Oferta Eurely przewyższa wymagania techniczne ustalone przez Komisję Europejską i ESA, a biznes plan konsorcjum ma zapewnione już dziś pełne sfinansowanie.
Konsorcjum Eurely skupia firmy europejskie, które chcą być jego wyłącznym partnerem w swojej dziedzinie. Do konsorcjum przyłączyło się już ponad 40 firm z różnych sektorów gospodarki, takich jak telekomunikacja, administracja i zarządzanie drogami, koleje oraz obronność.
System Galileo może znaleźć zastosowanie w usługach lokalizacyjnych, systemach pobierania opłat drogowych, nawigacji satelitarnej, systemach pomocy doraźnej oraz systemach ochrony transportu i innych..
Dotychczas Eurely brało udział w tworzeniu systemu EGNOS, stworzonego pod kierunkiem Alcatel Space – głównego partnera ESA. Obecnie system EGNOS wykorzystuje istniejące sygnały GPS i rozwijany jest w celu zwiększenia integralności, ciągłości, dokładności oraz niezawodności tych sygnałów i możliwości ich wykorzystania w zastosowaniach transportowych.
Konsorcjum Eurely ma również swój udział w sukcesie misji Cassini-Huygens, zakończonej lądowaniem i przeprowadzeniem pomiarów przez sondę Huygens na księżycu Saturna. Firma Alcatel Space była głównym wykonawcą projektu Huygens, a firma Alenia Spazio stworzyła niektóre z najistotniejszych innowacyjnych systemów statku kosmicznego Cassini.