PKO BP Bankowy OFE na koniec marca zajął drugie miejsce pod względem trzyletniej stopy zwrotu opublikowanej przez Komisję Nadzoru Finansowego.
Zestawienie wyników inwestycyjnych OFE Komisja publikuje dwa razy w roku. Jest to najważniejszy, regulowany ustawowo parametr długoterminowej oceny efektywności Otwartych Funduszy Emerytalnych. Stopa zwrotu PKO BP Bankowego OFE w okresie od 31.03.2008 r. do 31.03.2011 r. wyniosła 16,43 proc i była wyższa od średniej ważonej stopy zwrotu wszystkich OFE o 1,25 punktu procentowego.
W poprzednim zestawieniu KNF (na koniec września 2010 r.) fundusz zajął 5. miejsce a w obecnym przesunął się o aż o trzy pozycje w górę. Jest to wynikiem konsekwentnie realizowanej strategii inwestycyjnej, przyjętej przez zarządzających aktywami.
„Na uwagę zasługuje fakt, że dzięki osiągniętym wynikom, PKO BP Bankowy OFE, po sześcioletniej przerwie weźmie udział w lipcowym losowaniu Członków. Długoterminowym celem przyjętej strategii Funduszu jest utrzymanie stabilności wyników inwestycyjnych umożliwiających udział również w kolejnych losowaniach. Podobnie jak w przypadku trzyletniej perspektywy, również w okresie dziesięcioletnim stopa zwrotu PKO BP Bankowego OFE była bardzo dobra – osiągnęła najwyższy na tle innych OFE poziom 160 proc.”- powiedział Cezary Burzyński, prezes Zarządu.
W najnowszym, marcowym „Rankingu funduszy emerytalnych” przygotowanym przez Analizy Online, niezależną firmę analityczną zajmującą się monitorowaniem rynku kapitałowego, PKO BP Bankowy OFE otrzymał najwyższą możliwą notę (5a) w długoterminowej ocenie (36 miesięcy) relacji zysku do ryzyka.
W marcu PKO BP Bankowy OFE był także liderem rynku w zakresie dynamiki zmian wartości aktywów netto, która była najwyższa wśród wszystkich OFE i wyniosła 8,1 proc. Aktywa Funduszu przekroczyły 7 miliardów złotych. Do osiągnięcia wysokiej pozycji przyczyniły się między innymi wyniki ostatniej, rekordowej sesji transferowej, w której Fundusz pozyskał netto ponad 294 mln nowych aktywów i 18,5 tys. klientów.
Źródło: PKO Bank Polski