Apartamentowe osiedle położone w willowej okolicy u zbiegu ulic Hallera i Ojca Benzyma od kilku kwartałów pozostaje najchętniej wybieranym osiedlem apartamentowym we Wrocławiu. Powodzenie inwestycyjne pozwoliło na wprowadzenie do sprzedaży V etapu osiedla, w ramach którego powstaną dwa budynki (B1, B2) – łącznie ponad 120 mieszkań z zielonymi dziedzińcami.
Przestrzeń osiedla oferuje lokatorom poczucie bycia w centrum zdarzeń, zachowując jednocześnie kameralną atmosferę. Lokalizacja zaspokaja najistotniejsze potrzeby: bliskość niezbędnych punktów usługowych, szkół, centrów handlowych oraz dostęp do terenów rekreacyjnych w parku Grabiszyńskim i Południowym. Miejsce to jest doskonale skomunikowane ze wszystkimi innymi częściami Wrocławia, do których bez problemu dostaniemy się tramwajami bądź autobusami.
Docenianym od lat aspektem inwestycji jest zieleń. Mieszkańcy Ogrodów Hallera wraz z kolejnym etapem dostaną do dyspozycji ogrodową pergolę i zielone przestrzenie wewnętrznych dziedzińców.
– Tereny zielone na osiedlu mają zarówno charakter prywatnych ogródków, jak i stref ogólnodostępnych, spełniając funkcje wypoczynkowe, rekreacyjne i estetyczne. Zastosowanie nowoczesnych technologii pozwala uzyskać zadbaną roślinność przez cały rok. – opowiada Tomasz Sujak, dyrektor handlowy w Archicomie.
W standardzie znajdziemy elementy małej architektury: ławeczki, ogrodowe dziedzińce, place zabaw. To doceniane miejsca spotkań sąsiedzkich. Dla zapracowanych czeka pomieszczenie konferencyjne do spotkań biznesowych, a dla aktywnych – własny fitness.
Wraz z nową częścią osiedle zostanie wzbogacone o lepsze warunki do parkowania rowerów i samochodów. Oba budynki gotowe będą w marcu 2016. Architekci Archicomu zaproponowali układy mieszkań, o które najczęściej pytają klienci. Z jednej strony do dyspozycji są więc 2-pokojowe mieszkania z osobnymi kuchniami (można je otworzyć na salon). Z drugiej, 3- i 4-pokojowe apartamenty w reprezentacyjnych miejscach w budynku, wychodzące na dwie strony świata. Mieszkania mają słoneczne balkony i tarasy, w większości otarte na tereny zielone.
Inwestycja jest ogrodzona, całodobowo chroniona i z własną recepcją. Każdy budynek posiada ogrodową przestrzeń rekreacyjną, a zaprojektowana urbanistyka zwiększa komfort akustyczny. W centralnym miejscu osiedla, na ryneczku od strony ul. Hallera zainstalowano rzeźbę Ludwiki Ogorzelec, gdzie przezroczyste linie szkła tworzą wizualnie lekką „Zabłąkaną chmurę”. Wokół niej ulokowane są drobne lokale usługowe.
W przyszłości na terenie przyległym do osiedla planowany planowana jest realizacja obiektu z funkcjami usługowym i dodatkowymi parkingami. Obiekt zarówno domknie istniejący już plac od strony zachodniej, czyniąc go bardziej kameralnym, jaki i będzie stanowił przyjemne, zamknięcie osi widokowej dla głównej ulicy całego zespołu Ogrodów Hallera od północy.
Grupa Archicom