„Biustowniczki” to inicjatywa, w której mogą wziąć udział kobiety od 18 do 35 roku życia, czyli te, których nie obejmują systemowe programy profilaktyczne. Dzięki niej mogą one skorzystać z darmowego USG piersi – bez skierowania, ubezpieczenia czy zapisów. Pierwsze badania w ramach akcji odbędą się 8 i 9 marca, we Wrocławiu w specjalnie przygotowanych do tego celu gabinetach mobilnych. Projekt organizuje Fundacja Kapitan Światełko, natomiast jego wyłącznym partnerem strategicznym jest Santander Consumer Bank.
Już 8 marca, w Dzień Kobiet, br. we Wrocławiu odbędą się pierwsze badania przesiewowe pod kątem zdrowia piersi dla kobiet w wieku 18-35 lat, finansowane przez Santander Consumer Bank. Specjalnie przygotowane do tego celu gabinety mobilne staną w Galerii Dominikańskiej przy pl. Dominikańskim 3. Lekarze będą tam czekać na kobiety przed 36 rokiem życia przez dwa dni od 8 i 9 marca w godz. od 10:00 do 20:00. Na badania można przyjść bez skierowania czy nawet ubezpieczenia. Na badania nie obowiązują zapisy – decyduje kolejność przybycia. Gabinet w Galerii Dominikańskiej będzie dostępny na pierwszym piętrze.
– Celem akcji „Biustowniczki” jest wzmacnianie świadomości kobiet w kwestii dbania o zdrowie niezależnie od wieku – komentuje Magdalena Grzelak, Rzeczniczka Prasowa z Santander Consumer Banku. – W codziennym pośpiechu często zapominamy o tym, co najważniejsze albo odkładamy to na wieczne później. Weekend, w którym wypada Dzień Kobiet to doskonała okazja, żeby to zmienić. Warto zadbać o siebie w tym czasie i poświęcić kwadrans na badanie w gabinecie mobilnym.
„Biustowniczki” w innych miastach Polski
Panie, które nie pochodzą z Wrocławia lub okolic nie muszą się martwić. W kolejne piątki i soboty aż do 18 maja br. zainteresowane kobiety przed 36 rokiem życia będą mogły skorzystać z USG piersi na tych samych zasadach w wybranych galeriach handlowych w Warszawie, Krakowie, Rzeszowie, Gdańsku, Bydgoszczy, Katowicach i Poznaniu. Każdego dnia akcji lekarki prowadzące badania będą dostępne w dwóch gabinetach, od 10:00 do 20:00.
Materiały edukacyjne opracowane na potrzeby projektu „Biustowniczki” i harmonogram badań można znaleźć na stronie: https://www.santanderconsumer.pl/biustowniczki/ oraz https://www.biustowniczki.pl/
Źródło: Santander Consumer Bank