Inwestycja w fundusz gwarantowany Skandii to możliwość skorzystania z szansy zarobku, którą oferują światowe rynki finansowe i jednocześnie ochrona zainwestowanego kapitału. Stwarza możliwości osiągnięcia zysku poprzez zaangażowanie aktywów do 100 proc. w akcje, wykorzystując zwyżki, jakie pojawiają się na rynkach zagranicznych, a w chwilach spadków gwarantuje osiągnięty wcześniej (np. w chwilach bessy) najwyższy, osiągnięty poziom gwarancji. Oferta ta została stworzona dla tych osób, które doceniają wartość funduszu jako bezpiecznego instrumentu pomnażania pieniędzy, a jednocześnie przyznają się, że nie są specjalistami w tej dziedzinie.
Co wyróżnia ten fundusz od innych funduszy gwarantowanych to jego oryginalny system ustalania gwarancji oraz alokacja aktywów (do 100% w akcje). W Niemczech prestiżowy magazyn Capital uznał ten fundusz za Najbardziej innowacyjny produkt roku i przyznał mu nagrodę. Fundusz gwarantowany Skandia Euro Gwarantowany 20XX Skandii spełnia standardy europejskie, wymagane prawem normy, ma odpowiednie licencje, patenty itp.
Innowacyjna koncepcja funduszu Skandia Euro Gwarantowany 20XX to efekt wspólnej pracy Skandii, Société Générale oraz Instytutu Nauk Aktuarialnych. Gwarantem jest Societe Generale. Przy zastosowaniu specjalnych technik inwestycyjnych Société Générale reaguje codziennie na sytuację na rynku finansowym, tak by klient mógł zyskać jak najwięcej. Fundusz Skandia Euro Gwarantowany 20XX łączy zysk z bezpieczeństwem i gwarantuje najwyższą cenę jednostki osiągniętą w przeszłości bez względu na to kiedy zostanie ona nabyta przez klienta.
Warto wspomnieć, że od niedawna klienci Skandii mogą korzystać z innych zagranicznych funduszy. Do grona firm współpracujących ze Skandią dołączył Merrill Lynch Investment Managers (MLIM), Credit Suisse MultiFund Management Company oraz Skandia Global Funds (SGF). W najbliższym czasie – jak zapowiada Skandia oferta zostanie wzbogacona, o całkiem nowe rozwiązania inwestycyjne na rynku. Skandia co roku konsekwentnie monitoruje rynek i fundusze, skrupulatne wprowadza nowe atrakcyjne fundusze. Podczas selekcji i monitorowania określa kategorie funduszy, wybiera najlepszych zarządzających i na bieżąco ocenia ich działania, tak by polisa klienta Multiportfel, umożliwiała inwestowanie w najlepsze w długim terminie rynkowe fundusze. Oferta jest skonstruowana tak, by klient nabywając jednostki uczestnictwa, mógł zdywersyfikować i dostosować do swojego temperamentu inwestycyjnego portfel. Obecnie Skandia oferuje osiem funduszy zagranicznych, 4 portfele modelowe (gotowe strategie inwestycyjne) konstruowane przez Credit Suisse oraz współpracuje z 11 polskimi TFI, proponując klientom starannie wyselekcjonowane 24 fundusze rynku lokalnego: TFI Allianz, BZ WBK AIB TFI, BPH TFI, Commercial Union TFI, DWS Polska TFI, ING TFI, Pioneer Pekao TFI, Skarbiec TFI, TFI Banku Handlowego, Union Investment TFI, SEB TFI.
Medal Europejski jest to niekomercyjne, ogólnopolskie przedsięwzięcie promujące ideę integracji europejskiej w środowisku przedsiębiorców. Wyróżniane są wyroby i usługi, które swoim standardem dorównują poziomowi europejskiemu. Uroczyste wręczenie medali i dyplomów 122 laureatom XII Edycji odbyło się 31 marca 2006 roku w Sali Kolumnowej Sejmu RP. Wielkość firmy nie ma znaczenia przy decyzji o przyznaniu medalu – wśród ponad tysiąca firm (niektóre firmy otrzymały więcej niż jeden medal dla swoich produktów), których wyroby i usługi wyróżniono dotychczas tą nagrodą są zarówno wielkie koncerny, instytucje finansowe, liderzy w swoich branżach, jak i nieduże, działające na lokalnym rynku przedsiębiorstwa. Łącznie, w dwunastu edycjach Medalu Europejskiego wyróżnionych zostało ponad 1000 firm. Medalami nagrodzonych zostało 915 wyrobów i 1368 usług. „Dwa lata obecności w UE niosą dla nas taką oto naukę, że pogoń za innowacyjnością i konkurencyjnością stanowi istotę rynku. Jeśli spojrzeć na nazwiska laureatów Medali Europejskich, widać wyraźnie, że są to firmy, które wytyczają nowe ścieżki, wygrywają wyścig – zwycięzcom słusznie należą się laury. Laureaci Medali to autentyczni liderzy – powiedział Tadeusz Kozek. podsekretarz Stanu w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej.
Gospodarzami uroczystości byli: Marek Goliszewski (Prezes Business Centre Club), minister Tadeusz Kozek (Podsekretarz Stanu w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej), poseł Artur Zawisza (Przewodniczący Sejmowej Komisji Gospodarki), Tomasz Glanz (Dyrektor Generalny Gabinetu Marszałka Sejmu), Grażyna Majcher-Magdziak (Przewodnicząca Komisji Weryfikacyjnej) i Jarosław Mulewicz (Szef Komisji Europejskiej Konwentu BCC, członek Rady Organizatorów BCC).