Już 20 czerwca redakcja „Miesięcznika Finansowego BANK” ogłosi zwycięzców rankingu „50 największych banków w Polsce 2011”. To już 16. edycja konkursu, który będzie miał swój finał w warszawskim Hotelu InterContinental przy ulicy Emilii Plater 49.
Doroczny ranking przygotowany przez niezależnych analityków na podstawie ankiet od banków odzwierciedla pozycję rynkową największych instytucji sektora bankowego. A niezależni eksperci wzięli pod uwagę takie wskaźniki, jak: rentowność, sumę zgromadzonych kapitałów, liczbę zatrudnionych, poziom złych długów, wskaźniki wypłacalności, sumy udzielonych kredytów oraz środków znajdujących się na lokatach. Ranking „50 największych banków w Polsce” od lat uznawany jest za najbardziej obiektywny wskaźnik skuteczności biznesowej sektora bankowego. Nowością tegorocznej edycji rankingu jest udział w nim banków spółdzielczych.
Uroczystość rozdania nagród połączona będzie z dorocznym Forum Sektora Finansowego IBM, podczas którego będzie miała miejsce polska premiera raportu IBM Institute for Business Value na temat kondycji i perspektyw sektora bankowego. Raport został oparty na badaniu opinii 200 banków na świecie. Wynika z niego, że aż 90% przedstawicieli banków, którzy wzięli udział w badaniu, wierzy, że aby zwiększyć zyskowność, ich banki będą musiały stopniowo wprowadzać zmiany lub dokonać całkowitej transformacji.
Wydawcą oraz organizatorem inicjatywy rankingu „50 największych banków w Polsce 2011” jest od 1995 r. redakcja „Miesięcznika Finansowego BANK”, pisma kadry menedżerskiej banków oraz instytucji współpracujących z instytucjami finansowymi. Tematyka pisma obejmuje najważniejsze obszary działalności banku i instytucji finansowej. W każdym numerze – zgodnie z planem wydawniczym – znajduje się wewnętrzny (lub dołączany jako tzw. osobny grzbiet) raport specjalny poświęcony różnym aspektom działalności outsourcingowej dla banków i instytucji finansowych. Każdego roku wychodzą też cztery potężne raporty specjalne: „Horyzonty Finansów”, „Horyzonty Bankowości”, „50 największych banków w Polsce” oraz ranking firm informatycznych kierujących swoją ofertę do sektora bankowo-finansowego „IT@BANK”.
Pierwszy historyczny numer miesięcznika sygnowany był datą: „luty 1933”. A to oznacza, że jest jednym z najstarszych polskich pism poświęconych bankom i finansom.„Miesięcznik Finansowy BANK” jest też patronem oraz współorganizatorem dziesiątków konferencji, kongresów, konferencji i innych eventów odbywających się w środowisku finansowym, a także dyskusji i debat redakcyjnych. Wydawcą pisma jest Centrum Prawa Bankowego i Informacji, którego właścicielem jest Związek Banków Polskich.
Udział w gali „50 największych banków w Polsce 2011” oraz Forum Sektora Finansowego IBM jest bezpłatny dla kadry menedżerskiej banków. Liczba miejsc jest ograniczona. Rejestracja: [email protected], alebank.pl/rankingbankow
Źródło: Miesięcznik Finansowy BANK