Bank Ochrony Środowiska przystąpił do programu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej „Karta Dużej Rodziny”. Uczestnicy programu – rodziny z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od osiąganego dochodu, mogą na terenie całego kraju skorzystać z szerokiej oferty zniżek oraz dodatkowych uprawnień, udostępnianych nie tylko przez instytucje publiczne, ale również przedsiębiorców prywatnych.
Zaangażowanie BOŚ Banku w ramach programu „Karta Dużej Rodziny” obejmuje szereg produktów z obszaru tzw. codziennej bankowości, w tym w pełni bezpłatny rachunek bankowy (również dla najmłodszych członków rodziny), bezpłatną kartę kredytową, czy pożyczkę w ROR i gotówkową – w tym przypadku Bank zrezygnował z pobierania prowizji za ich udzielenie.
Posiadacz „Karty Dużej Rodziny” będzie mógł w BOŚ Banku ubiegać się też o preferencyjne kredyty hipoteczne, zarówno standardowe, jak i te z dopłatami za wykorzystanie rozwiązań energooszczędnych (Kredyt Hipoteczny Dom Energooszczędny z dotacją, przygotowany we współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej). Ulgi przygotowane przez bank obejmują rezygnację z prowizji, lub rezygnację z połowy prowizji i obniżkę oprocentowania (niższa marża).
Zainteresowanych inwestycjami w dom, bądź jego remont powinna zainteresować też najnowsza propozycja Banku – BOŚ EKOsystem. Rozwiązanie to, dostarczane i finansowane przez bank, opiera się na kompleksowym wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii: paneli fotowoltaicznych wytwarzających prąd dzięki energii słonecznej, solarów i pompy ciepła. Taki hybrydowy system grzewczy pozwala na istotne ograniczenie rachunków za ogrzewanie domu i wody, które w skali roku mogą być liczone w tysiącach złotych. Podobnie jak w przypadku kredytów hipotecznych Bank rezygnuje z prowizji bądź jej części, a wtedy Klient może również liczyć na niższe oprocentowanie kredytu.
Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny to system zniżek dla rodzin wielodzietnych. Przysługuje rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci – do 18 roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do osiągnięcia 25 lat. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. Kartę przyznaje wójt, burmistrz lub prezydent miasta na wniosek członka rodziny wielodzietnej.
Bank Ochrony Środowiska S.A.