VII Forum Kultury Słowa „Polskie języki. O językach zawodowych i środowiskowych” odbędzie się w dniach 9-11 października 2008 roku. Do Gdańska przyjadą najwybitniejsi polscy językoznawcy, między innymi: prof. Jerzy Bralczyk, prof. Andrzej Markowski, prof. Tadeusz Zgółka i dr Marek Kochan.
Szereg wykładów – między innymi o językach, które odchodzą, o języku sektora usług finansowych i jak powstaje gwara środowiskowa – oraz panel dyskusyjny „O przenikaniu elementów zawodowych i środowiskowych do polszczyzny ogólnej” – to główne punkty konferencji.
Przypomnijmy, że w grudniu 2007 roku Grupa Ergo Hestia nawiązała długofalową współpracę z Radą Języka Polskiego. Jej celem jest tworzenie przejrzystej komunikacji społecznej w dziedzinie usług finansowych. Przedstawiciele sopockiego ubezpieczyciela i językoznawcy podpisali list intencyjny w tej sprawie. Współpraca z Radą Języka Polskiego wpisuje się w działania Grupy Ergo Hestia zmierzające do podnoszenia świadomości ubezpieczeniowej Polaków i zaufania społecznego wobec usług finansowych, w tym ubezpieczeń.
W Grupie Ergo Hestia systematycznie podejmowane są działania mające na celu podnoszenie jakości językowej dokumentów ubezpieczeniowych. Dokonano między innymi ponownej redakcji Ogólnych Warunków Ubezpieczenia pakietu Hestia 7 – sztandarowego pakietu ubezpieczeniowego Hestii dla klientów indywidualnych – a ich tekst uzupełniono dodatkowymi komentarzami ułatwiającymi odbiorcom lekturę.