Na rynku znajdą się 1 020 842 akcje: 500 000 nowej emisji oraz 520 842 sprzedawane przez Skarb Państwa i NFI. 80% oferty publicznej kierowanej jest do inwestorów instytucjonalnych, 20% do indywidualnych. Jest więc szansa, aby właścicielami łańcuckiej fabryki zostali również mieszkańcy Podkarpacia. Ofertę sprzedaje Centralny Dom Maklerski Pekao S.A. (jako Główny Zarządzający) oraz Millennium Dom Maklerski S.A. (jako Oferujący).
Śrubex chce pozyskać z emisji około 30-40 milionów złotych. Środki te zostaną przeznaczone na inwestycje technologiczne (zakup maszyn i urządzeń), modernizacje, budowę nowego magazynu wyrobów gotowych, akwizycje i konsolidacje rynku, a także na rozwój kompleksowych rozwiązań dla przemysłu, opartych o wyroby śrubowe. „W sumie na program inwestycyjny zamierzamy wydać 48 milionów złotych. I tak na przykład nowe technologie będą nas kosztować 28 milionów złotych, a różnego rodzaju modernizacje i budowa nowego magazynu 5 milionów” – mówi Prezes Zarządu Śrubex S.A. Wojciech Fedko. Brakujące środki będą pochodzić z kredytów bankowych.
Fabryka z Łańcuta znajduje się w dobrej kondycji finansowej. Jest to między innymi efekt ambitnego i konsekwentnie realizowanego w latach 2003/2004 planu restrukturyzacyjnego. Z wstępnych danych za ubiegły rok wynika, że sprzedaż osiągnęła poziom 147 milionów złotych. Zysk netto jest szacowany na 12,9 milionów złotych. Prognozy wyników na rok bieżący zostaną opublikowane 25.01.„Zależy nam na tym, żeby spółka dynamiczne się rozwijała. Nasz cel to dostosowanie modelu biznesu do wymogów rynku globalnego. Formułę lokalnego producenta chcemy więc zamienić w dostawcę kompleksowych rozwiązań” – wyjaśnia Prezes Fedko. Takie działania pozwolą między innymi na szerszą i długoterminową współpracę z docelowymi odbiorcami. Spółka widzi nowe szanse na dynamicznie rosnącym rynku chińskim.
Fabryka Śrub w Łańcucie Śrubex S.A. jest największym producentem śrub, nakrętek, wkrętów i nitów w Europie Środkowo – Wschodniej, a tym samym liderem w Polsce (pokrywa 20-25% potrzeb rynku krajowego). Spółka ma 50 lat doświadczenia w projektowaniu i produkcji. Obecnie dostarcza rozwiązania do wszystkich sektorów przemysłu: motoryzacyjnego, budowlanego, maszynowego i elektromaszynowego, energetycznego, meblarskiego, drogowego, stoczniowego, oraz wydobywczego. Rocznie produkuje około 30 ton wyrobów śrubowych, z czego 60% jest sprzedawanych za granicę, głównie do krajów Unii Europejskiej. Najwięksi odbiorcy to Niemcy, Holandia i Wielka Brytania. Teraz sprzedaż jest rozszerzana na nowe rynki Europy Wschodniej: Litwę, Łotwę i Estonię.