gotowi dzielić się naszą ekspertyzą i współpracować z organizacjami członkowskimi, by tworzyć kolejne innowacje i kształtować wspólnie krajobraz usług finansowych w Polsce – uzasadnił przystąpienie do organizacji Tomasz Jarczyk.
Cieszymy się, że do naszej społeczności dołączył Revolut – globalna marka fintechowa, z której rozwiązań korzystają miliony użytkowników na całym świecie. Liczę na twórczą współpracę i zaangażowanie Revolut w aktywności naszej społeczności. Współpraca i wymiana wiedzy są kluczowe dla tworzenia ambitnych, dopasowanych do potrzeb rynku, a przede wszystkim bezpiecznych produktów finansowych. Nasze wspólne działania w ramach Ekosystemu FinTech Poland z pewnością przyczynią się do realizacji tego celu – powiedział Piotr Brewiński, FinTech Poland.
Obszary ekspertyzy i współpracy:
– skuteczne zapobieganie oszustwom finansowym (wykorzystanie AI/ML i innowacji jak in-app calls do walki z fraudami)
– tworzenie innowacji pozabankowych (usługi o wartości dodanej, tzw. VAS np. usługi telekomunikacyjne jak eSIM)
– integracja usług płatniczych (przelewy na globalne portfele cyfrowe, akceptacja i procesowanie płatności)
– open banking (ocena ryzyka kredytowego, usługi zarządzania finansami osobistymi tzw. PFM)
– globalne skalowanie infrastruktury, procesów, produktów, biznesu (i wiele innych…)
Założona w 2016 roku Fundacja FinTech Poland jest dziś największą w Polsce asocjacją firm z obszaru innowacji finansowych oraz niezależnym think tankiem specjalizującym się w cyfrowych finansach. Misją organizacji jest przyspieszenie rozwoju tego sektora w Polsce oraz budowa i umacnianie polskiego centrum finansowego nowej generacji.
FinTech Poland zapewnia forum dialogu dla uczestników rynku, regulatorów i decydentów w celu budowania korzystnego otoczenia regulacyjnego dla sektora cyfrowych finansów. Organizacja tworzy dynamicznie rozwijający się ekosystem fintech otwarty dla wszystkich interesariuszy, poczynając od startupów i globalnych instytucji finansowych przez inwestorów, po firmy świadczące usługi profesjonalne i instytucje publiczne.
Działania FinTech Poland obejmują także szeroką analizę nowych zjawisk w obszarze cyfrowych finansów, identyfikację wyzwań i nowych możliwości dla całego sektora finansowego i państwa. Dzięki temu Fintech Poland posiada wiedzę i zasoby know-how, by aktywnie promować sektor cyfrowych finansów, w tym polskie fintechy za granicą, aby wzmocnić znaczenie Polski jako centrum finansowego.
Źródło: Revolut