Karta przeznaczona jest przede wszystkim do realizacji transakcji bezgotówkowych, m.in. w punktach usługowo-handlowych. Za wypłatę gotówki z bankomatów własnych PKO BP nie pobiera prowizji. Karta funkcjonuje wyłącznie w środowisku elektronicznym, czyli wszystkie realizowane przez klienta transakcje są autoryzowane. Istotny dla bezpieczeństwa jest fakt, że obecnie większość urządzeń akceptujących karty, to terminale wyposażone w PIN-pady, które zabezpieczają każdą transakcję przez konieczność podania numeru PIN.
Karta posiada pakiet usług dodatkowych typowych dla kart business. Obejmuje on ubezpieczenie i pomoc w nagłych wypadkach – medyczną i prawną, odszkodowanie w wypadku zaginięcia bagażu oraz opóźnienia transportu, pomoc w przypadku zagubienia dokumentów. Przydatną usługą w przypadku kradzieży karty za granicą jest awaryjna wypłata gotówki.
Za wydanie i używanie karty PKO Visa Business Electron Municipium bank pobiera roczną opłatę w wysokości 40 zł. Karta jest wydawana na okres czterech lat. Za wypłatę gotówki w kraju – poza bankomatami PKO BP – za każdą transakcję bank pobiera prowizję w wysokości 3% wartości transakcji (nie mniej niż 5 zł). Za wypłatę gotówki za granicą za każdą transakcję – 3% wartości transakcji (nie mniej niż 10 zł).
Do rachunku samorządu terytorialnego może być wydana dowolna liczba kart. Limit globalny dla wszystkich kart ustalany jest na podstawie wpływów na rachunek. Dzienny limit wypłat gotówki nie może przekroczyć 10 tys. zł.
Do końca sierpnia br. posiadacze m.in. kart PKO Visa Bussines Electron Municipium mają możliwość otrzymania u wybranych partnerów korzystnych obniżek na zakupy związane z prowadzeniem działalności gospodarczej.
Wśród partnerów znajdują się firmy oferujące sprzęt biurowy, komputery wraz z oprogramowaniem, obsługę prawną firm i osób fizycznych oraz akcesoria do telefonów komórkowych. Rabaty w zależności od firmy sięgają od 5% do 15%. Program rabatowy został przygotowany przez organizację Visa Europe (szczegóły na stronie www.pkobp.pl).
PKO BP jest liderem na rynku obsługi jednostek samorządu terytorialnego i instytucji budżetowych. Doświadczenia banku we współpracy z jednostkami samorządowymi datują się już od okresu przedwojennego.
Obecnie około 40% województw i miast na prawach powiatu to klienci PKO BP. Bank bierze aktywny udział w finansowaniu działalności inwestycyjnej jednostek samorządu terytorialnego i służy pomocą w pozyskiwaniu źródeł finansowania środków finansowych z funduszy Unii Europejskiej, a także w przygotowaniu do efektywnego korzystania z funduszy strukturalnych.