Od teraz z rozwiązania Siemens Financial Services w Polsce, które umożliwia zawarcie umowy pożyczki całkowicie online, korzystać mogą wszyscy lekarze i przedstawiciele zawodów okołomedycznych, bez względu na formę prowadzonej działalności. Do 1 mln złotych zwiększa się również kwota, którą można finansować zakupy w SimplyLoan. Zmiany są przede wszystkim konsekwencją rosnącego zainteresowania klientów podpisywaniem umów online.
Do tej pory umowy poprzez SimplyLoan mogli zawierać jedynie przedstawiciele zawodów medycznych, prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze bądź spółki cywilne. Teraz, z takiego sposobu pozyskania dodatkowych środków, mogą skorzystać wszyscy, niezależnie od formy działalności gospodarczej. Jedyny warunek to obecność dyplomowanego lekarza w strukturach firmy – może być to członek rady nadzorczej, zarządu lub udziałowiec. Zwiększa się także maksymalna kwota możliwego finansowania, udzielanego w oparciu o uproszczoną procedurę kredytową – z 500 tys. do 1 mln złotych.
SimplyLoan to rozwiązanie Siemens Financial Services w Polsce skierowane do sektora medycznego. Umożliwia ono sfinansowanie wybranego produktu – specjalistycznego sprzętu czy niezbędnych urządzeń – całkowicie online, za pośrednictwem specjalnej platformy. Niewymagane są żadne dodatkowe dokumenty. Z finansowania SimplyLoan mogą skorzystać między innymi: lekarze, technicy protetycy, lekarze stomatolodzy, optycy i optometryści, technicy radiolodzy, audiolodzy, fizjoterapeuci i rehabilitanci, lekarze weterynarii czy higienistki stomatologiczne. Jedyny warunek to posiadanie prawa do wykonywania zawodu od co najmniej 2 lat.
Popularność pożyczki leasingowej wciąż rośnie. Według danych Związku Polskiego Leasingu, w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2022 roku finansowania w takiej formie udzielono łącznie na kwotę ponad 5,35 mld złotych, czyli 8 proc. więcej rok do roku. Dwie trzecie tej sumy (3,58 mld złotych) stanowiły pożyczki leasingowe przyznane na zakup maszyn i urządzeń. Firmy coraz częściej traktują finansowanie zewnętrzne, jako element, który pozwala utrzymać płynność finansową i konkurencyjność. Systematycznie wzrasta też udział nowych technologii w procesie zawierania takich umów.
Źródło: Siemens Financial Services